Total Pageviews

Лекція 3. Історія становлення науки. Розвиток науки в Україні.

1) Відвідайте сайт   http://firstua.com/uk/video/all/ukraina_naukova, перегляньте відео про становлення наукової думки в Україні. Який з наведених фактів виявився для Вас найцікавішим/ найнесподіванішим/ суперечливим?

2)  Перегляньте будь-яке відео з розділу Sciеnce на
 http://documentary.net/category/films/about/science/
 http://www.youtube.com/playlist?list=PL0CC92267300AB237
прокоментуйте Ваше ставлення до переглянутого. (Чому Ви вибрали саме це відео, чому Вас зацікавила ця проблема, що нового дізналися, з чим не погоджуєтеся і т. ін.).

121 comments:

  1. З переглянутих мною 11 відео про становлення наукової думки в Україні мені хотілося б прокоментувати відео з участю Бориса Євгенійовича Патона. Перш за все, мені сподобався його вислів: "Не потрібно охоплювати всі галузі науки, які існують в світі. Треба сконцентрувати увагу саме на тих напрямах, де вже є досягнення, які наближаються до світових...". Цікавим фактом з його розповіді є той, що що в Україні існує фізична школа, розвивається кріомедицина, яка творить чудеса(доказуючи людям, що холод можна використовувати як лікувальний засіб), набирає обертів вивчення інформатики, яка має не лише наукове дослідження, а й "співпрацює" з економікою. Я зрозуміла, що Україна - держава, у якої є велике наукове майбутнє завдяки талановитим науковцям. Проте, на мою думку, є один суперечливий факт - чому багато вітчизняних науковців їдуть за кордон і там розвивають різноманітні галузі наук, не дивлячись на хороше обладнання та наукові школи, які існують в Україні? Сподіваюсь, що ураїнські науковці прислухаються до слів Бориса Євгенійовича і розвиватимуть в науці напрями, які представлятимуть безпосередній інтерес для держави.
    Альона Марчевська, 32 група.

    ReplyDelete
  2. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
    Replies
    1. 1) Серед всіх відео які я переглянула, найбільше мені сподобалося відео, де про особливості української науки розповідає Ілля Ємець. Я дізналася , що саме українська дитяча кардіохірургія є флагманом світової медицині щодо збереження життя немовлятам, народженим з вадами серця. Саме українським хірургам належить рекорд проведення успішної операції на серці щойно народженої дитини. які народжуються з вадами серця. Можна сказати що в Україні уміють рятувати чи не найкраще у світі.

      2)Я вибрала відео про електронні носії інформації, тому що зараз ця тема актуальна. Прослухавши його , я дізналась багато нового для себе. А також зрозуміла, що незабаром вся інформація у всесвіті буде на флеш картах, а в людському мозку нічого не залишиться, крім основних інстинктів .Прикро, але таке ось майбутнє готують для нас вчені.

      Думинська Юлія , 32 група

      Delete
  3. 1) Певний час я цікавилася медициною, і тому вибрала 2 відео. Це відео з Іллею Ємцем і Катериною Амосовою. Досить цікаво дізнатися з перших вуст інформацію про здобутки і відкриття в сфері медицини в нашій країні. Всі ми прекрасно знаємо, що немає достатньо коштів на розвиток цієї галузі, але у нас є "золоті" лікарі, талановиті,які здатні творити чудо.
    2) Як користувача операційною системою Windows,мені було цікавим відео "Секретная клавиша Windows".Часто сама стикалася з тим, що натискала цю клавішу і всі вікна зверталися, тому дякуючи цьому відео я знаю для чого ця клавіша і навіть спробую повторити за автором відео різноманітні комбінації з цією клавішою і запам'ятати їх.
    Захарчук Вікторія, 32 група

    ReplyDelete
  4. 1.
    Безумовно, всі відео були дуже інформативними. Саме з їх допомогою я дізналась багато цікавих фактів про стан науки на сьогоднішній день.
    Я пишаюсь тим, що наукове вчення в Україні знаходиться на такому високому рівні. Адже саме українці, попри тяжке фінансування, знаходять в собі сили та наснагу до дослідження нових горизонтів. Олександр Палагін, Ярослав Яцків, Дмитро Гродзинський, Борис Патон, Любомир Пиріг, Олег Кришталь, Віталій Кордюм, Катерина Амосова – наукові титани, працями та здобутками яких, користується і пишається весь світ.

    Їхні вислови та думки – надзвичайно актуальні та важливі. Приміром, Патон Борис Євгенович дав ґрунтовну характеристику стану природничих наук ( фізики, хімії, інформатики), відзначивши як позитивні, так і негативні моменти. Однак, я не зовсім згодна з наступним його висловом : "Не потрібно охоплювати всі галузі науки, які існують в світі. Треба сконцентрувати увагу саме на тих напрямах, де вже є досягнення, які наближаються до світових". Невже це означає, що нам варто досліджувати лише названі вченим науки, ігноруючи інші? Звичайно, математика – цариця наук. І саме від математичних досліджень відштовхуються всі теорії, гіпотези, факти. Однак, як же бути із іншими галузями знань? Невже вони мають зупинити свій розвиток?

    Також, мені дуже сподобалось відео з Ярославом Яцковим. Він зазначив, що в України – величезний науковий потенціал, який може вивести нас на світову арену. Однак, дуже прикро, що фінансування геніїв науки на нашій Батьківщині залишає бажати кращого. Я знаю багато вчених, які все своє життя працюють над різними технологіями, однак, лише третині вдається запатентувати свій винахід. Чому українська влада не дає талантам можливості розкритися і показати себе? А потім, ще й нарікає на відплив умів…


    2.
    To be honest, I’ve always been incredibly fascinated with body language and how it helps us to achieve our goals in life. The power of body language is probably best described by Amy Cuddy’s famous quote: “Our nonverbals govern how other people think and feel about us.”
    So, when I saw the title “Secrets of Body Language”, I was definitely on the top of the world.
    And now, when I have already watched it, I can’t help but share my impressions with you.
    Frankly speaking, I was surprised to hear that human communication consists of 93 percent body language and paralinguistic cues, while only 7% of communication consists of words themselves. Can you believe it?
    One more striking point is that body language may indicate our feelings (boredom, pleasure, amusement and so on). And in the video we can easily note this by looking at the famous people.
    Actually, the video has many others golden tips, which everyone should add to his armory.
    So, dear friends, I wish you watched this video)
    Once-in-a-lifetime feelings are guaranteed!


    Забродська Катя, 32 група

    ReplyDelete
  5. 1. З 11 відео я б хотіла прокоментувати відео за участі Ярослава Яцківа, вченого-астронома. Перш за все, хотілося б сказати,що на мою думку, астрономія є однією з найцікавіших наук нашої сучасності. Космос приховує в собі стільки тайн та секретів і невідомо чи зможе колись людство їх віднайти та зрозуміти.
    Я згодна з думкою цього вченого, що Україна має величезний потенціал в науковому розвитку, але нажаль, на даному етапі не може проводити шикоромасштабні дослідження через відсутність фінансування. Тому необхідно зробити все можливе, щоб вивести українську науку з кризи, в якій вона зараз перебуває.

    2. As every girl I am intrested in fashion and I watched video adout the future of clothing industry. Many of the designs at New York City's recent Fashion Week certainly looked futuristic--think metallics and extreme eyeliner--but the fashion industry will have to do better than that if it wants to adapt to coming changes brought about by climate change, resource shortages, and population increase. So we see that fashion industry develops very quickly. There are a lot of innovation such as:
    - In Techno-Chic the latest craze is 'Chameleon' clothing, a military spin-off, offering a blank canvas which can change colour and style, programmed to mimic the celeb of the moment. People 'try on' clothes in virtual mirrors using 3-D body scanners.
    - In Slow is Beautiful 'slow fashion' is in vogue, and high street brands compete on sustainability credentials. People also wear 'smart' clothes that monitor their health and well-being.
    All of these scenarios are based on so-called "weak signals from the future", or hints about the future based on current trends and research. That means if companies want to succeed, they have to start taking a serious look at supply chains, low-impact production and distribution models, and opportunities to use renewable energy.
    ( Ковальчук Анна, 32 група)

    ReplyDelete
  6. Найбільш цікавою для мене виявилася розповідь Олександра Палагіна - Людини, що є досить відомою в вузьких колах. У своїй розповіді він відзначає сучасні кібернетику та інформатику, як такі, що почались з обчислювальної техніки. Він відзначає Україну як таку, що зробила великий внесок у формування сучасного інформаціно- компютерного віку. Починаючи з теоретичного обґрунтування ЕОМ(Електронно-Обчислювальної Машини) та її створення, і закінчуючи базовими ідеями, що стали основою для подальшого створення всесвітньої мережі Інтернет. Поява якісно нових векторів розвитку даної науки, а саме Біокібернетики та подальшого створення нею таких значних винаходів як штучне серце та легені. Перші спроби вирішити проблеми пов’язані зі штучним розумом. Всі ці факти свідчать про значні досягнення українців в розвитку багатьох галузей, пов’язаних з високим технологіями. Особливо цікавою є дана інформація з огляду на те, що зараз вся ця колосальна спадщина є майже нікому не потрібною на своїй батьківщині.

    Серед англомовних відео мені сподобалося відео про пошук та дослідження подібних до землі планет. Дана тематика буде актуальною у всі часи, адже вона має не тільки сьогоднішнє теоретичне, але й майбутнє практичне значення. Це зумовлено декількома факторами: 1)Жага до невідомого, що виражається у відкритті незвіданого. 2)Бажання людей домінувати над іншими людьми, речами або територіями. 3)Розуміння вичерпності як ресурсів людства так і нашої власної планети. Я вважаю, що ця тема буде мати велику значущість в майбутньому, але є малозначущою або просто не потрібною в наш час. В світі існує ще чимало інших проблем, таких як голод чи хвороби, які є набагато актуальнішими. На мою думку, в космос людство має вийти тільки єдиною силою, а не будучи купою диференційованих груп з різними інтересами.

    32 група

    ReplyDelete
  7. У серії відео «Україна наукова» найбільше мені сподобався виступ Віктора Бар’яхтара. Вчений-фізик, академік НАНУ, Герой України, він не лише розповідає про винайдення нових ядерних реакторів, що були б фізично безпечними для людства. Він намагається надихнути українське населення на нові відкриття, вказуючи на минулі досягнення наших співвітчизників та наголошуючи на вражаючому потенціалі сучасної молоді. Розуміючи, що світ сьогодні не стоїть на місці, Віктор Бар’яхтар закликає до початку організованої праці талановитої молоді, якій належить будувати щасливе майбутнє для прийдешніх поколінь.

    Щодо відео з розділу Science, одним з найбільш цікавих мені видався ролик під назвою “The Eyewriter”. Це відео розповідає про нову технологію, за допомогою якої люди, що хворіють на Аміотрофічний бічний склероз, отримують змогу писати та малювати.
    Завдяки спеціальним імплантатам, лише рухаючи оком, людина може створювати нові картини або писати вірші, самовиражаючись таким чином.
    Це не просто великий прорив у розвитку науки, це реальне покращення стану людей, з обмеженими можливостями. Одна з найважче досяжних речей – рівність, тому кожна деталь, що наближає нас на крок ближче до її досягнення, несе у собі величезну цінність.

    32 група.

    ReplyDelete
  8. 1) Наука не стоїть на місці і постійно розвивається. В останні роки держава вкладає великі кошти задля розвитку науки а також освіти, адже, як сказав Віктор Бар'яхтар, наука та освіта тісно пов'язані між собою. Прикро визнавати, але відбувається відтік умів та існує своєрідна прірва між науковцями старої школи та молоддю. Саме на те і спрямована освіта: зацікавити людей нашого віку, звернути уваги на важливі проблеми сьогодення, спонукати до вирішення цих проблем. Я згодна зі словами Бориса Патона, що слід звертати увагу на ті науки та напрямки, в яких ми сильні і які мають можливість розвиватися в Україні.
    Найбільше мені сподобалися виступи Іллі Ємця та Катерини Амосової. Проблеми серця не лише у дорослих, але і на ранньому етапі розвитку дитини є проблемою всієї України. На відміну від інших європейських країн смертність в Україні пов'язана з хворобами серця зростає і за часів незалежності збільшилася вдвоє. Мене приємно здивувало, що саме українські лікарі-кардіологи перші, хто застосував принцип використання плаценти з пуповини при лікуванні хвороб серця у новонароджених дітей. Також той факт, що тепер дізнатися про хворобу та боротися з нею можна, ще коли жінка вагітна. Всі ці та інші факти говорять про те, що ми маємо великий інтелектуальний потенціал, який можна і слід використовувати у всіх галузях науки.

    2) Я переглянула відео під назвою " Експеримент з біо-імплантатом" в якому йде мова про своєрідний термометр, який ми можемо вставити в своє тіло. Я обрала це відео, спочатку, тому що мені сподобалася сама ідея даного досліду. Мене дещо шокувала сама процедура та шлях, яким пішли науковці, але ідея, мета досліду досить проста та необхідна. Всі хочуть жити довго і бути здоровими, але ми не можемо постійно знати які процеси відбуваються в нашому організмі. Для цього і створений імплантат. Він, передаючи інформацію про температуру тіла, дає нам більш чітке уявлення про процеси що відбуваються в нашому організмі, про зміну нашого стану до того, як він відбудеться. Це перший не медичний імплантат, але його створення вже є певною відповіддю на запитання чи може людина контролювати процеси в своєму тілі. Ще потрібно багато років, щоб знайти медичне вирішення цієї "проблеми" та втілити її в життя.

    ReplyDelete
  9. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Всі відео хороші але найбільш цікавою була думка Олександра Плагіна, про те що нове покоління залежить від нових технологій,особливо комп’ютерів та інтернету. І це дійсно так, зараз,інтернет є найбільшим джерелом інформації.На його просторах знайде відповідь на своє питання не тільки вчений, студент чи школяр, але і домогосподарка. Думаю,що українські вчені відіграли значну роль у розвитку інформатики,використовуючи системний підхід та оригінальність.

      Серед англомовних відео мені сподобався матеріал «When Will Time End?».Я вважаю, що питання часу зараз є одним з найактуальніших. Мені подобається цитата: «Время летит — это плохая новость. Хорошая новость — вы пилот своего времени.» Особисто я задумалась про використання свого часу.Звичайно,зацікавили деякі наукові факти,наприклад я дізналася що в Єгипті було винайдено перший сонячний годнник. Також,теорія Дарвіна про те, що всі види живих організмів еволюціонують у часі від спільних предків.
      Юлія Матус 32 група

      Delete
  10. 1)Із запропонованих відео з рубрики «Україна наукова» хотілося б відзначити відео з Б. Патоном. Продивившись і попередні коментарі, я помітила його цитату "Не потрібно охоплювати всі галузі науки, які існують в світі. Треба сконцентрувати увагу саме на тих напрямах, де вже є досягнення, які наближаються до світових..." На мій погляд вона дещо суперечить виступу Е.O. Вілсона, який говорив, що досліджувати треба галузі, які є маловивченими. Кожен з них по своєму прав і я думаю, що розвиток вже вивчених так само необхідний, як і дослідження нового. Б. Патон також зауважив, що розвитку української науки необхідні наукові школи, сучасне наукове обладнання, а також обмін науковими знаннями. В цьому я його абсолютно підтримую і вважаю, що для залучення молодих науковців фінансування наукової діяльності є необхідним.

