Total Pageviews

Лекція 1. Загальна характеристика науки.



Прочитайте статтю з журналу "Віче" № 6 (2012) "Наука в різних іпостасях"  http://www.viche.info/journal/3033/.  Висловіть свої думки з прочитаного та схарактеризуйте власне бачення ролі науки у сучасному суспільстві.

146 comments:

  1. Безперечно наука має багато граней пізнання і характеризується активністю людини по відношенню до навколишнього світу з метою пізнати предмети та явища навколо себе, зробити своє існування комфортнішим та культурно значущим. Хоч як окремий вид практичної людської діяльності наука сформувалася відносно недавно, але можна припустити, що наукове пізнання присутнє у найдавніших людських цивілізаціях. Людина на противагу тваринам мислить і це є її незамінною потребою для розвитку. Наука у сучасному суспільстві стає пріоритетним напрямком людської діяльності. Наука стала наріжним каменем людської еволюції і її роль у житті сучасної людини важко переоцінити. Кузьменко Юлія (33 група, 305 підгрупа)

    ReplyDelete
  2. Стаття досить цікава, адже в ній порушене, на мою думку, важливе питання. З покоління в покоління наука була і буде найважливішим інструментом життєдіяльності кожного з нас, хоча вона стала самостійним, професійним і специфічним видом соціальної діяльності, не так давно.
    Щодо мого власного бачення ролі науки у сучасному суспільстві, то я можу з впевненістю сказати, що людство не могло б існувати та розвиватися без науки. Воно ставить перед наукою все нові завдання. Різні ситуації, з якими сьогодні зіштовхується людство, заставляють людину по-новому ставитись до науки.
    Розвиток суспільства знаходиться під впливом економічних, політичних, правових, філософських, соціальних та інших наук, тому очевидно, що розбудова кожної держави та суспільства, формування особистості, неможливі без глибоких наукових підходів. Аліна Башинська (33 група, 305 підгрупа)

    ReplyDelete
  3. Життя людини у сучасному світі неможливе буз застосування наукових знань. Кожного дня розвиток науки просувається на сходинку вперед, а як наслідок життя людини у світі стає комфортнішим та цікавішим. Саме завдяки науковим відкридтям ми пізнаємо навколишній світ та самих себе. На сьогодні немає єдиного тлумачення поняття науки, проте можна з впевненістю говорити, що вона є чи не найважливішим аспектом людської цивілізації. Неборачко Діана (33 група, 306 підгрупа)

    ReplyDelete
  4. На мою думку, еволюція науки прослідковується у всьому історичному розвитку людства, тому я погоджуюсь із твердженням, що точно визначити період виникнення науки неможливо. Але це однозначно сталося тоді, коли людина почала потребувати нових знань для спрощення життя.
    Дати конкретне визначення поняттю наука не можливо. Це поняття дуже багатогранне і включає в себе усі аспекти людського життя.
    Я вважаю, що наука тісно переплітається з поняттям культури суспільства. У історичному аспекті прослідковується така закономірність: чим вищим був рівень культури у суспільства, тим краще розвивалась наука (Стародавня Греція, Шумерія), та навпаки.
    Куценко Дарина 35 група(309)

    ReplyDelete
  5. Проаналізувавши дану статтю, я погоджуюся з тим, що наука є складною та багатогранною. Дати точне визначення поняттю наука практично неможливо, адже вона є складовою всієї людської діяльності, пронизує всу життя людини. Мені здалася цікавою думка про те, що наука - це істина, яка понад усе. Наукова діяльність, на мою думку, покликана для того щоб віднайти істину, підтвердити достовірність інформації. Наука допомагає людині знайти якомога більше користі у "природному" світі, хоча іноді призводить до його руйнування. Щодо виникнення науки можу сказати, що з'явилася разом із людською цікавістю до нового й одночасно з метою до пізнання та відкриття нових можливостей. Наука допомагає розширити світогляд людини, поглянути на звичайні, здавалося б, речі з незвичної сторони.
    Роль науки у сучасному суспільстві надзвичайно значуща, і чомусь мені хочеться сказати : "Ціль виправдовує засоби". Заради наукового прогресу, самого процесу діяльності, який так захоплює вчених, наука використовує найрізноманініші засоби для пізнання світу. Ця сфера діяльності має світлу ціль - полегшити життя людини, дати їй "іжу" для розуму, покращити життя суспільства. Наука є невід'ємною частиною національної культури, чим вищий розвиток наукової діяльності та науки, тим кращий стан розвитку суспільства. Наука - це дзеркало суспільного розвитку.
    Кардаш Ольга 35 група (309)

    ReplyDelete
  6. З кожним днем наука відіграє дедалі важливішу роль у нашому житті. Вона дозволяє нам поглибити і дещо удосконалити наші знання у певній галузі, адже це і є наш шлях до пізнання та самовдосконалення. Наука - це своєрідний рух людства вперед. Без сумніву можна сказати, що без науки не буде розвитку якісного виробництва, яке нам так необхідне. Наука показує рівень розвитку людського суспільства, а тим самим збільшує світову конкуренцію. Незважаючи на те, що й досі немає точного визначення поняття «наука», ми активно використовуємо його, тим паче сьогодні, коли ми живемо у інформаційному світі. Сучасна наука,на мою думку, забезпечує нові знання,уміння та навички, як в економічній,так і в культурній та освітній сферах. Можливо,саме тому в університетах виникають різні дослідні організації для створення інноваційних проектів. Я вважаю, що сьогодні важко переоцінити роль науки в нашому житті, адже бажання пізнати чи зробити щось нове, раніше нікому невідоме, й призвело до виникнення науки. Саме наука змушує людину мислити. Можна з впевненістю сказати, що наука робить наше життя простішим. Дійсно,чим ближче ми знайомимось з наукою,тим більше звикаємо до неї.
    Харчук Галина (32 група, 303 підгрупа)

    ReplyDelete
  7. Наука - це глобальний прогрес для нашого світу. Наукові відкриття носять рушійний характер для людського суспільства. Науку творять люди через пошук відповідей на запитання, що їх цікавлять, або тих, які необхідні їм в практичній діяльності суспільства. Саме таким чином суспільство отримує відомості і знаходить істину. Шляхом постійних пошуків. Але варто зазначити, що поняття "наука" і "суспільство" є поняттями взаємопов'язаними. Наука черпає рушійні сили з суспільства для подальших пошуків. Завдяки науці людство змогло зробити відкриття, що докорінно змінило наше життя. Ковальчук Анна ( 32 група, 303 підгрупа)

    ReplyDelete
  8. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  9. За 3.09.2014 (не постилося)
    У цій статті чудово просвітлюється варіативність визначень поняття науки. Ми спостерігаємо,що кожне з визначень правильне. Адже дійсно, наука присутня всюди,як у природі,так і в соціумі. Наше життя не могло б розвиватися без науки. Я вважаю,що наука це і є розвиток. Це прагнення дізнатись більше про те,що уже було відоме,прагнення нових відкриттів. Наше суспільство неможливе без науки. Як кажуть: "Учение - свет,неученье - тьма". Так само і тут. Без нового не може існувати майбутнього. Все може стояти на одному місці. І неважливо чи це стосується медицини, освіти чи просто банального будівництва будинків. Тому,дійсно, наука займає чи не найголовніше місце у нашому житті.
    32 група