    2)Я переглянула відео під назвою The Rise of Artificial Intelligence. Мене зацікавила ця тема, так як наш світ став на стільки комп’ютеризованим, що розмови про створення штучного інтелекту вже є не просто пустою балаканиною. У відео було сказано, що насправді штучний інтелект з нами повсюди, це і ноутбуки, і смартфони, і навіть імплантанти. Один із науковців зазначив що людський розум розвинувся за допомогою пізнання, аналізуючи навколишній світ людина створила багато подібних речей (наприклад: літак за формою птаха). Створення штучного інтелекту у робота, це питання часу, за словами науковців. Та чи принесе це користь? Ніхто не дає однозначної відповіді. Звичайно в відео були наведені ролики, які показували як роботи спрощують життя людей, допомагають в роботі, є дуже корисними для людей з обмеженими можливостями. Та чи не замінять роботи людей? Статистика показує, що робот виконує роботу швидше й ефективніше, що може призвести до безробіття багатьох людей. Проведенні навіть досліди, де роботи роблять операції. Відео вразило мене надзвичайно, адже було сказано, що не лише людський розум можна перенести на роботів, але й почуття та емоції. Щодо мене, то я не маю якогось однозначного ставлення. Комп’ютери дійсно змінили наше життя й на сьогоднішній день ми вже, мабуть, не обійдемось без них. Та чи дійсно вони нам так необхідні? Чи дійсно робот може замінити людину? За словами науковців, це питання часу, який покаже справжню суть цього винаходу.
    (33 група)

    ReplyDelete
  11. 1. З усіх відео, які я переглянула, найбільш цікавим для мене виявилось відео за участі Іллі Ємця. Я дізналася, що саме хірургія перших годин життя дітей з вродженими вадами серця використовуючи (пуповинну) плацентарну кров була розроблена і вперше застосована саме в Україні. В відео також мова була про те, що в Науково-практичного центрі дитячої кардіології та кардіохірургії можна отримати безкоштовну допомогу, однак в мене є деякі сумніви з цього приводу.
    2. Я обрала відео «Наука 2.0 Экотехнологии. Чистая жизнь.», оскільки цю тему я вважаю актуальною в наш час. Чесно кажучи, мене шокувала деяка інформація. Наприклад те, що переробивши 1 тонну пластмасових пляшок можна заощадити 750 кг нафти. Як нам відомо, зараз все частіше говорять про те, що земельні ресурси на межі виснаження, однак ми не робимо нічого, для того щоб виправити це. Вчені прогнозують, що нафти нам вистачить на 40-50 років. Вчені, звісно, намагаються якось допомогти вирішенню цієї проблеми. Так, наприклад, ми часто можем побачити багато різнокольорових сміттєвих баків. Більшість людей не розфасовують сміття, так як не бачать в цьому жодного сенсу. Однак, вони помиляються. Гадаю, що після перегляду цього відео їхня думка значно змінилася б.
    Аліна Кирдан, 33 група (306 підгрупа)

    ReplyDelete
  12. 1. Дивлячись відео з серії " Україна наукова", мені найбільше запам'яталась Катерина Амосова, яка розповідає про захворювання серцево-судинної системи. Її батько був неабиякою людиною, який зміг піднести дослідження в галузі кардіології на новий рівень. На разі і сама Катерина Миколаївна є однією з кращих вчених у цій галузі. Вона чітко відмітила, що 62% населення України страждають цього виду захворюваннями. Здебільшого, люди непроінформовані, адже якщо проводити профілактику, то відсоток хворих неодмінно зменшиться. Для цього необхідно відмовитись від шкідливих звичок, слідкувати за прийомом їжі, та насамперед їжею, яку ви вживаєте. Я впевнена, ця інформація є корисною для кожного, тому що наштовхує на певні роздуми.

    2. Найбільше мене зацікавило відео "Surviving the Cold", тому що на даний момент ця тема є досить актуальною. Зима наближається, а це означає, що розпочнуться люті морози. І як же себе обергти та зігріти? Особисто для мене, відео проілюстрювало те, що холод не є настільки страшним, наскільки здається. Я переглянула методики збереження тепла в людському тілі. Важливо зазначити, що матеріал дійсно цікавий. Проте не кожна людина зможе зробити таке, адже необхідно бути вольовим, сильним духом, щоб спробувати. Більш того, на мою думку, такі методи не є ефективними. Для того, щоб навчитися зберігати тепло в тілі знадобиться декілька років. Взагалі єдиний і найкращий спосіб уникнути обмороження та замерзання є тепла одежа. Якщо ж хтось зацікавився в такого роду методах, то потрібно практикувати поступово, а не одразу вдаватися до таких радикальних експериментів, тому що це може призвести до негативних наслідків.

    ReplyDelete
  13. 1)Відео про становлення наукової думки в Україні підтверджують, що Україна має дуже великий науковий потенціал і є передовою у багатьох винаходах. На жаль, в нас немає змоги вдосконалювати наукові здобутки через недостатню матеріальну базу, як зазначали багато науковців. Мені дуже сподобався вислів Любомира Пирога про те, що наука повинна працювати на здоров’я реальних людей і приносити їм користь.
    Із відео Олександра Палагіна я дізналась, що в 1950 році в Києві під керівництвом академіка Лебедєва була створена перша в континентальній Європі ЕОМ, яка називалась «МЕСМ».А ще ідеї Глушкова були покладені в основу створення Інтернету, яку розвинули далі американські вчені.

    Олександр Васильович Палагін сказав одну дуже цінну річ: «Якщо тобі щось потрібно, то це не означає, що його треба купляти, його можна зробити своїми руками, своїм розумом». Хіба не це може стати твоїм відкриттям? А треба просто реалізувати свою мрію.
    Можу сказати, що мені сподобались відео з участю усіх вчених, тому що вони розповіли такі факти, які до сьогодні мені здавалося були винайдені зарубіжними науковцями. Тому хочеться вклонитися нашим дослідникам, які закарбовують ім’я нашої країни в історію науки.

    2) Мені дуже сподобалось відео з розділу Sciеnce «When Will Time End?». Питання кінця світу завжди цікавило не тільки науковців, а й простих людей. Завдяки науковим дослідженням, різним експериментам та гіпотезам, які або підтверджувались, або спростовувались, ми маємо величезний багаж знань, який може показати нам певну перспективу у цьому питанні. Такі вчені як Коперник і Дарвін почали дивитись на час як на стрілу у всесвіті, який постійно змінюється. Нині середня тривалість життя – 67 років, а колись людина ледве досягала 20-річного віку.
    Я дізналась таку цікаву річ, що наш мозок починає виділяти мелатонін, гормон, який дає нашому тілу імпульс, що він «готовий спати», а вранці дія мелатоніну зупиняється.
    Ось відповідь на питання When Will Time End? – «Our picture of what happens after that (big bang) depends on what we learn in the coming years beneath the border of France and Switzerland in one of the largest physics experiments ever undertaken (Hadrone Collider). One goal is to define the final time horizons of our University».
    (Романія Головецька, 33 група)

    ReplyDelete
  14. Кожне відео, темою якого є " Становлення наукової думки в Україні " підтверджує те, що наша держава - це масштабний генератор ідей в найрізноманітніших сферах. Переглядаючи перше відео ми можемо стверджувати, що Україна є дуже добре розвиненою в галузі Астрономії. Звідси, ми можемо відразу прослідкувати проблему. Науковець стверджує, що наука погано фінансується( виділяється 0,4% від ВВП щорічно), але ці числа є дуже мізерними. Для того щоб призвести щось до розвитку, необхідно його дослідити, а для того щобдослідити, необхідні кошти. Науковець стверджує, що було б абсолютно достатньо, якщо б на розвиток науки виділяли 0,7% від ВВП.
    Особисто мені, сподобався виступ Костянтина Ситника, який стверджував, що рівень науки в Україні хороший. Наука здатна творити великі ідеї та породжувати нові відкриття. Я цілком погоджуюсь з думкою цього фітобіолога.
    Як мені здається, на сьогоднішній час нам потрібно сконцентрувати свої сили на тих галузях, які підніматимуть рівень економіки( інформатика, фізика, біологія, хімія) Закінчити хотілося б словами Бориса Патона " Науки без оптимізму нема!"
    Займатись наукою - це дуже важка та кропітка справа, яка вимагає від науковця посидючості та наполегливості, тому будемо надіятись, що найближчим часом нам постачатимуть найсучасніше обладнання та даватимуть змогу попрацювати з відомими найковцями.
    2) Із запропонованих мені відео я обрала те, яке пов'язане з медициною, тому що ця тематика дуже близька мені. Мені сподобалось відео " Таємниця крові". Учені вважають, що кров - це складна система,яка існує, як окремий світ. Кров докінця ще не звіданий об'єкт зі своїми елементами та їх функціями. Мене вразив той факт, що кров має змогу змінювати колір та консистенцію за декілька секунд. За це відповідають еритроцити. Також, я дізналась для чого слугують артерії та вени. Також, у випадку з донорством є дуже цікава інформація. Наприклад, що таке брудні вени і т.д. Особисто для мене був цікавим той факт, що кров в організмі є "розумною" речовиною, яка може розпізнавати усі рідини в органазмі . Підсумовуючи, хотіла б відзначити, що кров - це дуже цікава та не звідана система,яку б дуже хотілося дослідити.
    Покотило Юлія( 32/303)

    ReplyDelete
  15. 1.
    Серед усіх переглянутих відео, з усіх думок великих вчених та дослідників, я так і не змогла обрати щось одне і висловитися з цього приводу. Я вважаю, що кожна думка - на вагу золота! Кожне слово є чітким і правдивим. Україна - дійсно наукова країна. Дуже прикро чути,що деякі куточки світу не знають про нашу неньку! Шкода, адже ми внесли неабиякі зусилля у розвиток економіки, астрономії, медицини, технології, та інше. Наші вчені,як ніхто інший заслуговують на світове визнання!
    Варто зазначити, що ми могли б піти ще далі у науці, якби не брак фінансування різноманітних галузей, як і зазначали вчені.
    Тож будемо надіятися, що наша країна знайде в собі сили стати ще біль науковою і Великою!

    2.
    The Next Black’ is a documentary film that explores the future of clothing. We meet some companies to get their opinion on clothing and its future, including: heroes of sustainability, Patagonia; tech-clothing giants, Studio XO; sportswear icon, adidas; and Biocouture, a consultancy exploring living organisms to grow clothing and accessories.
    Як усі дівчата, я цікавлюсь модною індустрією та її новинами. Хоча я не йду нога в ногу з модою, ії розвиток мені дуже цікавий і важливий. Саме тому я і обрала документальне відео з цієї теми. Я завжди думала, що шити одяг це легко, головне вміти тримати голку в руках. Після перегляду фільму, я зрозуміла що це таке! Це насправді важка і клопітка робота, яка вимагає не тільки уваги, терпіння,професіоналізму,але й натхнення та творчого мислення.
    Я побачила, що команда, яка створила для леді Gaga екстравагантне вбрання з мильними кульками, я зрозуміла, що вони не тільки творчі люди, вони ще й інженери.
    Сьогодення, сповнене відкриттями, вимагає ще більше нового і дивовижного, тому люди з фешн індустрії намагаються втілити в життя неймовірне. Головне правильно вивести ці ідеї на вулиці.
    Лондон, Мілан, Париж - великі центри моди. Хотілось би бачити і міста України в цьому списку. Сподіваюсь і побачимо!

    Аніщенко Анастасія 32 група

    ReplyDelete
  16. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  17. Із усіх поданих відео,кожне із них розповідає про становлення наукової думки в Україні.
    Але мені хотілося б виділити відео із участю Катерини Амосової, яка розповідає про захворювання серцево-судинної системи. Вона згадує свого батька,який був великою людиною. ВІн зміг першим з перших зробити велику кількість досліджень у даній сфері.
    Вчений-кардіолог Катерина Амосова приділяє увагу факту про те,що більш ніж 60% населення УКраїни мають хвороби серцево-судинної системи.
    Вона говорить,про те,що ми повинні утримуватись від шкідливих звичок і вживати здорову їжу.
    Дане відео є дуже пізнавальним іповчальним. Адже воно дає нам змогу задуматись про даний вид хвороб і пізнавати факти задля запобігання серцево-судинних захворювань.
    Також мені сподобалось відео "Таємниця крові".Для мене воно було дуже пізнавальним і цікавим. Учені розглядають кров-як окрему систему. Вона може змінювати свою консистенцію і колір за короткий проміжок часу.
    Не менш цікавим є дослідження про донорство крові.
    Отже,із даного відео,можна зробити висновок,що кров-це ніби окрема система,яку досі не дослідили до кінця. І можливо,не зможуть дослідити ніколи.

    ReplyDelete
  18. З переглянутих мною відео мене найбільш зацікавило відео з кордіологом Іллею Ємцем,який розповідав про наукові досягнення української кардіології.Найбільш вразило те що на даний час кардіологія в Україні є конкурентно спроможною нарівні з найкращими європейськими клініками.Що самев Україні винайшли метод лікування дітей з вродженими вадами серця,плацентарною кровю.Це є дуже важливим кроком у розвитку науки.
    З англомовних відео мені сподаболося відео про техніку завдяки якій люди з такою хворобою, як Аміотрофічний бічний склероз, отримують змогу писати та малювати.Також сподобалося відео з техікою збереження тепла. Завдяки якому розумієш,що холод це і не так вже і страшно,як здається. Але особисто я не ризикнула б проексперементувати навласному досвіді наведені техніки.Я вважаю,що найкращим способом збереження тепла є термоодяг,теплий одяг. Якщо це квартира,то це добре утеплена квартира за допомогою технічних засобів.

    ReplyDelete
  19. Я переглянула кілька відео, присвячених становленню і теперішньму стану науки в Україні. Всі вони оригінальні і цікаві, фахівці в них говорять про дуже правильні і необхідні речі, акцентуючи увагу на проблемах і здобутках сучасної наукової думки в Україні. У деяких відео сподобався новий погляд на загальновідомі,здавлося б, факти. Найбільше мою увагу привернуло відео за участі Я.Яцкова, вченого-астронома, члена НАНУ. У своєму зверненні він говорить про те, що наша держава має значний доробок у сфері космо- та радіотехнологій.Ми маємо єдині у своєму роді технічні засоби проведення космологічних дослідів. Наукові експерименти,відкриття, результати досліджень широко визнаються європейськими колегами.Пан Яцків дуже натхненно говорив про можливості української науки, відчувалась його гордість за колег і всою країну. Не оминув він увагою також і питання недостатнього фінансування наукової діяльності в Україні, проте висловив впевненість у тому,що попри всі негаразди українська наука продовжить стрімко розвиватися.Відео залишає почуття гордості за наших науковців і їх відкриття.
    Щодо англомовного відео,то я обрала для прегляду "Surviving the Cold".Воно розповідає про вплив холодних температур на організм людини та реакцію цього організму на екстремальний холод. Тема відео є актуальною, оскільки кожен може незаплановано потрапити у середовище холоду,як це сталося із одним із героїв фільму.відео справило неабияке враження, зацікавили вправи для підтримки життєдіяльності організму під час впливу низьких температур. Також у відео описана реація організму,те,як змінюється перебіг основних процесів організму, що дає ключ до розуміння теми відео.Як на мене,це перспективний напрям дослідження, враховуючи потреби науковців, військовослужбовців та й простих людей, що живуть і працюють в зонах екстремально низьких температур.Основна ідея, що пронизує відео - "what doesn't kill us makes us stronger"- і я з нею цілком згодна.

    ReplyDelete
  20. 1) Продивившись 11 відео, чесно кажучи мене приємно здивувало сказане нашими науковцями. Більшість із них розповідали про те, що українська наука не стоїть на місці, і це приємно радує. Але на мою думку, найбільш чітке і точне представлення теперішньої науки зробив Борис Патон. Даний вчений не лише розповів про відкриття, а наголосив на найголовніше, а саме те, що фінансової підтримки з боку держави важко дочекатися . І я з цим цілком погоджуюся, адже прості українці, щоб зробити серйозну операцію просять допомоги у інших, шукають клініки, платять гроші. В той час коли за Конституцією України наша медицина безкоштовна. І тоді чи маємо ми право говорити, що наша наука розвивається? Я думаю, що навпаки деградую,а саме, через нестачу коштів, через наше правління. Тому, як вже відомо, більшість талановитих українських науковців шукають «закордонного притулку», де б їхня праця шанувалася і підтримувалася.
    Отже, як ми бачимо питання розвитку української науки суперечливе. Але я надіюся у близькому майбутньому, наша країна із такими великими ресурсами, у науковій сфері буде першою

    2) Із запропонованих відео, найбільш цікавим на , мою думку, виявилося про те як кладуть асфальт у Голандії. Мене це зацікавило тим, що як ми знаємо, наша країна славиться найгіршими дорогами в СНД, а переглянувши дане відео я не повірила своїм очам, що таке можливо робити. Знаючи як ремонтують дороги в Україні, дане відео для мене було як ноу-хау. І так образливо визнавати, на якому низькому рівні розвитку ми знаходимося. Навіть у такій справі наша країна, ще залишається в СРСР. Тому, я вважаю важко судити про який-небудь розвиток, дивлячись на наші дороги.