    ReplyDelete
  10. За 3.09.2014

    Не секрет, що впродовж століть важливим чинником і передумовою розвитку освіти, мистецтва, архітектури та культури була наука, яка охоплює всі галузі знань: хімію, біологію, історію, філософію,мовознавство, медицину, політику та багато інших, список яких може бути безкінечним. І в цьому я ще більше переконалася, читаючи статтю О.Руденка "ПОГЛЯД НА НАУКУ ЯК НА СОЦІОКУЛЬТУРНИЙ ФЕНОМЕН".
    Чесно кажучи, мені імпонують слова Дж. Бернала, який говорив, що “дати визначення науки, власне кажучи, неможливо”, а ми лише можемо намітити шляхи, якими можна наблизитися до розуміння того, чим є наука. Я також цілком погоджуюсь з визначенням науки за Берналом, яку він розглядав як: (1) інститут; (2) метод; (3) нагромадження традицій знань; (4) фактор розвитку виробництва; (5) найбільш сильний фактор формування переконань і відношень людини до світу.
    А й справді, розвиток суспільства напряму залежить від наукових відкриттів, які з кожним днем полегшують наше життя. На мою думку, це не важко прослідкувати, занурившись в історію.
    Доречним є і твердження, що сьогодні наука розглядається насамперед як соціокультурний феномен, адже вона пов"язана тісними вузами із будь-якою діяльністю людей.
    На останок, хотілося б зазначити, що XXI століття - епоха науки, її грандіозного поступу вперед та впливу на розвиток цивілізації. Тож, шановні науковці-початківці, пам"ятайте слова Майкла Фарадея, який казав: " Наука - океан, відкритий як для тури, так і для фрегата. Один перевозить по ньому злитки золота, інший вудить в ньому оселедців."
    Занурьтесь в океан великих відкриттів, і ви ніколи про це не пошкодуєте!

    32 група

    ReplyDelete
  11. У даній статті глибоко висвітлена проблема розуміння науки. Як уже було сказано, наука немає чіткого та однозначного визначення, але те, що вона існувала задовго до нашого ХХI ст. це відомий факт. Крім, того автор статті наголошує, що наука включає в себе різні галузі які намагаються тлумачити даний термін зі своєї сторони.
    На мою думку, наука – це фундамент всього, а рушійною силою являється людство. Саме допитливість людини і потреба в покращені життєвих умов дає поштовх до нових відкриттів і звершень. Згадаймо принаймні первісних людей, саме потреба у здобуванні їжі наштовхнуло їх на створення зброї, яке полегшило їм полювання. Я вважаю це доцільний приклад того, що наука існувала задовго до моменту її вивчення. Крім того, слід зазначити, що наука тісно переплітається із культурою. Тому тут доцільно згадати Стародавню Грецію в якій через високий рівень культури і з’явилися перші філософи і науковці. Звичайно, у наш час люди мають майже весь комфорт і здавалося б, що місце науки уже вичерпано. Але, як ми бачимо, наука не зупиняється, вона шукає нові джерела дослідження і намагається ще більше змінити світ. Але на краще чи на гірше, я думаю, час покаже…
    Деркач Вікторія (32 група ).

    ReplyDelete
  12. Ця стаття є дійсно дуже цікавою та корисною. Автор статті намагався донести до нас багатогранність значень поняття .Проте і досі немає її визначення. Наука досить тісно пов'язана з усіма сферами людського життя, і саме це дозволяє розглядати її в різних іпостасях. Наука є ніби відображенням культурного та історичного розвитку суспільства. Я вважаю, що наука зіграла дуже важливу роль в суспільстві, тому що люди з часом винаходять все більше корисних речей. Наприклад, сторіччя тому ніхто й подумати не міг про те, що ми будемо користуватися інтернетом і комп'ютером взагалі, а зараз це стало частиною життя майже всіх. Тому поки є наука, то і людство буде існувати.
    Думинська Юлія (32 група)

    ReplyDelete
  13. Наука - це шлях, який проходить людина, намагаючись пізнати навколишній світ. Це не просто назва чи визначення для якоїсь конкретної сфери людської діяльності. Наука - це довгий і тернистий шлях, який проходить кожна людина, намагаючись довести чи спростувати істинність тієї чи іншої речі. Але як ми знаємо, абсолютної істини не існує, тобто ми ніколи не можемо впевнитися що це дійсно так. Те ж і з наукою: те, що сьогодні вважалося новим науковим відкриттям, завтра стане частиною буденного життя.
    Ми можемо надати багато визначень що таке наука і кожне з них буде правильним. Все залежить від людини, від її поглядів та того багажу знань, який вона має на даний момент. Але наука, це не просто сукупність книг, приладів, людей, які рухають цим світом. Це жива істота, яка живе, росте, розвивається і споживає інформацію навколо себе для того, щоб в подальшому зробити світ трішки зрозумілішим для нас. Тобто з іншої сторони це і своєрідне знаряддя, зброя, яку ми використовуємо у боротьбі з не відомим.
    Звісно, важливу роль відіграє соціокультурний фактор: вона залежить від людини, з однієї сторони, і є самостійною одиницею з іншої. Наука - це і є своєрідна культура, культура мислення та пізнання нас самих та дійсності.
    Наука дивиться вперед, але намагається йти в ногу з часом. Іноді ми її не помічаємо, але це не означає, що її не існує.

    ReplyDelete
  14. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  15. На мою думку, наука - це наше майбутнє. Вона є фундатором умов для нашого життя. ЇЇ вплив буває як корисний для всього живого на Землі, так, інколи, й шкідливий. До позитивного віднесемо можливий прогрес в медицині ( ВІЛ/СНІД та онко-захворювання стануть виліковними, нові методи оперативного втручання), в техніці ( автомобілі на економічному та екологічному пальному, безпечні літаки). З іншого боку, вона розвивається і в негативному напрямі: хімічна зброя, шкідливі хімічні речовини для сільськогосподарської продукції. Звичайно, хотілося б, щоб науковці працювали лише в користь людства та нашої планети.
    Я вважаю, що як праця зробила з мавпоподібної істоти - людину, так і наука зробить з розумної людини - надлюдину. Тільки в першому випадку потрібно було приблизно 3-4 млн років, а в нашому випадку - наука розвивається з дуже швидкими темпами. Пригадайте мобільний телефон, яким Ви користувались 5 років тому і яким зараз. Важко навіть передбачити, що нас чекає далі. Як писав відомий американський письменник Ден Браун: “Science is simply too young to understand”(з книги “Angels & Demons”).
    Отже, наука – це непередбачуваний технічний та соціально-культурний прогрес, який розвиває людські здібності та можливості.

    ReplyDelete
  16. Наука - це багатогранна основа життя суспільства , яка виблискує гранями в житті кожного. Початок науки тісно переплітається з початком появи культурного соціуму в древніх цивілізаціях, хоча, як на мене, то початок науки зародився разом зі народженням людини, яка прагнула пізнати світ та сутність речей, які її оточують. Разом з тим людина намагалася передати набуті знання та навички наступному поколінню, щоб вчорашні відкриття ставали сьогодні буденністю. Саме наука рухала людство до прогресу, саме наука спрямовувала розвиток суспільної думки та просувала розвиток моралі в суспільстві. Невід`ємність науки в нашому житті засвідчує розвиток вузькоспеціалізованих інститутів та університетів. Наука стала сьогодні не результатом людської діяльності, а метою життя нашої цивілізації. Обєктом уваги стали не насущні проблеми в житті держави, а найкраще виробництво та винаходи (дослідження) в галузях. З року в рік світ прагне все більше знань, прагне розширити пізнання про речі, що оточують , про світ який поряд з нами ( тільки цим світом став космос та сусідні планети). Рушієм науки є всебічне глибинне розуміння нас, як істоти, нашого створення, культури, побуту...і т.п., а також рушієм є зручність життя та безпека в сьогоденному світі. Завдяки науці людина стала творцем свого світу , світу в якому вона стала вінцем творіння , світу з автомобілями, багатоповерховими будинками, космічними та нанотехнологіям; і вийшла із зоологічного ланцюга. На сьогодні жодна людина у світі не уявляє свого життя без відкриттів, які були здійсненні в минулому столітті, отже завдання нашого покоління зробити відкриття в усіх сферах життя та поглибити свої знання , а також сьогоденні відкриття зробити буденністю вже завтра.
    Каськевич Людмила(33 група)