    ReplyDelete
  21. Проглянувши відео про становлення наукової думки в Україні, я ще раз переконалася у талановитості нашої нації та її багатстві на найцінніші ресурси – людський інтелект. Особливо мене зацікавило відео за участю вченого у галузі кібернетики Олександра Палагіна. Науковець повідомляє, що перша електроння обчислювальна машина на території континентальної Європи була розроблена саме в Україні вітчизняними вченими і мала назву МЕС. Всесвітньовідомий кардіолог Микола Амосов не лише лікував людські серця, а й серйозно, з наукової точки зору намагався осмислити людську свідомість, працюючи над вивченням явища штучного розуму. Віктор Глушков, так званий «піонер комп’ютерної техніки» розробив систему загальнодержавної системи управління, яка хоч і не була втілена в життя, але стала основою для Всесвітньої мережі інтернет, розробленої в США.
    Я проглянула відео «Нові технології розваг», де розповідається про те, яких зусиль потрібно докласти до театральної вистави на сучасному рівні розвитку науки. Кількагодинна вистава вимагає 2-денної підготовки, злагодженої роботи команди по встановленню декорацій до нової вистави. Завжди було цікаво подивитися на те, що ж там за кулісами і чи так цікаво там як і на сцені. Звичайно, з технічної точки зору це і справді унікальне явище, адже над заміною одних декорації трудиться 200 працівників протягом 36 годин, і щоб цей процес не дав жодного збою і не міг бути пошкодженим надмірним впливом людського фактору, у сучасному всіті ведення театральних вистав ведеться винятково науковими методами. Мабуть багато з нас і не здогадується про те, що існує профусія стейдж-менеджера - влучне поєднання математично точної та творчої особистості. Коли режисер створює постановку, то стайдж-менеджер саме під час спектаклю, «за кадром» керує роботою усієї великої команди технічної підтримки. Важко навіть уявити, але якщо ця людина помилиться хоч на секунду з якимось розпорядженням, то хід вистави уже залежатиме не від акторів, а саме від стейдж-менеджера.
    (33 група, 305 підгрупа)

    ReplyDelete
  22. Безперечно, усі відео були для мене дуже інформативними і усі вони варті уваги, оскільки я не думала, що розвиток науки в Україні на такому високому рівні. Тут мені запамятались слова Ярослава Яцків, що Україна має високий потенціал і є досить таки конкурентно спроможною. З цим важко не погодитись. Дійсно, у нас є ціла армія досвідчених вчених, які можуть покращити статус України в науковій сфері,але це можливо за кращого фінансування, наявності обладнання і наукових шкіл. Цікавим для мене було те,що в Україні найкраще розвинена фізична наука. А ось найнесподіванішим для мене видалося відео за участю Костянтина Ситника, вченого-фітобіолога, який розповів про вирощування рослин в космосі. Я навіть не думала,що таке можливо. Але це ще раз засвідчує, що наука не стоїть на місці,а постійно удосконалюється та розвивається.
    Я обрала відео Secrets of Body Language тому,що вже сама назва є дещо інтригуючою. Мабуть,ніхто ніколи не задумувався, що засоби невербальної комунікації займають аж 93 % у нашому повсякденному спілкуванні, в той час, коли лише 7 % займають наші слова і наше мовлення. Завдяки міміці, жестам, голосу і тому як рухається наше тіло, ми може не лише виявити ставлення мовця до тієї чи іншої ситуації, а й зрозуміти емоційний стан людини. Безперечно,мова нашого тіла має вирішальне значення, хоча не завжди вона може бути зрозумілою для всіх. Те, як людина рухається, потискає руку чи сидить, з яким голосом розмовляє, її погляд повороти голови, рухи рук, положення ніг, поза загалом , допомагає нам краще зрозуміти людину.
    Уміння “говорити” власним тілом та розуміння невербальних сигналів інших людей дає змогу скоригувати свою поведінку відповідно до ситуації та правильно трактувати дії інших. Кожен жест нашого тіла має якесь значення, тому варто бути дуже обережним і уважним,аби наші жести не суперечили нашим словам.

    (Харчук Галина, 32 група)

    ReplyDelete
  23. 1. Мені було цікаво дивитись відео з українськими науковцями. Мене засмутило те, що не взяли інтерв’ю у молодшого покоління науковців. Метою даних відео була популяризація науки, адже в нашій країні недостатньо молодих вчених. З молоддю повинні говорити її мовою молодші представники наукової думки. Проте, якщо головне завдання полягало у розкритті потенціалу української науки, то організатори досягли успіху. Саме досвідчені люди, які своє життя присвятили розвитку науки, можуть об’єктивно оцінити її сучасний стан, проблеми і можливості. Повністю погоджусь з думкою, що українська потребує більшого фінансування і її роль у розвитку держави загалом дуже применшується. Мене здивувало те, що в Україні проводять досліди, присвячені вирощуванню рослин в умовах невагомості. До цього я вважала, що таке неможливо. Також зацікавила розповідь про кардіологію і кардіохірургію І. Ємця. Приємно чути, що в нашій країні розвивається медицина, а до українських медиків дослухаються медики інших європейських держав.
    2. Серед англомовних відео я обрала відео, присвячене пошуку планет, схожих на Землю. Я обрала саме цю тему, тому що мені цікаво дізнатись більше про нашу планету і почути думку сучасних науковців про всесвіт і планети, на яких можливо є живі організми. Щоразу дивуюсь тому, як люди можуть досліджувати космос, адже він безмежний і зрозуміти його явища і процеси, а тим паче побачити їх і пояснити неймовірно важко. Вивчення всесвіту важливе, адже вивчаючи інші планети, ми можемо зрозуміти краще нашу планету і можливо передбачити її майбутнє.

    Марія Федосеєнкова (32 група)

    ReplyDelete
  24. 1)Переглянувши відео я дійшла висновку, що в Україні наукова діяльність не стоїть на місці. Переглянувши відео Ярослава Яцківа,я була приємно здивована, що Радіоастрономічний інститут у Харкові займає передові позиції в СВІТІ з декаметрової радіоастрономії. Порадували слова Володимира Пиріга,що наука повинна працювати на здоров'я реальних людей. Я цілком згодня з ціми словами, перш за все наука має служити людству на благо,не заскоджуючи нашому здоров'ю, адже, на жаль, хвороб і так багато. Я думаю,це цілком правильно як для науковця, намагатися знайти відповіді на даному етапі життя. Також приємно було чути , що багато людей їдуть на реабілітацію саме в Україну, адже наш клімат є не гіршим.

    2) Я перегнянула відео " When Will Time End? ". Надзвичайно гарне відео,що може перенести нас у будь-яку точку Землі і навіть у космос. Переглядаючи його нам повідомили: " Our lives moves in sync with the 24 - hour day, the time it takes the Earth to rotate once. Well, it's actually 23 hours, 53 minutes and 4.1 seconds if you're judging by the stars, not the sun ". І тоді я задумалася, люди навчилися вимірювати відстань Землі до сонця, відстанні інших планет згідно нашої, можуть встановлювати , що відбувалось близько 1 000 000 років тому, навчилися запускати ракети та супутники у космос, у відео навіть було вказано,що за часів динозаврів рік тривав 370 днів. Так, як вчені можуть давати відповіді на такі запитання і у той же час НІХТО не можу дати відновідь на запитання: як зробити так,щоб усе населення планети не було голодним, як винайти ліки проти СНУДу та інших хвороб, як запобігти вимиранню видів рідкісних тварин та рослин, як очистити нашу планету від усього того бруду, що потрапляє у атмосферу,річки та наші легені.
    Тож "When Will Time End? " Звичайно це не трапиться через 50 чи 100 років,пройде набагато більше часу,але час у нас обмежений, до поки людство не зрозуміє, що ми не має права руйнувати та забруднювати те,щр створила сама природа та намагатися контролювати усе, що відбувається поза нашою планетою, у той час коли сама планета потребує допомоги.
    (Климчук Олександра, 32 група)

    ReplyDelete
  25. Переглянувши відео про встановлення науки на Україні, я почула багато цікавої та нової інформації. Наприклад, за словами Костянтина Ситника, почесного директора Інституту ботаніки НАНУ, в Україні ведеться чимало розробок щодо виведення нових видів рослин та утворюються нові науки. Найцікавішим був факт, що розробляються способи вирощування рослин у космосі. Українська наука є дуже переспективною, налічує багато високоосвічних фахівців, які відповідають усім вимогам Нобелівського комітету.
    Переглянувши друге відео про наукові дослідження які проводилися на тваринах, я дійшла висновку, що наука повинна мати свої межі. Людина не повинна переходити усі межі для того, щоб досягти нових вершин. Розвиток має відбуватися органічно з оточуючим середовищем, інакше він матиме негативні наслідки, перш за все для самого людства.
    Курінна Анна, 33

    ReplyDelete
  26. 1.
    З переглянутих мною 11 відео про становлення наукової думки в Україні мені хотілося б прокоментувати відео з участю Іллі Ємця, вченого-кардіохірурга, директора Науково-практичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України.
    Найнесподіванішим фактом у розвитку української науки, особисто для мене стала сучасна конкурентоспроможність українських лікарів-кардіохірургів у світі.( хірургія вроджених вад серця новонароджених діток)
    Найнесподіванішим фактом для мене стало проведення першої у світі операції на серці новонародженої дитини саме у Києві та ще й лише у 1992 році. Саме завдяки українським лікарям-науковцям зараз ця операція стала рутинною справою для лікаря та рятує безліч маленьких життів.
    2.
    Я переглянула відео про історію косметики у США. У ньому розповідається про велику токсичність усієї косметики, навіть дитячої. Я вважаю що в Україні також існує така проблема, та її вирішення майже не реальне. Кожен з нас знає «бабусині» методи приготування тих чи інших косметичних засобів, але за браком часу ми все одно користуємось фабричною косметикою. Моя особиста порада – читайте склад на упаковці, і обирайте менш токсичний))))

    Куценко Дарина (35 група)

    ReplyDelete
  27. 1) Переглянувши запропоновані відео, я отримала багато корисної інформації про стан науки в Україні. Найбільше мені сподобався виступ вченого-генетика, мікробіолога Віталія Кордюма, який розповів про важливі досягнення вітчизняної медицини у тканинній інженерії. Людина є дійсно істотою розумною, адже наука піднялася на такий високий рівень, що з’явилася можливість технологічно керувати біологічними процесами. Дуже прикро, що в нашій державі відсутня зацікавленість фірм у реалізації досягнень медицини і науки в цілому. Адже фінансова підтримка науковців з боку держави є необхідним заохочувальним засобом. Процитувавши Рональда Рейгана, академік зауважив: «Америка фінансує науку не тому, що вона така багата, а вона така багата тому, що фінансує науку». Яскравим прикладом економічного зростання країни завдяки науковій діяльності є Ізраїль, де витрати на наукові дослідження становлять близько 3% ВНП. Саме та країна є перспективною як в економічному так і соціальному плані, де наука і технології є одними з найбільш розвинутих галузей.
    2) Я вирішила переглянути відео про штучний інтелект, так як тема роботів мене дуже цікавить, але іще більше захоплюють необмежені можливості людського розуму у творенні собі подібних істот. Те, що раніше вважалося недосяжним і бралося за основу фантастичних фільмів, зараз є нашим буденним життям. Людство навчилося використовувати штучний інтелект у галузі медицини, створювати роботів з елементарними соціальними навичками, безпілотні літальні апарати та навіть машини. Піднесення штучного інтелекту має як переваги, так і недоліки, тому багатьох людей лякає вірогідність повстання роботів та винищення людства, але хіба може суспільство зупинятися на півшляху до досягнення своєї мети? Хто знає, що могло б статися, якби Чарльз Дарвін у далекому 1859 році, злякавшись наслідків, відмовився публікувати свою теорію еволюції? Лише час знає відповіді на ці питання.
    Скиба Катерина, 33 група

    ReplyDelete
  28. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  29. Переглянувши відео з виступами вчених з різних галузей я зробила для себе ряд висновків. Україна, як держава має геніальних вчених, талановитих наставників, які своєю наполегливою працею прославляють свою Батьківщину. Нам є ким пишатись, нам є на кого рівнятись: Олександр Палагін, Ярослав Яцків, Дмитро Гродзинський, Борис Патон, Любомир Пиріг, Олег Кришталь, Віталій Кордюм, Катерина Амосова. Відкриття багатьох українських вчених мають світове значення. Саме їх праці принесли зміни в такі галузі як медицина, радіобіологія, генна інженерія, фізколоїдна хімія, інформатика, біокібернетика та багато інших.
    Особливо мене зацікавив виступ Катерини Амосової про свого батька М.М. Амосова, автора новаторських методик в кардіології та торакальній хірургії, системного підходу до здоров'я («метод обмежень і навантажень») дискусійних робіт з геронтології, проблем штучного інтелекту і раціонального планування суспільного життя. Внесок М. Амосова в кардіохірургії, по лікуванню інфаркта міакарда, та тромбофлебіта неоціненний і по сьогоднішній час. Якість його роботи, його професіоналізм і духовні якості можуть бути взірцем не лише для вчених, а й для будь кого. Питанння здоров'я людей - це питання безпеки держав, тому на думку вчених наука повинна працювати на здоров'я людей.
    Хіба можна не оцінити внесок Любомира Пирога у подоланні захворювань нирок та лікуванні важкої недуги хронічного гломеонефриту за допомогою кліматотерапії ? Варті уваги відкриття вчених по вирощуванню штучних органів, стовбурових клітин. Наближують вчених до вирішення питань по виліковуванню невиліковних захворювань та пом’якшують наслідки трагедієї на ЧАЕС відкриття вчених в галузі радіобіології. Плідна праця багатьох вчених, в тому числі Олега Кришталя, дала змогу по розшифровці геному, механізмі пам’яті, механізму болю, системи кровообігу.
    Не можна обійти увагою праці академіка С.О. Лебедєва – творця першого комп'ютера в СРСР та континентальній Європі, основоположника вітчизняного комп’ютеробудування, який, крім величезної кількості досягнень в цій галузі, вперше у світі реалізував розпаралелювання процесу обробки інформації.
    Прикрим є лише те, що сьогодні не всі галузі науки мають сучасне обладнання, або воно не своєчасно поновлюється, не достатньо виділяється коштів для проведення дослідів, не достатньо цінуються молоді перспективні вчені в нашій країні, яких залюбки запрошують на роботу за кордон. Адже багато відкриттів за кордоном були зроблені саме нашими земляками, вихідцями з України.
    Оскільки я люблю тварин то мене зацікавило відео про проведення досліджень на мавпах. Звісно боляче увідомлювати, що в процесі проведення дослідженнь у пошуках вакцини проти гепатиту гинуть тварини, та іншого способу у вчених немає. Кожне випробування - це збереження найціннішого скарбу – життя людини ...

    ReplyDelete
  30. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  31. Переглянувши всі відео, я дізналась, що дуже багато різноманітних відкриттів було здійснено в Україні. Найбільш мене зацікавили перше та друге відео, в яких йдеться про астрономію, адже людство не стоїть на місці, а рухається вперед. Я дізналась, що на Україні є 3 астрономічні обсерваторії, які допомагають вченим слідкувати за явищами, що відбуваються в галактиці та людство все частіше здійснює подорожі в космос Особливо цікавою для мене стала розповідь Костянтина Ситника, який повідомив нам про нове дослідження, під час якого вчені намагаються штучно вирощувати рослини, а згодом вирощувати їх і в космосі, на Марсі та Місяці. Також цікавою є розповідь Іллі Ємця, який повідомив про досягнення в галузі кардіології.

    Одним з найцікавіших відео є"The Search for Earth-like Planets" . Переглядаючи це відео, я відкрила для себе багато нових фактів, що повідомляють про різні явища, які відбуваються в космосі, адже завжди є цікаво дізнаватись щось нове про інші планети та відкривати для себе нові можливості. На мою думку якби існувало життя поза межами нашої планети - це стало б великим досягненням та могло б принести людству нові знання.
    (Козорез Олеся, 33 група )

    ReplyDelete
  32. 1) З усіх запропонованих відео мені найбільше сподобалось відео з участю Катерини Амосової, вченого-кардіолога. Катерина Амосова стверджує. Що розвиток науки в Україні почався з прийняттям незалежності. Україна вийшла на європейську арену і стала конкурувати з європейськими країнами. Саме в цей час відбувся значний поштовх в розвитку кардіології, а саме нейрохірургії. За дослідженнями майже 60% українців помирає через хворобу серця, тому нейрохірургія є важливою наукою, яка допомагає продовжити життя. Проте не варто покладати всі надії на науку, потрібно змінити себе, свій стиль життя, щоб запобігти хворобам серця. Науки у даному випадку буде мало. Польща, маючи однакові відсотки смертності з Україною (60%), змогла знизити рівень смертності, саме завдяки проведеним реформам не в науці, а в суспільному життя людей.
    2) Мене зацікавило відео про альтернативні види палива. На даний час ця проблема є чи не найголовнішою. Вчені протягом багатьох років намагаються зайти інші види палива, так як нафта чи інші природні ресурси є вичерпними. Кількість користувачів з кожним днем збільшується, а природних ресурсів, навпаки, зменшується. Альтернативні види палива існують, поте вони дорогі. Дешевше буде використовувати ту ж нафту для видобутку бензину. Тому, завданням вчених і по сьогоднішній день є знайти такий вид палива який зможе замінити повністю та ще й матиме доступну ціну.
    Рішновецька Анастасія, 35 група

    ReplyDelete
  33. Переглянувши відео про становлення наукової думки в Україні я ще раз переконалась, що наша батьківщина має величезний потенціал. Відкриття, які здійснюють вчені-українці мають світове значення та лише збагачують сучасну науку. Однак, для того, щоб наука розвивалась в досить швидкому темпі перш за все необхідний відповідний фінансовий вклад, який, на превеликий жаль наша держава не здійснює. Це підтверджують і вчені, яке зустрічаються з цією проблемою безпосередньо.
    Із запропонованих відео я також переглянула відео про кров. Мені стало відомо багато нових фактів про цю рідину, наприклад невідомим досі фактом для мене було те, що вона може змінювати колір та консистенція всього за кілька секунд.
    На мою думку в цій галузі можна зробити набагато більше відкриттів, адже до цього є величезний потенціал.
    Неборачко Діана 33 група

    ReplyDelete
  34. Мені було дійсно дуже цікаво дізнатися, про різні види науки з даних відео. З розповідей провідних українських вчених я дізналася про численні досягнення науки у нашій країні. Серед них створення першої обчислювальної машини, найбільшого радіотелескопа, досягнення у галузі біотехнологій. Найцікавішим для мене став факт, що завдяки відкриттям Євгена та Бориса Патонів Київ відомий за межами нашої Батьківщини як столиця зварювання. Також я цілком погоджуюся з думкою Катерини Амосової «профілактика серцево-судинних захворювань – це справа національної безпеки». Проблеми, які гальмують розвиток науки в Україні усім відомі: недофінансування, застаріле обладнання, байдужість держави. Звичайно, наука розвивається кожного дня, але без підтримки держави вона не здобуде тих результатів яких могла б. Мене вразило те, що кожен науковець щиро зацікавлений у своїй галузі науки,він ладен зробити все для її розвитку але,нажаль, цьому бажанню протистоять матеріальні витрати.
    Юрчук Сніжана, 34 група

    ReplyDelete
  35. З усіх переглянутих відео, найбільше мене вразили факти, наведені Катериною Амосовою - нинішнім ректором НМУ Богольця та дочкою відомого академіка НАН і АМН України Миколи Михайловича Амосова. Було сказано багато розмуних речей, констатовано чимало фактів.
    Можливо це не коректно,але із запропонованих,я обрала відео з назвою The Future of Weed. Не можу сказати, що цікавлюсь цією сферою, але все-ж таки,кожна людина має право бути обізнаним у всьому. Мені сподобалось відео,адже завжди можна знайти щось хороше і у поганому. Так,наркотики - зло, але іноді це зло робить життя легшим важкохворим людям,більше того, чим більш доступним стає маріхуана,тим менше скоюється злочинів. Наприклад, якщо раніше,у тому самому штаті Колорадо, наркотики збувалися таємно і поліція не могла знати хто це робив,то зараз,всі знають хто чим займається, які податки платяться у казну країни. Тому,не хочу бути осудженою,але все-таки легалізація маріхуани має у собі і щось позитивним. Тим паче,вона існувала ще за часів наших предків.