    ReplyDelete
  17. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  18. Прочитавши статтю, я зрозуміла що термін "наука" народився не сам по собі, а разом із людством. Для себе я відмітила, що людина доповнює і розширює межі своїх знать щоденно, дізнаючись нову інформацію, з тим самим і розширюється наука. У статті я знайшла цікаве висловлювання одного із засновників наукознавства Дж. Бернала. Він відзначав, що “дати визначення науки, власне кажучи, неможливо”. І це так! Що таке наука? У кожного знайдеться власне розуміння цього явища. Я розумію науку як "замок", який єднає в собі традиції пращурів, знання, накопичені віками, фактор формування переконань і принципів, відношення людини до світу.
    Дійсно, наука не має точного і чіткого пояснення, це щось абстрактне, що постійно розширюється і змінюється. Ще Ф.Бекон у свій час відзначав: “Удосконалювання науки варто чекати не від здатності чи моторності якої-небудь окремої людини, а від послідовної діяльності багатьох поколінь, що змінюють одне одного”.
    Завершуючи свою думку скажу, людство у наш час знаходить багато шляхів, щоб забезпечити себе всім необхідним, аби полегшити собі життя, саме XXI століття вважається епохою науки. Людина і наука завжди будуть йти разом, тримаючись за руки!

    ReplyDelete
    Replies
    1. Аніщенко Анастасія 32 група

      Delete
  19. Прочитавши цю статтю відразу стає зрозумілим, що наука є основою прогресу. Я погоджуюся з тим,що наука - це рух вперед,який вдосконалюється досвідом. Люди в усьому світі беруть участь в процесі науки, вони мотивовані з’ясуванням того,нового,чого не було раніше. Тому, наука пов'язана з усіма сферами людського життя. Наприклад, у Стародавній Греції поняття "філософія", по суті, було тотожним поняттю "наука". І саме в надрах філософії зародилася культура.Цим самим я хочу донести думку про те, що наука триває,постійно удосконалюючи і розширюючи наші знання про Всесвіт, і саме це призводить до нових питань для майбутнього розслідування.
    (Матус Юлія 32 група)

    ReplyDelete
  20. На мою думку,наука- це все що нас оточує протягом життя. Ми зустрічаємось з нею з малечку, та продовжуємо зустрічатися з нею протягом усього життя. Я погоджуюсь з одним із засновників науки, Дж. Берналом, що неможливо дати цьому терміну лише одне значення так, як наука існує в багатьох своїх проявах. Але перш за все, я погоджуюсь, що це є найдієвіший фактор формування переконань і ставлення людини до світу. Я вважаю, що ми дійсно пізнаємо наш світ з допомогою науки, формуються наші переконання, влані думки та бачення світу. Також, не потрібно забувати, що ми можемо не лише вивчати науку, але й творити її.
    (Захарчук Анна,32 група)

    ReplyDelete
  21. To my mind, all hypostasis which are known to people are only promo versions of those obscure things people try to reach to. From the very childhood one gets used to certain rules and standards - restrictions which eventually resulting clear conviction where is no room for variability. They give us a variety of borrowed thoughts, instead of supporting us in creation of our own ones. But science is something bigger, something that exists in a fourth dimension - in our consciousness, subconscious and imagination. Albert Einstein once said "Nature shows us only the tail of the lion. But I do not doubt that the lion belongs to it even though he cannot at once reveal himself because of his enormous size". Citing more we may say that imagination is more important than knowledge. Knowledge is limited. Imagination encircles the world. Science have never been and won't ever be a finished book. Every reached success puts new questions and every development reveals new difficulties over time. The most understandable thing about our world is that is not understandable. We won't ever get to a final point of science, but we are able to break out of usual canons and bring new ideas to this world. Such people are called insane and they are always met with a great opposition, but only they can become outstanding, because they stand out of habitual things. They don't go the familiar road, they make their own empirical one. "No problem can be solved from the same level of consciousness that created it", that's why we always should strive for the top. Every person should know that sciense as a social phenomenon always starts from each one personally.
    Gail Ishkova (34 group)

    ReplyDelete
  22. Необхідність чіткого тлумачення терміну "Наука" виникала чи не на кожному етапі розвитку людства і, напевно, ще не раз виникне перед науковцям в майбутньому. І справа не в тому, що люди не розуміють змісту поняття, а в тому, що неможливо надати лише одну відповідь, що не обмежувала б багатосторонність і широту значення.
    Узагальнюючи, можна сказати, що наука - це будь-яка сфера життя людини та її складові. Так, науку розуміють не лише, як систему дисциплінарних знань, але і як форму діяльності та соціальний інститут. Тож, чи можемо ми розглядати поняття лише в одному з цих напрямів?
    Стаття "Наука в різних іпостасях" Сергія Мосьондза доводить, що ні. Наука - це і процес пізнання навколишнього світу, з усіма його протиріччями та таємницями; і система знань, представлена гіпотезами, теоріями, моделями та істинами, що надають їй автономності; і суспільна свідомість, що включає у себе взаємозв'язок між усіма науковими організаціями та здійсненними ними відкриттями; і багато іншого.
    Який би ми не запропонували варіант визначення, в якійсь мірі він виявиться правильним, адже поняття науки є чи не найбільш багатостороннім з усіх.

    Підсумовуючи прочитане у статті, можна зробити висновок, що наука у суспільстві посідає одне з найбільш важливих місць, залишаючись при цьому мінливою та не до кінця визначеною. Ми живемо в божевільному світі постійного прогресу, тож варто пам'ятати слова Джоан Харріс про те, що сьогоднішня наука - це вчорашня магія, а те, що є магією сьогодні, завтра можуть назвати наукою.

    32 група.

    ReplyDelete
  23. Наука є важливою складовою сучасного суспільства. Вона охоплює усі сфери людського життя. Проблема полягає у тому(як це вже було зазначено в статті),що немає єдиного визначення для поняття "наука". На мою думку,значення багаторазово змінювалося(та змінюватиметься) у зв'язку з проблемами, що виникають у відносинах між суспільством і природою, національними і іншими відносинами.
    Що ж до користі науки,то на даному етапі: вона є вагомою, адже наукові відкриття та винаходи роблять людину ерудованою, розширюють її світогляд, змушують по-новому подивитися не тільки на певну проблему, а й узагалі на світ.
    (Климчук Олександра,32 група)

    ReplyDelete
  24. Роль науки в сучасному житті людини значно зросла впродовж останніх років. Я цілком погоджуюсь з тим, що наука постає перед нами як соціокультурний феномен. З самого виникнення людства, ми прагнемо пізнати себе, з’ясувати свої можливості та можливості навколишнього середовища. Так почали формуватись основи науки. Можна навіть сказати, деякі елементарні уявлення про науку в її первісному вигляді. Без сумніву, люди шукали предмети, будували будівлі, які б полегшили життя людини, змогли б її захистити. Поступово спектр знань розширювався, адже з осягненням одного, люди прагнули дізнатись більше. І відтак розвивався науковий прогрес, який з часом перетворився на низку наукових знань та уявлень, на узагальнення ролі людини в цьому житті та її можливостей. Як ми бачимо, це наукове пізнання продовжується і донині. З винаходом та пізнанням одного, ми прагнемо більшого. Ми намагаємось заглибитись у простір наукових відкриттів задля того, щоб зробити наше легшим та простішим.

    М.Ебнер-Ешенбах сказала: «Наші знання - це сума того, чого ми навчилися, й того, що ми забули». Знання є безперечним здобутком людини, які є результатом її діяльності. Безумовно, ми не можемо розглядати науку лише в одному значенні, вона тісно пов’язана з усіма сферами людської діяльності. На даний момент, майже кожне явище у світі має наукове обґрунтування. І це є справжнім доказом того, що людина вірить в раціональне, тобто те, що можна підтвердити, а не надприродне, те, що піддається сумніву.

    Отже, підсумувавши все сказане, можна сказати, що наука є дійсно складною та багатогранною. Наука виступає у сукупності багатьох факторів, формуючись протягом віків та спираючись на неоціненний людський досвід. Не можна прийти до чогось нового, не проаналізувавши все те, що вже було доведено.
    (Анна Шомко, 32 група)

    ReplyDelete
  25. Безперечно, наука - це суспільне явище, соціокультурна діяльність. На мою думку, наука - це один з основних факторів розвитку людських можливостей.
    Та й що ми є без науки. На сучасному етапі наука відіграє велике значення. На ній будується наше майбутнє. Тому відразу зрозуміло, що її межі будуть розширятися, і область досліджень збільшуватись. Я думаю, багато що залежить від людини, адже саме вона вибирає в якій сфері втілювати свої наукові знання. Повторюся ще раз , що у нас величезні можливості, потрібно правильно їх реалізувати. Згадаймо, що сказав Рей Бредбері : Люди — ідіоти. Вони зробили купу дурниць: придумали костюми для собак, посаду рекламного менеджера і штуки на зразок айфона, не отримавши взамін нічого, крім кислого присмаку. Людству дали можливість борознити космос, але воно хоче займатися споживанням — пити пиво і дивитися серіали. Тож для того, щоб наука розвивалася в правильному руслі - потрібно вміти розставляти пріоритети.
    (Яна Рибанюк 34 група)