    ReplyDelete
  36. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  37. Переглянувши відео про становлення наукової думки в Україні, я зачерпнула для себе надзвичайно цінну та корисну інформацію. Найбільше вразило мене відео, яке стосувалось освоєння космосу, зародження там життя, а саме - рослин. Вражаюче, але наші вчені вже зробили великий крок вперед у цьому напрямі, рослини вже цвітуть, а згодом, і розмножуватися.Тож, не за горами час, коли й люди зможу не просто освоїти космос, а й повноцінно жити там.

    З розділу Sciеnce я обрала відео про секретний екраноплан, який став для мене вражаючою розробкою вчених. Цікавим фактом є те, що його майже сприйняли за НЛО, а виявилося, що це розробка простого вченого, який не зупинявся на досягнутом і досяг висот у своїй дільності. Чи не даний приклад зракзом для наслідування?!

    Ганнущенко Марія, 32 група

    ReplyDelete
  38. Переглянувши відео, я звернула увагу на думки вчених медичної галузі, адже на сьогоднішній день людство страждає від великої кількості хвороб, які потребують ретельного лікування. Катерина Амосова зазначає, що кількість серцево-судинних захворювань зростає з кожним роком. Тому щоб запобігти їх появі необхідно берегти здоров`я з молоду. Дуже болючою та неприємною темою є хірургія вроджених вад серця у ранньому віці. Кожен рік все більше діток народжуються з цими вадами, тому медики прикладають усі зусилля, щоб врятувати їхнє життя. Я дізналася, що перша операція на серці новонародженої дитини була здійснена у 1992 році. З тих пір це стало звичною справою лікарів та було проведено 1400 операцій.
    З розділу Science мене також зацікавило відео з медичної науки: «Global diabetes numbers at all-time high». Діабет – це глобальна проблема людства, яка може призвести до летальних наслідків та від неї ніхто не застрахований. З 1980 по 2008 рік кількість людей з цим захворюванням зросла від 153 до 347 мільйонів. Я дізналася, що найбільше страждають у Китаї та Індії. Причинами цього є неправильне харчування, нерухомий спосіб життя. Цікавим є те, що існує прилад, яким можна вимірювати та контролювати рівень цукру у крові.
    Здоров`я – це найцінніший скарб, який ми повинні берегти. Тому дуже важливим є правильне харчування, спорт та фізичні вправи.
    Поляновська Марина, 35 група

    ReplyDelete
  39. 1. Приємно було ще раз пересвідчитись в тому, що в Україні існує ціла плеяда визначних вчених-науковців. Серед запропонованих відео, для себе я найбільш відзначила інтерв*ю Катерини Амосової, вченого-кардіолога. В сфері української кардіології за останні десятиріччя дійсно не було здійснено значних відкриттів, але думка Катерини Миколаївни є надзвичайно цінною і я її поділяю: успіх кардіології є не в кількості наукових відкриттів, а в кількості врятованих життів. Цікаво було послухати з її вуст про Амосова Миколу Михайловича, мене вразила дана особистість, його прагнення та стійкість в досягненні мети. Ніколи б не подумала, що один із найвизначніших світових медиків починав свою кар'єру без жодної підтримки, долаючи численні труднощі. Ця постать дійсно надихає та мотивує.

    2. Однією з найактуальніших проблем сьогодення є пошук людством альтернативних видів джерел енергії, які б не завдавали шкоди нашій планеті. Саме тому я звернула увагу на такий витвір науковців як сонячна батарея. Зізнаюся, я була здивована тим фактом, що сонячна батарея була винайдена остаточно вже у 1888 році, а передумови її виникнення спостерігались ще у Стародавній Греції! Крім того, цікаво було дізнатися про механізм роботи даного пристрою та побачити процес його створення. Я зрозуміла, що сонячні батареї є одним із найперспективніших джерел отримання енергії, і світова спільнота має прагнути до широкого використання даного пристрою, адже це - майбутнє.
    Калюжняк Вікторія, 35 група.

    ReplyDelete
  40. Із серії відео про становлення наукової думки, мені найбільше сподобалося з участю вченого-астронома, академіка НАНУ, Ярослава Яцків. Подивившись це відео, мені стає просто жаль науковців. Вони - золотий розум нації, маючи багато нових ідей, не мають коштів на дані дослідження та обладнання. Держава виділяє лише 0,4%ВВП на науку. Складається враження, що розум, фантастичні ідеї, цікаві винаходи - взагалі в цій країні непотрібні. На жаль, про космічну діяльність в Україні зараз майже нічого не чути, тоді як про NASA ми чуємо майже кожного дня в новинах.
    Якщо так буде і далі, то у вчених, мабуть, пропаде натхнення працювати для розвитку науки в цій державі. Вони зрозуміють, що це все марно, тому що на їхні геніальні ідея держава шкодує грошей, а витрачає їх на політиків, які купують собі всі іноземні товари, не підтримуючи державну промисловість.

    З розділу Science я переглянула відео про лазери. Цікаво було дізнатись, як вони створюються, не знала, що можна зробити лазер з дорогоцінного каміння. Лазер - це техніка майбутнього, хоча його вчже й зараз активно використовують в медицині ( при операціях), в коспетології, в комп'ютерних технологіях (лазерний принтер вже винайдений), у військовій справі. На мою думку, це відео містить суперечливу інформацію. В ньому показують, що в Московському музеї військової академії РВСН імені Метра Великого знаходиться лазерна зборя. Можливо, я б повірила в це, якби вони продемонстрували, але сказали, що зараз вже вона не працює. Я думаю, що це відео було створене для підбадьорення росіян, щоб вони бачили, що їхня країна має новий вид зброї. Але замислившись, можна прийти до висновку, що якби ця зброя, справді, існувала її б не показували, бо це військова таємниця.

    Трайніч Вікторія, 35 група

    ReplyDelete
  41. 1) Досить цікавим для мене виявилося відео за участю Костянтина Ситника, вченого-фітобіолога, почесного директора Інституту ботаніки ім. Холодного НАНУ, академіка НАНУ. Він наголошує на тому, що в Україні все-таки існує хороша наука, яка здатна розвиватися і творити нові ідеї та відкриття, чим і займається велика армія вчених. Видатний академік розповів про перспективи вирощування рослин на Марсі, мені сподобалась ця ідея, так як це піднесе нашу науку до вищого, космічного рівня і ми будемо гордитися нашими новими відкриттями.
    2) В школі я трішки цікавилася фізикою та любила спостерігати за експериментами, які ставилися у нас на уроках. Тому найбільш захоплюючим для мене виявилося відео «Водяной мостик», а саме явище, яке продемонстрував В.Армстронг у 1893 р. Було цікаво спостерігати за фізичним явищем, що виникає між двома посудинами з деіонізованою рідиною, коли прикладається високе постійне напруження. Мене й досі дивує, як між двома посудинами міг утворитися цей місток.

    ReplyDelete
  42. 1. З переглянутих відео, мені найбільше сподобалось відео за участю Катерини Амосової. Моя мама лікар, тому тема медицини досить близька для мене. Мені дуже прикро, що в нашій країні 62% людей помирає саме від серцево-судинних захворювань. А найбільше мене вражає взагалі можливість лікувати ці хвороби. Серце - надзвичайний орган, операції на ньому це справжнє мистецтво. І на мою думку ми маємо пишатись талановитими людьми які спромоглись продовжити його діяльність. А ще ми маємо робити все що від нас залежить, щоб зменшити серцеву захворюваність, адже наша країна має величезний потенціал, яким всього-навсього потрібно навчитись керувати.

    2.З відео на наукову тематику я переглянула відео "The Rise of Artificial Intelligence". Мене досить давно цікавить тема нашого майбутнього, а саме науково-технічний прогрес. На мою думку це велике відкриття, яке дасть нам змогу покращити наше життя. На сьогодні досить багато помилок допускається через людський фактор, наприклад у тій самій медицині. Мені здається, що якиби операції виконував робот (можливо під керівництвом людини), то успішність була б знащо вищою, адже точна координація рухів відіграє не останню роль. Також ці механізми можна використовувати в шахтах, де на сьогодні все частіше гинуть люди, в армії, так наші збройні сили були б могутнішими, на різного роду шкідливих заводах, станціях, щоб якомога менше людей хворіло та помирало. Я розумію, що тим самим в нашій країні зменшиться кількість робочих місць, але можлило завдяки роботам, прибуток в нашій країні буде більшим, тим самим покращиться рівень життя. Мабуть я просто занадто оптимістично дивлюсь в майдутнє, але варіант використання роботів мені довподоби)

    ReplyDelete
  43. 1. Переглядаючи відео з серії "Україна наукова" мені найбільше сподобався виступ Віталія Кордюма, вченого-генетика, мікробіолога, академіка НАНУ України.
    Він висвітлює досягнення українських вчених в сфері біологічних наук. Як один з прикладів, він навів розвиток клітинної терапії та тканинної інженерії. Академік розповідає про використання досягнень у цих галузях в Україні. Наприклад, вирощування шкіри, хрящів та кісток. Повільно розвивається створення судин . В майбутньому планується відновлення клітин печінки та вражених частин мозку. Також, усі органи стануть об`єктами штучного вирощування.
    На мою думку, такі досягнення дуже важливі. Тому що так багато людей гинуть через різні хвороби, а для врятування їхнього життя потрібні донорські органи. Не всі спроможні оплатити таку операцію. Якщо ограни можна буде штучно вирощувати, стільки людей будуть врятовані. Тому, я повністю підтримую розвиток цих галузей науки.

    2. З усіх відео на наукову тематику мене найбільше привабило відео "The Search for Earth-like Planets". Тема подорожей в космос, в пошуках інших планет, схожих на Землю, дуже цікава. Ще мислителі давнини були зацікавлені в нашій планеті, її місці у Всесвіті. Деякі з них були страчені за їхні ідеї. Наприклад, Джордано Бруно.
    Согодні, наука стрімко розвивається в астрономічному та астро-фізичному напрямку. Спостерігаючи, за допомогою новітніх пристроїв та телескопів, за іншими планетами, науковці задаються питанням - Чи існуть планети, схожі на Землю та придатні для життя? Вони дійшли висновку, що планета повина бути на достатній відстані від Сонця, щоб не перетворитися в льодяну пустелю Плутона, чи пекло Венери. Вони продовжують пошуки води на Марсі та шукають свідчення про живих організмів на цій планеті.
    Існує багато гіпотез, що з початку утворення Всесвіту та перших планет, Марс був схожий на Землю. Припускається, що там навіть існувало життя. Але магнітне поле Марсу було слабкішим ніж в Землі, тому так званий сонячних вітер зніс з поверхні цієї планети атмосферу та воду, залишивши голі скелі.
    Наша наука ще не дійшла до таких технологій, які будуть здатні перенести нас у інші галактики, до самого кінця Всесвіту. Але якщо таке стане можливим, ми зможемо знайти відповіді на усі питання. У тому числі й на питання - Чи існують планети, схожі на Землю?

    35 група (309)

    ReplyDelete
  44. 1. З переглянутих мною відео, хочеться відзначити виступи Іллі Ємця та Катерини Амосової. Розвиток медицини взагалі необхідний для людства і кардіологія повинна бути не останньою в цьому розвитку. Я пишаюся тим, що Україна займає не останнє місце у проведенні операцій на серці та науковці не зупиняються на досягнутому, а прагнуть робити все нові відкриття у цій галузі. Радує також той факт, що держава підтримує фінансово цей напрям,це дозволяє своєчасно виявляти хвороби та рятувати малюків. На усіх відео говорили про те, що Україна досягла великих успіхів у фізиці, інформатииці, медицині, фізиці, біології і те, що українці мають великий потенціал і наша задача полягає в тому, аби правильно його використати. Наша біда в тому, що не вистачає фінансування, умов та обладнання для реалізації цього потенціалу.Приємно те, що науковці не здаються, продовжують працювати, а головне вірять в те, що роблять. На мою думку, набагато кориснішим було б вкладати гроші саме в науку. Тоді б рівень життя в Україні став кращим.

    ReplyDelete
  45. Переглянувши відео з каналу "Україна наукова" я дізналася багато цікавої та потрібної для себе інформації. Наприклад відео Ярослава Яцківа зацікавило мене тим, що для мене є цікавою тема астрономії. На мою думку, ця галузь має неймовірні перспективи розвитку, адже космос вміщує безліч незвіданих загадок, що людський розум не може й осягнути. Я думаю, завдяки нашим обсерваторіям та установам, яких в Україні чимало, науковці здатні вивести Україну на високий рівень розвитку у цій галузі та зробити її конкурентно спроможною та сильною державою. Тим не меш, Україна уже заявила про себе як про державу з талановитими, розумними та працьовитими людьми, які вже створили та внесли великий внесок у розвиток астрономії. Як заявляє Ярослав Яцків: "Україна має потужній потенціал, як природній так і людський, але треба вміти його використати" я з цими словами погоджуюсь. Наші науковці можуть зробити відкриття які перевернуть увесь світ. Так, ідеї є але нажаль поки наша держава не здатна забезпечити їх усім необхідним, і це дуже прикро. Також мені сподобалось відео Констянтина Ситника, адже фітобіологія також пов'язана з астрономією. На мою думку, це людина, яка відала своє життя науці та людина, яка своїм прикладом показує як важливо дбати про навколишнє середовище. Як ми знаємо, зараз є актуальною екологічна проблема. Зауваження Костянтина Ситника, що потрібно створювати заповідники не тоді, коли вже зникнуть багато видів, а зараз коли ми ще маємо природні ділянки, я вважаю, заслуговують на те, аби бути почутими нашою владою. А от інформація про космічних біологів, людей, які ставлять собі за мету вирощення рослин на Марсі, стала для мене відкриттям. Тому особисто для мене, ці відео стали корисними.
    Відео "Secrets of Body Language" з розділу Science зацікавило мене найбільше. Можливо і правда, що відомі потіличні діячі можуть, у якомусь сенсі впливати на нашу підсвідомість, знаючи усі таємнички. Як сказав один з експертів, знаючи мову тіла ми можемо керувати ситуацією так, як ми того хочемо. Загалом, відео мені сподобалось, воно пізнавалине, я порекомендую його тим, кому цікаво дізнатись більше про всі секрети, які безумовно допоможуть у сучасному світі.
    Даша Мурга 35 група

    ReplyDelete
  46. Переглянувши відео із серії "Україна наукова", я знову впевнилася у багатстві нашого народу. Український народ надзвичайно багатий інтелігенцією: науковою, інтелектуально розвиненою, впевненою, амбіціозною... Я пишаюся тим, що Україна в черговий раз доводить всім країнам світу про потужність, конкурентноспроможність та могутність наукового потенціалу, інтелектуального потенціалу. Я пишаюся тим, що в Україні нараховується величезна плеяда вчених-науковців. Ми можемо з впевненістю сказати, що становлення наукової думки в Україні відбувається успішно та на високому рівні.
    Всі представники різних галузей науки справили на мене гарне враження, я дізналася багато нового про ті галузі наук, якими не дуже цікавлюся, зокрема, фізика, біологія, астрономія та інформатика. Найнесподіванішим для мене став той факт, що Україна володіє трьома знаними у світі астрономічними установами (Харків, Крим, Київ) та що вчений-астролог Ярослав Яцків отримав Європейську премію Рене Декарта. Костянтин Ситник повідомив про виникнення нової науки на теренах України - диверситології, українці є першими в Радянському Союзі космічними біологами. Борис Патон - це людина, якою може пишатися вся країна, поклав багато зусиль на розвиток, збереження та процвітання науки. Мені сподобався його вислів: " Не можна, і не треба охоплювати всі галузі науки у світі, а треба займатися тими напрямками, які представляють інтерес для твоєї держави."
    Особисто я надзвичайно переймаюся такою галуззю науки як медицина. В Україні медицина знаходиться, як на мене, в стані розвитку ми багато вміємо та знаємо в теорії, але не можемо використати це в практиці, причому з різних причин: відсутність сучасної техніки, медикаментів, кфаліфікованих спеціалістів... Але мене приємно вражають ті досягнення, якими дійсно варто пишатися. Переглянувши відео про вчених-медиків, які були тут представлені, я хочу поділитися з вами про моїх кумирів (якщо можна так сказати). Це ті люди, які віддають все своє життя, сили, здоров'я знання та вміння у медичну галузь. Отже, Тодуров Борис Михайлович, вперше я почула про цього чоловіка в 2011 році на телепередачі "Гордість країни" й з тих пір я слідкую за діяльністю цього видатного лікаря. 2000 року вперше в Україні здійснив трансплантацію серця людини. 2001 року вперше в Україні зробив операцію Батісти (альтернатива трансплантації серця). Того ж року вперше в Україні зробив торакоскопічну операцію дитині з вродженою вадою серця. 2002 року вперше в Україні зробив тромбектомію з нижньої вени в комплексі з нефректомією в умовах штучного кровообігу. З 2000 по 2007 р. зробив чотири трансплантації серця, три з яких закінчилися успішно. У 2005 р. вперше в Україні захистив докторську дисертацію з хірургічного лікування тромбоемболії легеневої артерії. Борису Михайловичу з 2004 року присвоєно звання "Заслужений лікар України."
    Інша особистість - Еміль Якович Фісталь- професор, директор Донецького опікового центру, завкафедрою комбустіології та пластичної хірургії. Надзвичайно цікавий, талановитий та відданій своїй праці чоловік. Рятує вже багато років тисячі життів, повератє до життя людей, які були приречені на смерть. На даний момент бере активну учать у лікуванні учасників АТО.

    ReplyDelete
  47. 2) Я є споживачем цієї продукції та зацікавленою в її розробці, реалізації та нешкідливості для мого здоров'я. Тому я переглянула відео The Story of Cosmetics. Чесно кажучи, я не була здивована почутим, адже давно зрозуміла, що використовують виробники для створення косметичних засобів. Це дійсно жахливо, використання шаленої кількості токсичних речовин у косметиці, але цьому можна запобігти. Для того щоб це змінити потрібно мати більше уявлень про так звану органічну косметику. Природні матеріали є дуже дорогими, тому компаніям-виробникам не по кишені використовувати всі натуральні компоненти в продукції, це збільшить їхні витрати, зростуть ціни на косметику, й люди менше будуть її купувати. В бюджет компанії нічого не повернеться. Але, на мою думку, цю проблему можна вирішити. І сподіваюся, що в недалекому майбутньому це відбудуться.

    ReplyDelete
  48. Після перегляду відео про становлення наукової думки в Україні я зрозуміла, що українці є дійсно однією з найрозумніших націй світу. Україна багата розумними людьми, які можуть привнести в науку багато нових розробок. Але, на превеликий жаль, в нашій країні не приділяють достатньо уваги на розвиток науки. Навіть більше, не виділяється достатньо коштів на медицину в нашій країні, судячи по виступам Л. Пирога, І. Ємця і К. Амосової. Це дуже прикро, адже якщо немає здорового населення, немає сильної країни. Я сподіваюся, що в майбутньому наша влада буде звертати більшу увагу на науку в цілому і медицину зокрема, адже ми маємо величезний нерозкритий потенціал в цих сферах.
    Щодо відео з розділу Science я обрала одне під назвою "When Will Time End?" Для мене це дуже цікава тема. Наша планета не існувала вічно, вона колись утворилась і одного дня має загинути. Вчені намагаються передбачити, коли і як це станеться. Час летить дуже швидко, і хоч людина і навчилася вимірювати, наприклад, тривалість дня з точністю до десятої частини секунди, це не має ніякого значення в порівнянні з глобальною проблемою загибелі Землі. Як я зрозуміла, існує декілька теорій, чому наша планета може перестати існувати. За однією з них Сонце, як і будь-яка зірка, колись припинить своє існування. Але перед цим воно збільшиться до неймовірних розмірів і поглине Землю. За іншою, куди глобальнішою версією існує можливість зіткнення нашої галактики з сусідньою галактикою Андромеди. Неможливо сказати точно, яка ж цих теорій є більш можливою. Зрозуміло одне: час людського життя спливає так само, як і час існування Землі. Звісно, наше життя незрівнянно коротше, але тим не менш, на цьому світі нічого не вічне. В тому числі і цей світ.

    ReplyDelete
  49. Із серії відео сюжетів «Україна наукова» я знайшла для себе цікаву різнопланову інформацію, що справила на мене враження . Вклад українських науковців в загальний розвиток наукової думки людства незрівнянний. Голова Академії Наук України Борис Патом визначає пріоритетні галузі наук в Україні – фізика, бо харківська фізична наукова школа почалла свою історію ще з ядерних довоєнних досліджень; колоїдна та молекулярна хімія розвинуті на світовому рівні; інформативні галузі мають міждисциплінарне значення, тому її розвивати обов’язково необхідні. Костянтин Ситник зазначає, що в українській науці з’явилася навіть нова наука діверсетологія – наука про фіто різноманітність. Однією з перших держав, в яких розвивалася порівняно нова наука кібернетика була Україна. Ще на початку 20 сторіччя було створено Малу електронну обраховувальну машину академіком Лєбєдєвим та його командою українських науковців. Перше покоління комп’ютерів мало початок в українській науці вченим Глушковим. Також було створено проект аналогу інтернету – комп’ютерної системи, що могла б керувати державою. За висловленням Ярослава Яцькова , ми маємо використовувати наш потенціал з розумом, тому що потенціал у нас великий, хоча й бюджет у наших науковців обмежений, а результати порівняно вражаючі. Усі науковці без виключення , зокрема Олександр Палагін та Костянтин Ситник, вказують на непересічний потенціал української наукової спільноти та називають єдину причину можливого стримання розвитку науки в сучасних умовах – брак фінансування та обмежені можливості. Тож, я ще раз впевнилася, що успіх України на науковій арені світу залежить від єдиного фактору, що залежить від державної програми фінансування наукових досліджень. Варто сподіватися, що в майбутньому пріоритетні прогресивні наукові дослідження будуть фінансуватися краще і Україна знову посяде своє місце серед найрозвиненіших країн світу.
    2. Для перегляду я обрала відео Experimenting with Biochip Implants саме тому,що тема надсучасних технологій завжди цікавила мене понад усе. Доступність перших засобів «доповнення реальності» типу Google Glass створює неоднозначну картину недалекого майбутнього. Навіть сьогодні вплив сучасних інформаційних технологій докорінно змінив побут пересічної людини, що, безперечно, включає в себе і наукову діяльність. З прогресивним розвитком інформаційних технологій життя людини може змінитися назавжди , адже роль праці, спілкування та наукової діяльності може звестися до мінімума. Дослідження, яке було проведено молодими вченими, представленими в відео сюжеті, можу слугувати підтвердженням правильності точки зору, що перенасиченість життя людини технологіями не завжди означає покращення його якості. Безперечно, результати дослідження, проведеного науковцями, можуть бути використані з користю , наприклад, для лікування невиліковних хвороб, контроль та підтримання життєдіяльності людей з обмеженими можливостями, але такі дослідження в будь-якому разі обмежать соціальну активність людини, зменшать необхідність розумової діяльності, що в кінцевому результаті призведе до деградації людини.
    Безперечно, сучасна людина намагається створювати світле майбутнє, рухаючись до ідеалів фантастичних фільмів, але іноді ми забуваємо ,що фантастичні фільми, зображуючи реальність далекого майбутнього людства з високими технологіями, несли у собі певну мораль, яку ми зараз не враховуємо, тому життя людини в 3 тисячолітті може насправді повторити сюжет однієї з фантастичних антиутопій.

    ReplyDelete
  50. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  51. Переглянувши відео з каналу "Україна наукова" Олександр Васильович Палагін вчений у галузі інформатики та обчислювальної техніки, академік Національної академії наук України, доктор технічних наук, професор - чітко зазначив,що інформатика,та кібернетика як наука почалися саме з обчислювальної техніки.Наукова та практична діяльність Палагіна пов'язана з розробкою теорії та створенням універсальних і спеціалізованих комп'ютерних систем. У сферу його діяльності входять розробка науково-методичних основ побудови інтелектуальних інформаційних систем, систем інформаційно-когнітивної підтримки наукових досліджень.Тетяна Сварчевська 35 група

    ReplyDelete
  52. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  53. 1. У представлених відео видатні науковці наголошують на місце української науки у світовому аспекті. Видатні українські вчені зробили масу відкриттів, завдяки яким світ дякує нам, українцям. Дані відео спонукають до праці, до організації своїх думок і втіленні їх у певному аспекті. Особливо мені сподобались слова Костянтина Ситника, вченого-фітобіолога. Варто згадати його слова, цитуючи: "... при наявності 6 академій і десь мабуть 150 університетів, де велика армія вчених, чи можна при такій інтелектуальній громаді, потенціалі так бідно жити, не розумно діяти? Не можна! Тому перспектива у нас прекрасна, бо у нас є хороша наука...". Чи є сенс в коментуванні даних слів? Напевне, краще замислитись про стан науки та починати реалізовувати свій потенціал.
    2. З розділу Science я проглянула відео "When Will Time End". Напевно, немає на світі людини, яка не піддавалась осмисленню цього досить філософського питання, саме тому дане відео мене зацікавило. У ньому розкривається питання, що називають часом. Дарвін порівняв з стрілкою. У відео дають визначення часу, як способу вимірювати всесвіт, що постійно змінюється. Також у відео представлена ідея творення всесвіту, що називається ерою зірок. Новим для мене був той факт, що деякі галактики можуть перероджуватись час від часу, якщо їх маса переміщається і воз'єднається з іншою. Саме це і трапилось з нашою галактикою Чумацький Шлях. У відео наші знання про всесвіт порівнянні з комахою, яка сидить на поверхні озера і не знає, що відбувається під нею. Саме це надихає на розширення кордонів відомого.
    35 група.

    ReplyDelete
  54. переглянувши запропоновані відео, я ще раз пересвідчилась, що наукова думка в Україні знаходиться на досить високому рівні, особливо в галузі медицини. На мою думку, це одна з найголовніших галузей, оскільки немає нічого ціннішого, ніж життя людини. Українські медики зробили безліч відкриттів та врятували не одине життя. У своїй промові Катерина Амосова, видатний кардиолог, з гордістю розповідає про свого баться, який був надзвичайною людиною і видатним лікарем.
    Також я переглянула відео про найбільш унікальні шпоргалки. Мене вразило, наскільки студенти є винахідливими. адже деякі шпоргалки були просто шедеврами. Це яскраво показує те, на що здатен студент, щоб успішно здати екзамен і при цьому, не докласти особливих зусиль. Найбільше мене вразила шпаргалка студента, зроблена з лінійки, на якій були вицарапані формули, роздивитись які можна лише під певним кутом. Також мені сподобалась шпаргалка у вигляді пачки сигарет, де були відповіді на запитання, скручені у вигляді сигарет.
    Свінціцька Юлія, 35 група.

    ReplyDelete
  55. Я переглянула відео "Самые уникальные шпоргалки". це відео дуже цікаве тим, що викладачі, як і студенти цікавляться таким видом "допомоги". Для мене було відкриттям з якою фантазією студенти підходять до виготовлення шпаргалок. я згодна з висновком у відео, що будь-яка шпаргалка це спосіб або повторити, або дізнатись. але на мою думку краще витрати час на вивчення матеріалу, а не на виготовлення шпаргалок. (PS: я впевнилась що студенти дуже винахідливий і творчий народ навіть у таких дрібницях)

    ReplyDelete
  56. Мені сподобалося як висловився Любомир Пиріг про те, що наука має працювати на реальне здоров*я реальних людей. І цікавим є те, що можна лікувати хвороб в певних кліматичних умовах, і в Україні є багато місць зі сприятливим кліматом.
    Я для себе дізналася багато несподіваних фактів, на жаль, я раніше не знала, що багато галузей розвинуті на досить високому рівні.
    Після перегляду всіх відео хочеться сказати, що наша Україна справді наукова країна, надзвичайно приємно, що наша країна розвивається у всіх галузях та прагне до більшого, в нашій країні багато людей, котрі роблять для нашого народу надзвичайні речі. Україна наукова має надзвичайний потенціал у всіх сферах науки. Ми повинні пишатися і цінувати те, що маємо!!
    Щодо відео, то я обрала " The Next Black – The Future of Clothing". Це досить цікаве відео, в ньому йдеться про моду та про екстравагантний одяг, який створюють дизайнери. Ці наряди є незвичайними. Історія кожного дизайнера неповторна та індивідуальна. Це відео варте, щоб його переглянути.
    Вакуленко Юлія, 35 група

    ReplyDelete
  57. Переглядаючи відео про становлення науки в Україні я дійшла висновку, що наука в нашій державі справді розвивається і вона справді на високому рівні. хотілося б прокоментувати усі відо, проте мене найбільше вразили два із них. Відео Олега Кришталя стало для мене відкриттям, адже я ніколи не думала, що в Україні проводяться такі важливі дослідження, для мене також стало відкриттям те що нервові клітини відновлюються, і про це стало відомо зовсім недавно. я вважаю, якщо українська біологія і генетика будуть так інтенсивно розвиватись, а також мати підтримку з боку держави, українці зможуть лікувати справді важкі хвороби в Україні, і за менші кошти. Ще одне з відео, яке стало для мене відкриттям - це відео про розвиток кардіології з Катериною Амосовою. Адже вона зазначала, про жахливі дані з сердечними хворобами в Україні. я згодна з К. Амосовою, що хвороби серця можна попередити дуже елементарними способами. Крім того мене дуже порадував той факт, що кардіологічна сфера в Україні розвивається і приносить свої плоди.

    ReplyDelete
  58. Мені б хотілося прокоментувати інтерв'ю Бориса Євгенійовича Патона про стан наукових досліджень в Україні. Дуже приємно чути про те, що Україна займає гідне місце в світі в багатьох науках. Але світова наука розвивається надзвичайно швидко, і українські вчені повинні мати сучасне обладнання. На жаль, на сучасному етапі українська наука не може похвалитися достатнім фінансуванням, але може похвалитися здобутками. Це показує, що українські вчені плідно працюють, незважаючи на перепони.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Муковнін Євген, 34 група

      Delete
  59. Переглянувши відео та почувши думки видатних людей, стає зрозуміло, що наука є необмеженою у просторі та часі. Вона розвивається, відкриває нові можливості. В Україні наука знаходиться на достатньо високому рівні. Мене зацікавила думка Патона, що потрібно братися за головні науки і доводити їх дослідження до кінця, а не за вершки всіх галузей науки . З цією думкою можна довго сперечатися, але доля правди в ній є, особливо, що стосується України. Любомир Пиріг зауважив, що наука повинна працювати на здоров’я. Я б додала, загалом на людей і для людей, для розширення нашого кругозору, для підтримки та спрощення життя. Загалом кожен хотів зробити акцент на своєму дослідженні науки та донести важливість цих знань.
    Стосовно другого розділу відео, я переглянула їх декілька(про острів мавп, про моду). І хотіла б зауважити, що наукові дослідження та досягнення творяться кожен день і звичайними людьми у різних сферах. Кожен, задумавшись про своє життя, зможе знайти щось цікаве для себе, якесь нове відкриття. Можливо ці знання будуть розповсюджені у вузькому колі людей, але все ж таки вони набудуть наукового характеру. Тож наука твориться завдяки людям, і повинна віддавати належне своєю допомогою. Гарницька Анна, 35 група