    ReplyDelete
  26. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  27. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  28. Сучасний світ розвивається неймовірно швидко, а тому і наука продовжує свій розвиток. Дійсно, поняття наука неможливо обмежити одним визначенням, адже воно є багатогранним і вносить свою частинку у всі сфери нашого життя. Мені здається, що поняття науки буде невід ‘ємною частиною майбутнього.
    (Захарчук Вікторія,32 група)
    Сам розвиток науки є можливим лише за співпраці поколінь, а також тісно співпраці науковців між собою . Власне, можна лише уявити, яким би було суспільство сьогодні якщо б не передавалися наступним поколінням вже набутті відкриття та знання. Розвиток суспільства, науки і інших сфер зупинився б.
    Отже, суспільство і його рівень розвитку має значний вплив на те, як розвиватиметься світ , які нові відкриття відбуватимуться , і в цілому яким шляхом йтиме життя.

    ReplyDelete
  29. Твердження про науку як систему знань має право на існування, хоча і не дає її вичерпного тлумачення. Подібне пояснення терміну надає самому поняттю «Знання» вторинності, в порівнянні з поняттям «Наука». На мою думку, це неправильно. Я вважаю, що наука - це певним чином систематизована діяльність, яка спрямована на організацію двостороннього зв’язку між знаннями та перетворенням їх у структуровану форму. Така діяльність надає можливість подальшого передбачення різноманітних фізичних взаємодій та метафізичних дій, які в свою чергу формують найважливіші закономірності світу. Таким чином, в своїй основі поняття «наука» взаємодіє з поняттям «знання». Завдяки цьому синтезу, стає можливим утворення якісно нових елементів та їх зв’язків. Результатом же цього є перехід незнання у знання.
    Ще починаючи з часів первісних людей наука відігравала одну з найважливіших ролей у суспільстві. Світ змінився, але і сьогодні, в час нанотехнологій та небачених відкриттів, вона посідає перше місце у щаблині розвитку людства. За минуле століття багато суб’єктивних ідей набули статусу об’єктивних знань, а вчені після практичної перевірки, підтвердили деякі теоретичні здогадки. Таким чином, існування науки не можливе без суміжних галузей, що не лише формують основу для її подальшого розвитку, але й вдосконалюють її саму.

    ReplyDelete
  30. Прочитавши статтю можна зрозуміти важливість науки для людства.На мою думку,наука є найважливішим чинником розвитку усього! Країна без науки не має майбутнього!За допомогою науки людство робить багато відкритів у різних сферах життя.Завдячуючи цим відкриттям,полегшується наше ж життя.Пройшовши великий історичний шлях,людство досягло великих результатів.Наука виникла з практичних потреб людей,пов'язаних з розвитком землеробства,будівництва,мореплавства і т.д. Наукові відкриття та винаходи роблять людину ерудованою, розширюють її світогляд, змушують по-новому подивитися не тільки на певну проблему, а й узагалі на світ.Однак не слід забувати, що зловживання будь-якими винаходами може призвести до прикрих, а часом і трагічних наслідків. Наука-це життя! Без сумніву вона є віддзеркалення історичного та культурного розвитку суспільства. (Люх Євгеній,32 група)