    ReplyDelete
  60. Так, Україна є науковою країною і будь-яка наука, чи її галузь не може не підкоритися нашій країні, адже, як висловився Ярослав Яцків: « Україна має величезний науковий потенціал, значно більший за потенціали багатьох інших країн, просто потрібно уміти його використовувати».
    Я погоджуюся із думкою Костянтина Сотника, щодо людей, які висловлюються негативно в плані науки. Наука- це двигун, який рухає нами, без якого ми не зможемо повноцінно існувати. І в нас є сила, що рухає цим двигуном, є величезна перспектива. То, можливо, ми просто це не готові використати її? Чи ми просто не знаємо, як це зробити?
    Ще одна цікава думка Сотника про життя на Марсі. На даний момент важко собі представити когось, тим більш себе, на іншій планеті. Та це було б неймовірним поштовхом і проривом, навіть, в усіх галузях науки.
    Надзвичайно правильною є думка Бориса Патона, щодо охоплення усіх галузей наук. В цьому немає потреби, немає сенсу. Потрібно концентрувати свою увагу саме на тих напрямках, в яких ми маємо досягнення. Потрібно розвивати ті галузі науки, які збагачують економіку країни, її культуру, історію. Найважливішими з них є: фізика, хімія, інформатика.
    Щодо медицини, то на превеликий жаль, не вистачає фінансів і гарних спеціалістів. За 20 років відсоток смертей від серцево-судинних захворювань виріс в два рази.
    Отже, якщо ми навчимося використовувати наш величезний потенціал, то рівень життя, економіки, культури та інших галузей зросте надзвичайно. Сподіваюся, що ми зробимо це найближчим часом.
    Алні Тверда, 34 група

    ReplyDelete
  61. Я переглянула відео під назвою "Solar Energy – Operating when the sun does not shine". Тема альтернативних джерел енергії цікавить мене вже декілька років, з того часу коли я розпочала свою наукову роботу на цю тему. ТЕС , АЕС та ГЕС електростанції потребують багато ресурсів, крім того АЕС не є безпечними. Тому сьогодні науковці все більше уваги приділяють альтернативним джерелам енергії. Переглянувши відео я дізналася, що в Іспанії є величезна 20 МВт сонячна електростанція. Механізм влаштований таким чином, що дві цистерни розплавленої солі зберігають тепло протягом дня. Вночі вони знову тверднуть і випускають енергію, тому енергія виробляється протягом 24 годин. На мою думку, це хороша альтернатива звичайним електростанціям.
    Пєлих Марина, 35 група

    ReplyDelete
  62. Переглянуті відео лише у котрий раз підтверджують той факт, що Україна є науково спроможною державою. Неабиякий хист і працелюбність українців дає результат у різних галузях науки. Власне кажучи, я завжди цікавилася медициною, але інформацію, представлену Іллєю Ємцем та Катериною Амосовою, я чую вперше. Ми звикли думати, що наукові відкриття в області медицини здебільшого представлені такими країнами як Ізраїль, Німеччина, США і т.п. Став приємним той факт, що саме в Україні винайшли і запропонували принцип використання плацентарної крові у хірургії новонароджених з вродженими вадами серцево-судинної системи. Я думаю, що мало хто задумувався над тим, що в Україні такий високий показник смертності саме через хвороби серця. Сподіваюсь, Україна і надалі буде активно працювати і робити нові відкриття у галузі медицини.
    З тієї самої причини, любові до медини, мені б хотілося прокоментувати відео про таємниці крові. Воно нагадало мені відкриття, відносо нещодавнє, про воду. Про кров говорять неначе вона є маленьким окремим світом зф своїми правилами та законами. Здавалося б, що на даний час тема крові є досить дослідженою, але у відео були представлені такі факти, які були для мене невідомими до цього часу. Наприклад, я завжди знала, що еритроцити виконують переважно одну функцію - транспорт кисню та вуглекислого газу, за що відповідає дихальний пігмент гемаглобін. Але цього часу мені залишався невідомим той факт, що також еритроцити відровідать за зміну кольору крові та її консистенцію. Також цікавим є те, що еритроцити відповідають за адсорбацію токсинів. На мою думку, що дослідження в області крові не закінчиться лише цими відкриттями і, сподіваюся, вони приведуть до корисного результату - використання дослджень на практиці, що допоможе мільйонам людей.
    Ішкова Галина (34)

    ReplyDelete
  63. Я переглянула інтервью Бориса Патона. Мені сподобалась ідея, висловлена ним щодо зосередження основної уваги сьогоднішніх українських науковців в тих галузях, в яких Україна вже розвивається. Я вважаю це раціональним рішенням, адже постійно потрібно посилюватися в розпочатому, в тому, що вже зазнало успіхів. Необхідно завжди виходити з існуючих ресурсів, намагаючися примножити здобуте, і ніколи не дивитися навколо, заздрячи: лише переймаючи досвід інших.
    Колесник Людмила, 35 група

    ReplyDelete
  64. 2) Я обрала відео "Большой скачок. Умный хлеб." Мені цікавою була дана тема, тому що я навчаюся відповідально піклуватися про свій фізичний стан. Усі дієтологи кажуть, що хліб - це один з найшкідливіших продуктів. В цьому я впевнилася, читаючи про здоров’я як складову успішної людини в книзі Ріка Уоррена "Daniel's Plan: 40 Days of a Healtier Life". Було приємно дізнатися, що науковці займаються питанням того, як із некорисного продукту створити новий, не тільки смачний, а й поживний.
    Колесник Людмила, 35 група

    ReplyDelete
  65. Я переглянула ла відео з участю Бориса Патона. Вибрала я саме це відео, бо багато чуло про цього науковця. Мені було дуже цікаво дізнатися, що він думає про стан науки в Україні і перспективи її розвитку. Я погоджуюсь з його думкою щодо розитку тих галузей, де ми маємо хороший потенціал, ресурси, робочі руки . Навіщо розвивати те, у чому ми все одно не будемо успішні, гроші будуть витрачені, а прибутку не буде.

    ReplyDelete
  66. Мені сподобалося відео з участю Бориса Патона. Що найважливішими, що збагачують нашу країну є: фізика, хімія, інформатика. Потрібно зосереджуватись на тому, що приносить свій успіх, і не витрачати час і кошти даремно. Безперечно, Україна має великий потенціал у сфері науки, який потрібно розвивати. Коли ми навчимося використовувати його, то рівень економіки нашої країни зросте. Дуже вірю, що наші українські науковці прикладуть для цього всі сили.

    ReplyDelete
  67. Всі відео були дуже цікавими. Переглянувши їх я зрозуміла наскільки наука є важливою для нас. Я погоджуюсь із думкою Аліни Барабашової що потрібно розвиватись в тій галузі в розвитку якій ми будемо мати якийсь результат. Згідно із сьогоднішним станом нам потрібно берегти кошти та не витрачати їх на різні непотрібні нам речі. Краще вкладатись туди де буде видно явний результат. Україна потужна країна і її потенціал, особливо в науці, розвиватиметься надзвичайно швидко якщо його направити в потрібному руслі.

    ReplyDelete
  68. Я вважаю,що не можна виокремити лише одне відео із перерахованих. Так, як кожне відео може донести до нас зовсім іншу інформацію, яка беззаперечно є дуже цікавою та повчальною.
    На мою думку, Украіна ще не досягла найвищого рівня успіху з розвитку науки, або навіть наук. Також, я не можу сказати, що немає потенціалу, безумовно він є, але його потрібно лише віднайти та не закидати.
    Все почитається з тебе, з людини, кожен з нас може зробити не великий, але вагомий внесок у науку.
    Захарчук Анна, 32 група

    ReplyDelete
  69. 1. Переглянуті мною відео дають мені чітко зрозуміти, що Україна досить успішна та потенціальна країна, яка має всі можливості для успішного та вигідного для себе розвитку . Але найбільше мені сподобалась думка Б. Патона. Він говорить: « Не потрібно охоплювати всі галузі науки, які існують в світі. Треба сконцентрувати увагу саме на тих напрямах, де вже є досягнення, які наближаються до світових». Я погоджуюсь з даним висловлюванням. Адже, коли держава буде намагатися досягти лідируючої позиції в усіх сферах наукової діяльності, її жде невдача. Я вважаю так, тому, що кожна діяльність чи дослідження потребують висококласних фахівців, найкраще обладнання, сировину тощо. Почавши вкладати все вище назване у якісь певні сфери наукової діяльності, державі буде простіше, та крок за кроком ця ланка буди лише покращуватися, ти приносити користь державі. Але якщо ми почнемо зосереджуватися на всіх галузях науки, нам не вдасться досягти такого успіху. Звичайно вони будуть розвиватися, але не так продуктивно та успішно. Саме тому, ми повинні сконцентрувати увагу саме на тих напрямах, де вже є досягнення, які наближаються до світових.
    2. Я перегляну відео «Finding Another Earth Within Reach». Я обрав це відео тому, що дослідження галактики, пошук придатних для життя людей інших планет є одним із найголовніших спрямувань сучасної науки. Мені дійсно цікаво, а чи існують інші цивілізації, подібні людській. Звичайно є багато моментів, які певним чином це підтверджують, але чітких та 100%- вих. фактів доказу цього не існує. Штепа Володимир, 33 група

    ReplyDelete
  70. Я обрав відео про особливості української науки Бориса Патона, президента Національної академії наук України, Героя України.Автор чітко виявляє свою позицію: треба розвивати ті галузі науки, досягнення яких наближаються до світових і які були б корисними для економіки держави і суспільства.Б.Патон наводить приклади прогресивних галузей науки, у яких справді здійснено значні відкриття, такі як креомедицина, хімія, інформатика.Я погоджуюся із твердженнями автора щодо розвитку науки, адже на перше місце він ставить навчання нових, перспективних кадрів,які б змогли і далі продовжувати традиції української науки.
    Наступне відео, котре я переглянув-це "Наука 2.0 - Элементарно о ГЭС". Я вважаю, що майбутнє енергетики України за відновлюваними джерелами енергії. Вода, вітер, сонце зажди оточували людину, отже чому б людству не використовувати те, що природа сама пропонує.
    Остапчук Микола,33 група

    ReplyDelete
  71. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  72. Переглянувши декілька запропонованих відео я дізналася багато цікавого. Відео К. Амосової найбільше мене зацікавило. Адже, медицина є важливою галуззю науки. Зараз розвиток медицина в Україні не на такому високому рівні. Люд все більше і більше звертаються за допомогою до іноземних лікарів. Не зважаючи на все це в Україні досить багато талановитих і перспективних науковців. Я вірю в те, що медицина та інші галузі науки у майбутньому будуть розвиватися набагато краще.

    36 група

    ReplyDelete
  73. Після перегляду відео, я ще раз переконалася у тому, яким величезним науково - дослідницьким потенціалом володїє наша країна, і народ загалом. Найбільш мені сподобалась думка Констянтина Ситника, який в свою чергу зауважив про необхідність співпраці наукових інститутів не тільки на теренах країни , але й співпраці з іноземними науковими організаціями. Саме це ,на думку науковця, може допомогти у вирішенні не тільки державних , але й глобальних світових проблем. Також Констянтин Меркурійович зазначив, що потрібно досліджувати будь яку проблему саме тоді , коли вона тільки набирає обертів, адже це може попередити різноманітні негативні впливи на довкілля та на життя людини.

    ReplyDelete
  74. Шахрай Юлія, 31 група

    ReplyDelete
  75. 1.Всі відео про становлення наукової думки в Україні є цікавими. Найбільше враження на мене справили слова Ярослава Яцківа. Вчений говорить про недостатність фінансування науки в нашій країні, саме тому наука не є достатньо корисною, вчений зауважує, що в такому разі вона є збитковою, не може нормально розвиватися. Я згодна з тим, що Україна має величезний науковий потенціал, який необхідно навчитися використовувати.
    2.Я переглянула відео "Наука 2.0. Альтернативные виды топлива ". Я вважаю, що дана проблема є однією з найважливіших у наш час. Ми повинні вчитися використовувати не такі шкідливі види палива, знаходити альтернативу, для того, щоб захистити навколишнє середовище, покращити світ в якому ми живеме, очистити повітря, яким дихаємо.
    Тимощук Юлія, 31 група

    ReplyDelete
  76. Серед відео які я переглянула, найбільше мені сподобалося відео, про дитячу кардіохірургію, це відео за участю І.Ємеця.В мене батько, дідуся та бабуся лікарі, тому мене зацікавило це відео. Приємно, навіть гордо, те що саме українські хірурги зробили багато для діток з вадами серця. Нажаль багато людей помирає від хвороб серця, тому нейрохіругія важлива для нашого життя. Взагалі медицина повинна розвиватися і саме медиуцина є важливою для нас. Але нажаль зараз нам не вистачає грощових внесків для розвитку нашої медицини, я вірю в те що скоро це зміниться, адже ми маємо талановитих та відданих своїй роботі лікарів. Трохимчук Марія31 група

    ReplyDelete
  77. Серед всіх відео які я переглянула, найбільше мені сподобалося відео з Ільєю Деменцем, якщо не помиляюсь. Хочу сказати, що медицина зажди цікавила мене, адже я із сім'ї, де цією справою займається багато людей, проте для мене було новиною, що саме українська дитяча кардіохірургія є флагманом світової медицині щодо збереження життя немовлятам, народженим з вадами серця. Саме українським хірургам належить рекорд проведення успішної операції на серці щойно народженої дитини. які народжуються з вадами серця. Це справді чудово, адже люди витрачають неймовірні кошти, аби вилікувати своє дитя за кордоном, не знаючи, що поруч, на твоїй рідній землі це роблять чи не найкраще у світі.

    Щодо обраних відео, я надаю перевагу відео про електронні носії інформації, тому що зараз ця тема актуальна. Хто ж знав, що незабаром вся інформація у всесвіті буде на флеш картах, а в людському мозку нічого не залишиться, крім основних інстинктів? Я чула багато міфів про наше майбутнє, про різноманітні "чіпи", проте в це не хотілось вірити. Якщо бути чесною, дуже прикро, що на нас чекає таке майбутнє, але цього й слід було очікувати, адже розвиток цивілізації розвивається із неймовірною швидкістю.
    Севрюкова Яна, 31 група

    ReplyDelete
  78. Проглянувши відео, я ще раз впенилася в тому, що наша країна багата на справді талановитих науковців. Ярослав Яцків стверджує, що в нашій країні погане фінансування наукових установ, і це нажаль правда. Без належного фінансівання не розвиватиметься і прогрес в нашій державі, а талановиті люди підуть шукати кращої долі за кордон. Тому нашій країні варто переглянутисвоє ставлення до наукової сфери.
    Серед запропонованіх відео, я також переглянула відео про альтернативні види топлива. Я вважаю цю проблему найактуальнішою у наш час, через зріст цін на топливо. Зараз можливо використовувати набагато дешевше топливо, та з меншою шкодою для навколишнього сердовище. Над цим варто замислитись.
    Виноградова Ольга 31

    ReplyDelete
  79. 1) Абсолютно всі відео є цікавими та пізнавальними. Особливо мені сподобалось відео №4. Любомир Пиріг висловив свою думку про те, що наука повинна працювати на здоров'я, з чим я повністю погоджуюсь. Здоров'я - це те найважливіше, що є в нас. Ми повинні його берегти. Але щоб робити дослідження необхідне фінансування, якого, на жаль, зараз не вистачає у країні. Все більше людей також виїжджає на лікування за кордон. На мою думку, це спричинено тим, що зараз в Україні немає можливостей для лікування, хоча в нас і є таланавиті лікарі.Варто замислитись над цією проблемою.
    2) Також, я вибрала відео «Наука 2.0 Экотехнологии. Чистая жизнь.» Відео було дуже пізнавальним. В ньому було висвітлено багато фактів, про які раніше я навіть не здогадувалася. Особливо мене вразив факт про нафту. Якщо переробити одну тонну пластмасових пляшок, то можна зберегтии 750 кг нафти!
    Також хотілось би сказати, що люди повинні думати та робити щось для того, щоб зберегти земельні ресурси, яких у нас залишилось не так багато.
    Максименко Ілана, 31 група

    ReplyDelete
  80. Чи не найважливішою віхою не тільки науки, а й усієї діяльності людини, зокрема гуманітарної є медицина. Саме тому найбільшу увагу я звернула на слова Катерини Амосової, кардіолога вже не в першому поколінні. Стурбував такий високий відсоток смертності внаслідок вегето-судинних недостатностей. Дійсно, прикро, що у США вирішення цієї проблеми стало одним з важливих пріорітетів, а в Україні цієї важливості ще не усвідомили.

    На першому сайті мене зацікавило відео про тинітус, хоч, можливо, це й звучить дещо цинічно (адже тинітус є досить неприємним симптомом хворобливих процесів у організмі людини, точніше, у слуховій системі). Не дивлячись на те, що цей хронічний "білий шум" (як охарактеризували тинітус герої відео) приносить багато незручностей і змушує шукати якесь заспокоєння, інколи ізоляцію, ця проблема допомогла декому навчитися концентруватися на дрібних, але суттєвих деталях у музиці - позитивна сторона для музикантів, яких ми бачимо на відео. Допоки панацеї від тинітусу не винайшли, будемо вважати цей недуг чимось типу загартовуючої перешкоди.

    Також я переглянула відео про переробку сміття, можливу у майбутньому, адже вирішення екологічних проблем зараз є як ніколи нагальним. Будемо сподіватися, що науці дійсно вдасться розробити й вдало застосувати необхідні технології для очищення - візьмемо глобальний масштаб - усієї планети.

    (Полякова Юля, 36 група)

    ReplyDelete
  81. 1) Вже перше відео з видатним астрономом, академіком Національної академії наук України Ярославом Яцковим вражає безпосередністю виголошення тих досягнень українських вчених, без яких був би неможливим не лише подальший поступальний розвиток світової науки, але й функціонування суто практичних винаходів та технологій, без яких неможливо уявити сьогодні наше життя. Наприклад, певним відкриттям для мене стало те, що без здобутків вітчизняних астрономів взагалі не могли б функціонувати навігаційні системи GPS, які сьогодні можна побачити ледве не в кожному автомобілі. Це змушує замислитись, наскільки глобальним і взаємопов язаним є сучасне наукове середовище, де українська наукова спільнота має своє важливе і унікальне місце.

    2) Перелік тем всіх коротких відеосюжетів про новаторські винаходи і відкриття в царині науки безумовно приваблюють своєю новизною, але мій вибір було зроблено на користь відео про досягнення у виготовленні спеціальних скафандрів для космонавтів, які працюють у відкритому космосі. Наше місто Житомир має безпосереднє відношення до становлення такої важливої, складної і водночас романтичної галузі людської діяльності як освоєння космосу. Наш видатний земляк Сергій Павлович Корольов - це вчений всесвітнього значення, чиї ідеї та проекти продовжують впливати на розвиток сучасної науки і техніки. Завдяки місцевим ентузіастам в унікальному для України музеї космонавтики можна побачити багато цікавих експонатів, які пов'язані з освоєнням космосу людиною. Серед них мене завжди приваблювали речі так би мовити повсякденного вжитку, наприклад, скафандри. В цьому відео дуже коротко, але змістовно розповідається про особливості скафандрів, які і сьогодні виробляються за зразками, які були розвинуті ще в часи, коли програми з польотів в комос в СРСР очолював С.П. Корольов. Єдине, що мені не сподобалося, так це постійне порівняння з досягненнями американських вчених, що створює враження певних перегонів і не відповідає, на мою думку, духу справжньої науки, яка має приносити користь усьому людству.
    Аліна Ліпісівіцька, 31 група

    ReplyDelete
  82. Після перегляду відео хочу відзначити, що вразили мене всі, але особливо сподобалось відео з участю Бориса Патона. Я вважаю, що саме на таких особистостях будується фундамент української науки. Герої науки України, завдяки яким наша країна стала відомою своїми відкриттями за часи незалежності.
    Слова президента НАН України надзвичайно надихають, адже є дуже влучними і досить зрозумілими. Хочу зауважити, що завдяки таким людям як Олександр Палагін, Катерина Амосова, Дмитро Гродзинський, Борис Патон, Олег Кришталь, Ярослав Яцків, Віталій Кордюм, розвивається сучасна молодь, нові науковці, майбутнє української науки переймає досвід та вчиться на працях цих вчених, відомих всьому світу.

    ReplyDelete
  83. Я переглянула кілька відео з розділу Science. Іноді моєї уяви просто не вистачає на те, щоб осягнути об'єм процесів, які відбуваються у нашому світі. Мене також шокує, на які експерименти здатна піти людина заради науки, а іноді й просто задля того, щоб довести щось самому собі чи другові!!! Я розумію, що досягнення майже завжди потребують жертв, але все одно деякі речі важкувато піддаються розумінню. Мене також екстремально вражає те, що пов'язане з космосом. Як там все відбувається? Звідки беруться всі ці космічні об'єкти? Який же він неосяжний, це просто неймовірно! Я б із задоволенням теж взяла участь у якомусь дослідженні космічних процесів.

    Ляля Наталія (36 група)

    ReplyDelete
  84. Переглянувши декілька із запропонованих відео, я можу сказати, що наша країна може представити світові багато талановитих науковців. Ми маємо великий науковий потенціал і нам залишається тільки вдосконалюватися.
    Кожне відео є цікавим та пізнавальним. Я думаю, що кожний вилучить щось для себе. Особисто мені дуже сподобалося відео про астрономію. Мене завжди цікавила ця тема. З відео я дізналася доволі багато цікавої інформації. Я не знала, що в Україні є 3 астрономічні обсерваторії. Це надає змогу вченим спостерігати неймовірні явища, які відбуваються в галактиці. Новиною для мене стало планування нового дослідження, яке ставить перед собою мету штучно виростити рослини та з деяким часом вирощувати їх в космосі, на Марсі та Місяці. Також, науковці продовжують пошуки води на Марсі, пошуки аргументів про живі організми там. Всесвіт приховує в собі стільки таємниць, але ми потребуємо час, щоб їх віднайти.
    Псюк Дарія,31 група

    ReplyDelete
  85. . Безперечно, усі відео були для мене дуже інформативними і цікавими усі вони варті уваги, оскільки я не думала, що розвиток науки в Україні на такому високому рівні, але найбільш цікавою була для мене думка Олександра Плагіна, про те що нове покоління залежить від нових технологій,особливо комп’ютерів та інтернету. І це дійсно так, зараз,інтернет є найбільшим джерелом інформації. Олександр Васильович Палагін сказав такожу дуже цінну річ: «Якщо тобі щось потрібно, то це не означає, що його треба купляти, його можна зробити своїми руками, своїм розумом». Хіба не це може стати твоїм відкриттям? А треба просто реалізувати свою мрію. Я можу зазначити,що вони розповіли про такі факти,які як я раніше думала були винайдені зарубіжними вченими. Тому хочеться сказати спасибі нашим дослідникам, які закарбовують ім’я нашої країни в історію науки.
    (Майгун Інна, 31 група)

    ReplyDelete
  86. Переглянувши усі відео, я можу сказати, що усі вони були дуже цікаві та змістовні. Я пишаюсь, що в нашій країні, стільки вчених, які розвивають науку та працюють на благо суспільства. Але, особисто для себе, я виділила відео із нефрологом Любомиром Пирогом, який є доктором медичних наук. Я була в захваті від почутого, адже тепер я знаю, що медицина в Україні розвивається і є все нові і нові шляхи для лікування, порятунку та профілактики.
    Але, звичайно кожний із науковців вносить свій вклад в розвиток науки в країні.Але, звісно, хотілось би, щоб наука в Україні розвивалася все більше і більше.
    Поляковська Анна 31 група

    ReplyDelete
  87. Із запропонованих відео з рубрики «Україна наукова» мені хотілося б прокоментувати відео з участю Бориса Євгенійовича Патона. Я погоджуюся з ним про те що, не потрібно охоплювати всі галузі науки, які існують в світі. Треба сконцентрувати увагу саме на тих напрямах, де вже є досягнення, які наближаються до світових.Я впевнена в тому,що ми маємо багато таланових науковців і завдяки їм, в України велике наукове майбуття. Б. Патон також зауважив, що розвитку української науки необхідні наукові школи, сучасне наукове обладнання, а також обмін науковими знаннями. В цьому я його абсолютно підтримую і вважаю, що для залучення молодих науковців фінансування наукової діяльності є необхідним.
    2) Я переглянула відео під назвою «Experimenting with Biochip Implants» в якому розповідається про термометр, який ми можемо вставити в своє тіло. Я обрала це відео,спочатку тому що мене здивувала сама процедура,але ідея та мета досліду є досить цікава. Мабуть кожна людина хоче прожити свій життєвий шлях довго, та бути здоровим, але ми не можемо знати про всі прцеси які відбуваються в нашому організмі.Для цього науковці і стоворили такий імплатант,який передаючи інформацію температуру людини дає нам більш чітке уявлення про процеси, що відбуваються в нашому організмі, про зміну нашого стану до того, як він відбудеться.Але це перший такий медичний імплатант та ще потрібно багато років щоб втілити це в життя .
    Придибайло Тетяна, 37 група

    ReplyDelete
  88. 1) Як на мене, цікава вибірка відео. В проекті "Україна наукова" я ознайомилась з сучасним станом науки в Україні. Більшість присвячена розвитку наукової думки в галузі біології, медицина та, відповідно, їх підгалузям. Хочу виділити відеоролик за участі Бориса Патона. Підтримую його погляди щодо спрямування розвитку науки в тих сферах, які прямопропорційно будуть сприяти розвитку економіки, політичний відносин, та зумовлять процвітання нації та визнання її світовим товариством і, загалом, вихід держави на світову арену, як достойного конкурента.
    На мою думку, наша країна завжди мала велику кількість талановитих людей, геніїв свого часу у різних галузях науки (наводити приклади, думаю, навіть, не має сенсу). Але, на жаль, якщо ми подивимося на хід історичних подій, дуже часто такі люди були змушені покинути країну, бо їх ідеї вважалися недоцільними відповідно до ідеології або інтересів правлячої еліти. Відповідно, не було фінансування з боку держави, яке було необхідне для розвитку в тій чи іншій галузі та проведення наукових досліджень.
    Цього не повинно бути у наш час. Держава повинна якомога більше сприяти розвитку науки та надавати підтримку молодим вченим та дослідникам.

    2) Я обрала для огляду відео "Розробка штучного інтелекту" (The Rise of Artificial Intelligence). Ця тема на сьогоднішній день є неймовідно актуальною. Ми є свідками науково-технічної революції, яка стрімко прокладає свій шлях вперед.
    У відео розповідяється процес та хід наукових досліджень пов"язаних з конструюванням штучного інтелекту. Вчені намагаються побудувати роботів, схожих на людей (андроїдів), які буту в точності спроможні виконувати функції, які виконує людина. Але це не так просто. Спочатку необхідні широкі та детальні дослідження структури, функцій людського мозку, необхідно дослідити всі процеси, хімічні та фізичні особливості, щоб побудувати такий же аналог, який буде поміщений в тіло робота і зможе генерувати дії аналогічно людині.
    Я вважаю розвиток даної галузі науки цікавою, але в тій же мірі і небезпечною. Створений аналог людини з усіма її характерними особливостями може колись перевершити свого творця і, власне, підкорити його своїй волі.
    Мошківська Анна, 37 група

    ReplyDelete
  89. 1.Продивившись відео, які були представлені, хочу підкреслити їх інформативну значущість. Завдяки їм я ждізналася багато цікавого та пізнавльного щодо стану науки. Також хочеться відмітити те, що нацковий рівень у нашій країні є досить високим. Саме праці та доробки таких науковців як Борис Патон, Любомир Пиріг, Олег Кришталь, Віталій Кордюм, Катерина Амосова та інші збагачують наукову базу нашої країни.

    2. Я переглянула відео "The Search for Earth-like Planets". Обрала саме це відео, тому що ця тема є актуальною на сьгоднішній день. Люди завжди намагалися пізнати всі потаємні сторони космосу та всесвіту. І досі подібні намагання тривають. Хочу наголосити, що з одного боку, це справді внесок в науку, але з іншого, вважаю, що це не так і добре втручатися в усталене та непідвласне для людського розуміння життя галактики.

    Омельченко Альона, 36 група

    ReplyDelete
  90. Безумовно, всі відео були дуже інформативними. Саме з їх допомогою я дізналась багато цікавих фактів про стан науки на сьогоднішній день. Мені дуже сподобалось відео з Ярославом Яцковим. Він зазначив, що в України – величезний науковий потенціал, який може вивести нас на світову арену. Щодо англомовного відео,то я обрала для прегляду "Surviving the Cold".Воно розповідає про вплив холодних температур на організм людини та реакцію цього організму на екстремальний холод. Тема відео є актуальною, оскільки кожен може незаплановано потрапити у середовище холоду,як це сталося із одним із героїв фільму.Також мені сподобалось відео "Таємниця крові".Для мене воно було дуже пізнавальним і цікавим. Учені розглядають кров-як окрему систему. Вона може змінювати свою консистенцію і колір за короткий проміжок часу.

    ReplyDelete
  91. 1)Переглянувши відео про науку в Україні, я дізналась багато цікавих речей, про які не чула раніше. Найбільше мені сподобалось відео, де Віктор Бар'яхтар розповідає про досягнення у різних галузях фізики. Дуже вразив тей факт, що не дивлячись на те, що у 90-тих науковцям не виплачували заробітну платню, вони все одно працювали, роблячи нові відкриття. І справді, я згодна, що наука та освіта тісно пов'язані, адже саме молодь стоїть за майбутнім національної науки.
    2) Наступним відео, яке я переглянула, було Secrets of Body Language. Воно мене справді зацікавило, тому що йому можна знайти застосування у повсякденному житті. Мова тіла допомагає зрозуміти емоції та наміри людини.
    32 група

    ReplyDelete
  92. Кожне з цих відео, на мою думку, є пізнавальним, адже мало хто з нас знає наскільки розвиненою є наука в Україні. Найбільші її прояви ми можемо прослідковувати у таких галузях, як біологія, медицина, фізика, інформатика та астрономія. Сама цим, та не тільки, сферам науки приділена увага у цих відео. Найбільше мені запам'яталася промова Президента Національної Академії Наук України Бориса Патона. Особливо мені сподобалась його думка стосовно того, що науковці нашої держави не обов'язково повинні досліджувати усі галузі науки, що існують у світі, по принципу "чим більше, тим краще", а навпаки, виділити для себе ті галузі, де ми вже маємо досягнення та довести їх до світового рівня. Також, я цілком підтримую його вислів про те, що "без оптимізму науки не буде" і це дійсно так. Завжди потрібно вірити в краще.
    Я обрала відео про ілюзії, адже ця тема завжди мене цікавила і здавалася недосяжною для розуміння. Переглянувши це відео я переконалася, що немає однозначного визначення цьому феномену, адже за 3 століття медики, психологи та фізіологи так і не дійшли висновку, що таке ілюзія. Цікаво було прослідкувати за рядом експериментів, які були представлені у цьому відео та дійти висновку, що наш зір та взагалі сприйняття навколишнього світу не завжди таке досконале, як нам здається.
    Хоменко Ольга, 37 група.

    ReplyDelete
  93. 1.Всі відео дуже цікаві та містять багато корисної інформації. Завдяки їх перегляду я дізналась багато нових фактів про минулий та сучасний стан науки.
    Найбільше мені сподобалось відео з участю Костянтина Ситника,який запевняє у тому,що українська наука перебуває на достойному рівні розвитку та перебуває у тісному зв’язку з іншими світовими науками.
    До того ж науковець дає корисні поради щодо збереження та подальшого збереження досягнень нашої науки. Костянтин Ситник стверджує, що маючи великий потенціал , науковці не можуть реалізуватися через ряд причин.
    Роблячи висновок, хочу науковець навів достатньо аргументів для нашої впевненості у тому, що перспектива у нашій науці все-таки існує.

    2. Я переглянула відео “Ложь Энштейна. Плагиат в науке ”. Дане відео я обрала через власну зацікавленість у житті та діяльності цього геніального науковця. Це відео було корисним , я дізналась нові цікаві факти та отримала відповіді на багато досі недосліджених питань.
    Наталія Лінійчук (33 група)

    ReplyDelete
  94. Усі відео,на мою думку,є актуальними, адже вони присвячені науці в нашій країні. Для себе я зробила висновок, що в нас є велика кількість вчених, які зробили велику кількість відкриттів, які присвятили своє життя науці, але вони, на жаль, не є широко відомі нам, студентам. І те, що в нас є так багато науковців мене вразило!
    Із запропонованих відео я обрала "Програму на майбутнє. Світ без сміття". В цьому відео розглядається одна з глобальних проблем людства, яка є дуже актуальною. Охороні природи приділяється дуже велика увага, адже ми думаємо за своє майбутнє. Наука повинна знайти шлях який допоможе зменшити кількість відходів та знизити забруднення навколишнього середовища. Факти, які були представлені, мене вразили і я не жалкую, що переглянула саме це відео.

    ReplyDelete
  95. Серед серій відео " Україна наукова" я хотіла б відзначити відео Катерини Амосової, так як тема медицини мені близька, у сім'ї моїй багато лікарів. Перш за все, хочу відзначити, що розвиток медицини в України не знаходить "на піку свого розвитку", а то й бажає кращого! Катерина Амосова дає поради, щодо можливих методів розвитку медицини в Україні, поріврює з науковим розвитком медичних наук в США та Європі. К. Амосова - дочка відмого українського лікаря, ученого в галузі медицини та біокібернетики Миколи Амосова, особливо відомий своєю плідною працею в області кардіології. Його внесок у дану галузь є безцінним.
    З рубрики Science я обрала відео про найунікальніші шпаргалки. По-перше це відео є актуальним для студентів, так як скоро іспити. По - друге способи створення шпаргалок свідчать не лише про лінь студентів, але й про їхнє тертіння, посидючість, цілеспрямованність. Адже процес створення і написання шпаргалки вимагає від студента максимум креативності, творчості і логічного мислення.
    Лебедєва Ірина 37 група.

    ReplyDelete
  96. Представлені відео є цікавими. Вони розповідають нам про безліч науковців. Серед них я б хотіла відзначити Іллю Ємця і Катерину Амосову та їхній вклад у розвиток кардіології. Мені подобається медецина, тому я обрала саме їх, адже я захоплююсь цією галюзю також.
    2.Я переглянула декілька відео, але найбільше на мене справило враження " Програма на майбутнє. Світ без сміття" Чому вона мене зацікавила? Напевне тому що це є найглобальнішою проблемою людства у даний час, адже ми не задумуємося, що може трапитися у маймутньому. Пластик, скло, резина, нержавіючі і неоцинковані сталі, синтетичні волокна і тканина - життя людини неможливе без цих речей. У даному відео представлено, як зменшити кількість сміття: вони пропонують легкоперероблюючі матеріали, багаторазові речі, роботосмітники. Ця інформація є цікавою, корисною та актуальною, як для розвитку науки.
    33

    ReplyDelete
  97. Переглянуті відео дали мені можливість розширити свій кругозір,а головне зрозумати можливість України в науці. Наукова думка вчених,відіграє важливу роль,а голловне повинна враховуватися і реалізовукватися.Як говорив Я.Яцкович,що в нашої країни є великий потенціал,отже,маємо надію вийти у світ і досягти успіхів на міжнародному рівні. Кожна з викладених сфер має своїх талантів,працьовиті руки,що творять чудеса,рятують людей,говорячи про сфферу медицини.Дивлячись і слухаючи, я повністю підримую Бориса Патона,який стверджує,що не варто охоплювати всі галузі науки,які є в світі, а варто зосередити увагу,які вже досягли вершин.До цих слів варто прислухатися керуючим нашої країни.
    Дивлячись про самі унікальні шпаргалки,я зацікавилася межами винаходів і фантазії студентів. На протязі навчального року,здачі екзаменів,кожний намагається досягну і мати при собі опору,а головне впевненість. Також хотілось взяти,а можливо і приспособити ,який спосіб для використання. Я не згідна з одним з викладачем з відео,який забирає шпаргалку перед екзаменом,тож ніякого результату. А слова,що в нього не можливо списати,тік навпаки інтрегує студента.На кожного викладача,знайдеться і свій спосіб списати.Це лише стимул розвинути свою фантазію і довести протилежне!

    Кондратюк Єлизавета 33 група

    ReplyDelete
  98. Дане відео підтверджує той факт, що на сьогодні Україна має доволі великий та потужний науковий потенціал, але навряд чи більша частина населення країни про це знає. Однак фінансування досліджень в різних сферах людської діяльності залишає бажати кращого. Тому наразі існує так званий «відплив умів» через те, що українська влада не приділяє належної уваги дослідникам і не підтримує їх. Також, мені сподобалось відео з Ярославом Яцковим. Він зазначив, що в України – величезний науковий потенціал, який може вивести нас на світову арену. Олександр Васильович Палагін сказав одну дуже цінну річ: «Якщо тобі щось потрібно, то це не означає, що його треба купляти, його можна зробити своїми руками, своїм розумом». Розвиток української науки не стоїть на місці.
    Більш за все мене зацікавило відео «Самые уникальные шпаргалки». Не дивно, що студенти кожного дня вдосконалюють своє мистецтво у списуванні. У відео викладач розповідав про свою колекцію самих оригінальних шпаргалок. Наприклад : аркуш паперу згорнутий гармошкою, текст схований у запальничці, касета в якій плівка заміняється на
    стрічку з формулами, лінійка на якій видряпані формули,котрі видно під певним кутом, секретний манікюр і т.д. Але головним критерієм навіть у написанні шпаргалок є те, що під час цього процесу студент повторює чи згадує давно забутий матеріал, а зуміє він нею скористатись чи ні, то вже інше питання. Як слушно наголошено у відео «сама головна та незамінна шпаргалка – це ваша голова!»
    Резнікова Валерія, 37 група.

    ReplyDelete
  99. 1.Серед представлених відео з серії «Україна наукова» ,я б хотіла відмітити виступ Віталія Кордюма ,вченого-генетика та мікробіолога, щого розвитку біотехнологій. Для мене було досить цікаво дізнатись про те ,що наука в Україні є на досить високому рівні і зараз є можливим керування біологічними процесами в організмі завдяки використанню певних технологій. Колись важко було уявити ,що можна буде відновлювати шкіру або ж навіть вирощувати її. Щодо відновлення людських кісток , хрящів та сосудів, то ці напрямки зараз розвиваються. Можливо з часом в Україні можна буде штучно вирощувати органи,і це дасть шанс на життя багатьом людям з невиліковними(на даний час) хворобами.
    2. Для перегляду я обрала відео "The Search for Earth-like Planets".Люди ще з давніх-давен намагалися дізнатися про будову нашої галактики та космосу в цілому. Навіть на сьогоднішній день використовуючи безліч інноваційних технологій, космос не є повність дослідженим. Тому ця тема є досить актуальною.
    Попенко Софія ,36 група

    ReplyDelete
  100. Хочеться відмітити, що для мене цікавим та пізнавальним стало відео The Search for Earth-like Planets. На мою думку, нині існують великі перспективи пошуку планет, подібних до Землі. В зв'язку з перенаселенням нашої планети, виникає гостра необхідність в пошуку підходящого місця для переправлення туди та подальшого там проживання певної части людства. Тому дане відео стало для мене невеличким відкриттям невідомих мені раніше фактів.

    Головач Божена, 37 група

    ReplyDelete
  101. 1)Із рубрики «Україна наукова» мені б хотілося прокоментувати відео з участю Костянтина Ситника. Мене вразили досягнення, плани, які повинні бути реалізовані в майбутньому: це і виведення нових видів рослин, і реалізування плану заповідної справи, і дослідження рослин у невагомості, і вирощення їх у космосі. І годі й навіть уявити, що буде в майбутньому! З цього відео можна зробити висновок, що, дійсно, наука розвивається, інтелектуальна громада поповнюється, народжуються нові і нові вчені. На підтвердження цього – слова К. Ситника: «Наша наука – хороша наука!» Як на мене, то наша країна володіє величезним потенціалом, великою кількістю творчих людей, але от тільки виникають багато різних перепон, що перешкоджають розвитку науки.
    2)Я обрала відео «The Rise Of Artificial Intelligence». Це відео справді пізнавальне та найбільш цікаве. У світі існує багато речей, які є легкими у сприйнятті для людей, але не для комп’ютерів. Пристрої зі штучним інтелектом оточують нас постійно: це і Google Translator, і різноманітні автомати, і літаки. Наука незабаром досягне такої точки, що пристрої зі штучним інтелектом зможуть функціонувати майже як справжнісінькі люди: думати, виражати емоції. Але ж, все-таки, буде існувати певна відмінність.
    Черняк Наталія, 37 група

    ReplyDelete
  102. 36 група
    Запропоновані відео є доволі цікавими та перспективними. Однак, мою увагу привернула думка та твердження Патона. Він стверджував, що головні думки та доводи досліджень повинні бути доведені до кінця. На сучасному етапі розвитку науки науковці намагаються охопити всі можливі та запропоновані варіанти, які наявні на сучасному етапі розвитку науки. Більшість науковців чи так званих науковців намагаються бути більш освіченими та комунікабельними, тому намагаються спробувати все можливе. Однак, безумовно, це одна з гірших сторін щодо даного поняття. Справжній науковець - це людина, яка орієнтується на певну галузь знань та є компетентним щодо вартості та цінності своєї роботи.
    Інші відео є теж доволі цікавими та перспективи, якщо це стосується розвитку науки на сучасному етапі. Сподіваюсь, що в подальшому це допоможе краще орієнтуватись в основних аспектах та бути більш обізнании в суті питання.

    ReplyDelete
  103. Мою увагу привернуло відео - інтерв’ю Катерини Амосової у якому вона розповідала про останні позитивні зрушення у медицині та свого талановитого батька вченого - кардіолога. Її батько, так як і його талановиті сучасники, досліджував інфаркт міокарда та багато інших хвороб серця. До його заслуг можна віднести власне організацію кардіохірургії в Україні.
    На мою думку, ця тема була є і буде дуже актуальною у всі часи, адже проблеми з серцем призводять до великої кількості смертей. Можливо, розвиток цієї галузі науки не робить життя людини комфортнішим на пряму, але рятує безліч життів.
    Також Катерина порівняла кількості смертей від хвороб серця в Україні та промислово розвинених країнах. Картина, нажаль не втішна, але загальне покращення кардіології за останні 20 років досить значне, і я сподіваюся нашим вченим вдасться зробити справжній прорив у кардіохірургії.
    Дарина Костюченко, 37 група.

    ReplyDelete
  104. Любомир Пиріг став для мене справжнім відкриттям. Вклад в науку цього вченого сприяв значному прогресу у сфері медицини. Я підтримую його переконання щодо розвитку медицини саме в Україні, адже ресурси нашої країни все-таки дають можливість для повноцінної реабілітації організму. Вдале фінансування схожих проектів підняло б Україну до інтернаціонального рівня.
    З другого завдання я обрала відео «Наука 2.0. Программа на будущее. Мир без мусора». Ця тема стає актуальнішою з кожним днем. Важливою є не тільки гарно розроблена концепція утилізації відходів, а і виконання. Я погоджуюся в деяких моментах щодо вирішення глобальної проблеми, але людина з комп’ютером в своєму тілі уявляється малоймовірним варіантом. На мою думку, перейнятися цією проблемою повинна кожна людина, адже просто немає сенсу починати таку грандіозну програму без підтримки і готовності народу.
    Бойко Катерина, 37 група

    ReplyDelete
  105. Перш за все, хотілося б сказати,що для мене астрономія є однією з найцікавіших наук нашої сучасності. Саме через це, напевно, мені й сподобалось відео за участі вченого-астронома, Ярослава Яцківа. Космос з давніх-давен привертав до себе увагу людей, які спочатку прагнули лише злетіти в повітря, щоб оглянути Землю з висоти пташиного польоту. Згодом ця мрія збулася, та постала проблема польоту за межі атмосфери, в космос. Він приваблював не тільки своєю загадковістю, а й новими можливостями для діяльності людини. Перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк відзначав: «Наявністю сучасних космічних технологій Україна заявляє про себе, як про одну з найпотужніших країн світу». Але на жаль, сьогодні, Україна не може проводити широкомасштабні дослідження через відсутність фінансування, яку потребує дана галузь.
    Загалом ці відео показують що Україна має дуже великий науковий потенціал і є передовою у багатьох винаходах. Але багато чого залежить він нас самих. Я не могла не звернула увагу, що у відео була відсутня молодь, і це досить прикро, адже було б дуже цікаво послухати їхні думки,плани щодо науки, можливо вже навіть і про певні досягнення, які б показали нам чудовий приклад для наслідування. Залучання молодих науковців могло б сприяти популяризації науки. Сподіваюсь, що в майбутньому, ми врахуємо всі нюанси і будемо однією з передових країн світу!
    Максименко Аніта, 36 група

    ReplyDelete
  106. Усі переглянуті мною відео є цікавими та пізнавальними.

    Хотілося б відзначити відео з Борисом Патоном. Цілком підтримую його думку щодо необхідності розвитку тих галузей науки, досягнення яких наближаються до світових і були б корисними для економіки держави та суспільства.

    З розділу Science я переглянула відео під назвою "The Search for Earth-like Planets". Ця тема є актуальною з тих пір, як людина здійснила подорож у космос. Я вважаю, що у наш час завдяки технологічному розвитку існують досить непогані перспективи пошуку планет, подібних до нашої.

    Коберник Дар'я (36 група)

    ReplyDelete
  107. Наука у сучасному суспільстві є соціальним інститутом, який забезпечує вироблення, накопичення знання, їх використання у практичній діяльності. З огляду на таке розуміння науки як суспільного явища, виділяють кілька площин цього феномена.
    Наука розглядається як одна з форм суспільної свідомості, оскільки вона виробляє уявлення про явища і закони реального світу, які оформлені у вигляді емпіричного і теоретичного знання. Це дані про предмети навколишнього світу, суспільні процеси, явища, події, про закони і принципи вивчення об’єктів, про форми та способи їх пізнання. В результаті такої аналітичної діяльності формується узагальнене знання у формі окремих філософських висновків і світогляду в цілому. Таким чином, наука - це результат діяльності, сума набутих на даний момент знань, що у своїй сукупності створюють цілісну картину світу. Рівень розвитку науки обумовлює рівень розвитку суспільства. її перетворення у безпосередню виробничу силу сприяє розв’язанню гострих національних і глобальних проблем (таких, наприклад, як продовольча і енергетична), розширенню перспектив економічного та соціального прогресу суспільства. Особливе місце у цьому процесі відіграє освіта, оскільки формування всебічно розвиненої особистості та підготовка висококваліфікованих спеціалістів є важливим фактором соціально-економічного вдосконалення та науково-технічного прогресу, постійного оновлення всіх сфер життєдіяльності суспільства. Однією із цілей науки є передбачення можливих майбутніх змін об'єктів, у тому числі й тих, які відповідатимуть майбутнім типам практики. Для цього проводяться відповідні наукові розвідки, результати яких можуть знайти своє застосування у практиці майбутнього. Конструювання бажаної реальності характерно не лише для фундаментальних, але і для прикладних досліджень.

    ReplyDelete
  108. відео з серії "Україна наукова"найбільше сподобався виступ Віталія Кордюма, академіка НАНУ України.
    Він висвітлює досягнення українських вчених в сфері біологічних наук. Як один з прикладів, він навів розвиток клітинної терапії та тканинної інженерії. Повільно розвивається створення судин . В майбутньому планується відновлення клітин печінки та вражених частин мозку.
    Серед англомовних відео мене зацікавив «When Will Time End?». Вы пилот своего времени.». Потрібно замислюватись про правильність розподілу нашого часу.
    37 група

    ReplyDelete
  109. Переглянувши відео про становлення наукової думки в Україні ,мені хотілося б підтримати і виразити свою солідарність думкам Катерини Амосової. Проблема смертності в Україні від серцево-судинних захворювань дійсно нагальна. Розчаровує той факт, що такий величезний (на мою думку) процент смертності - 62% анітрішки не зменшився, він збільшився...І це є неприпустимо для країни, яка має усі можливості для того, аби такий відсоток зменшився в десятки разів.
    Сумнівним для мене став той факт, що США досягли успіхів у боротьбі з такою проблемою, адже усім відомо, що це країна-лідер по кількістю населення, що страждає від ожиріння, яке досить негативно впливає на роботу серця.
    Щодо відео з розділу Science я обрала одне під назвою "When Will Time End?" Для мене це дуже цікава тема.. Час летить дуже швидко, і хоч людина і навчилася вимірювати, наприклад, тривалість дня з точністю до десятої частини секунди, це не має ніякого значення в порівнянні з глобальною проблемою загибелі Землі. Як я зрозуміла, існує декілька теорій, чому наша планета може перестати існувати.. Неможливо сказати точно, яка ж цих теорій є більш можливою. Зрозуміло одне: час людського життя спливає так само, як і час існування Землі. Звісно, наше життя незрівнянно коротше, але тим не менш, на цьому світі нічого не вічне. В тому числі і цей світ.

    Тичина Аліна, 37 група

    ReplyDelete
  110. З усіх переглянутих відео, найбільше мене вразили факти, наведені Катериною Амосовою - нинішнім ректором НМУ Богольця та дочкою відомого академіка НАН і АМН України Миколи Михайловича Амосова. Було сказано багато розмуних речей, констатовано чимало фактів.
    Можливо це не коректно,але із запропонованих,я обрала відео з назвою The Future of Weed. Не можу сказати, що цікавлюсь цією сферою, але все-ж таки,кожна людина має право бути обізнаним у всьому. Мені сподобалось відео,адже завжди можна знайти щось хороше і у поганому. Так,наркотики - зло, але іноді це зло робить життя легшим важкохворим людям,більше того, чим більш доступним стає маріхуана,тим менше скоюється злочинів. Наприклад, якщо раніше,у тому самому штаті Колорадо, наркотики збувалися таємно і поліція не могла знати хто це робив,то зараз,всі знають хто чим займається, які податки платяться у казну країни. Тому,не хочу бути осудженою,але все-таки легалізація маріхуани має у собі і щось позитивним. Тим паче,вона існувала ще за часів наших предків.

    ReplyDelete
  111. Безумовно, всі відео були дуже інформативними. Але, особисто для себе, я виділила відео із нефрологом Любомиром Пирогом, який є доктором медичних наук. Я була в захваті від почутого, адже тепер я знаю, що медицина в Україні розвивається і є все нові і нові шляхи для лікування, порятунку та профілактики.
    З усіх відео на наукову тематику мене найбільше привабило відео "The Search for Earth-like Planets". Ця тема є актуальною з тих пір, як людина здійснила подорож у космос.Навіть на сьогоднішній день використовуючи безліч інноваційних технологій, космос не є повність дослідженим.

    ReplyDelete
  112. Переглянувши відео,я була вражена цілісними та конструктивними думками Катерини Амосової, яка розповідає про захворювання серцево-судинної системи.І справді проблема смертності в Україні від серцево-судинних захворювань є серйозною і нагальною. 62% є досить великим відсотоком смертності.І кожного разу він збільшується.Серцево-судинні захворювання (ССЗ) є основною причиною смертності та інвалідності населення у більшості країн світу. Очікується, що до 2030 р. понад 23 млн осіб помре від цих недуг, і вони утримають першість серед причин смерті населення планети. Однак якщо у розвинених країнах світу кількість смертей від ССЗ знижується, то в інших — стрімко зростає.
    Герасименко Віолета 36 група

    ReplyDelete