    ReplyDelete
  31. Ознайомившись із даною статтею, я дійшла висновку, що наука – це особливий соціокультурний феномен, спрямований не просто на збирання та систематизування знань про навколишню дійсність, а й використання цих знань на практиці.
    Дати визначення поняттю науки досить складно, адже вона не є сталим явищем і її кінцевий результат є недосяжним. Нові винаходи відкривають для людства нові можливості для пізнання. Так, із виходом першої людини у відкритий космос, суспільство отримало поштовх до нових наукових досліджень.
    Ернст Геккель, відомий німецький учений-біолог, свого часу сказав, що «рух уперед – це закон природи, і він не може бути придушеним ні силами людей, ні зброєю тиранів, ні прокляттям попів. Життя і розвиток можливі тільки завдяки поступальному руху. Майбутнє належить прогресу». Тобто, науковий прогрес є закономірним природним явищем, на яке людина не може вплинути, а лише долучитися до нього і використовувати набуті знання.
    У статті науку визначають як об'єктивно достовірні та систематизовані знання про дійсні явища, але я із цим не зовсім погоджуюся. Як на мене, людство не може отримати істинні знання про об'єктивну дійсність у силу обмеженості своїх органів чуття. І те, що сьогодні нам здається істинним і достовірним фактом, завтра може виявитися просто обманом зору. Раніше людство вірило, що наша планета є нерухомим центром Всесвіту, допоки Миколай Коперник не створив власне геліоцентричне вчення про будову світу, в центрі якого розташоване Сонце. Цим вченням людство керується і до сьогодні, щоправда Сонце розташоване у центрі не всього Всесвіту, а лише Сонячної системи. Отже, людина може лише постійно наближатися до істинного знання, але пізнати абсолютну істину ми не можемо.
    Таким чином, із розвитком науки змінюється саме уявлення про оточуючий світ, і хто знає, можливо, через деякий час суспільство досягне такого етапу розвитку, що зможе відкрити ті аспекти нашого буття, які раніше були недосяжними.

    (Скиба Катерина, 33 група)

    ReplyDelete
  32. Дуже сподобалась дана лекція, на мою думку наука - сфера людської діяльності, функцією якої є вироблення і теоретичною систематизація об'єктивних знань про дійсність; одна з форм суспільної свідомості. В ході історичного розвитку наука перетворюється на продуктивну силу суспільства і найважливіший соціальний інститут. Поняттям наука включає як діяльність по здобуттю нового знання, так і результат цієї діяльності — суму отриманих до даного моменту наукових знань, створюючих в сукупності наукову картину світу.

    ReplyDelete
  33. Наука відіграє дуже важливу роль в нашому житті. Завдяки науково-дослідницькій діяльності ми маємо можливість отримувати відповіді на різні питання, що стосуються нашого організму і всього, що оточує нас. Вивчаючи природу і суспільство, люди навчились перетворювати світ довкола них, втілювати свої ідеї, привносити зміни, що полегшують повсякденне життя. Можна з впевненістю сказати, що з прискоренням розвитку науки поліпшується життя людей.
    Стаття «Наука в різних іпостасях» відкрила для мене всю повноту і багатогранність поняття «наука». Я, як і більшість людей, не замислювалась, на скільки важко охопити всі функції науки, процеси і сфери життя, з якими вона взаємодіє, для того, щоб сформулювати ідеальне визначення цього поняття. Мені було цікаво дізнатись про підходи до формулювання даного терміну і їх особливості. З іншого боку, я була здивована, що науковці не можуть дійти згоди щодо визначення поняття «наука».

    Федосеєнкова Марія (32 група)

    ReplyDelete
  34. Я вважаю, що наука поєднує в собі усі аспекти людського буття. І розглядаючи науку крізь призму культури, історії, соціуму, моральності. Можна дати різні визначення. Проте наука для кожного різна. Я думаю, що крім користі, винайдення чогось нового, для покращення життя, необхідно задуматись про моральність науки. У статті розглядається наука як в історичному так і в соціо-культурному аспектах. А я б додала ще моральний аспект. Адже ніхто точно не скаже чи можна створювати клонів. З точки зору науки – це був би прогрес, проте з точки зору моральності, чи можна скопіювати людину. Чи можна вважати її повноцінною особистістю? А проводити досліди на живих істотах – це морально, це гуманно?
    Я думаю наука повинна працювати лише на благо людині, на благо природі, не лише в технічному, медичному, а й психологічному, моральному і культурному аспектах.
    Павлюк Наталія 35 група (309)

    ReplyDelete
  35. Прочитавши дану статтю стає зрозуміло, що єдиного визначення поняттю "наука" не існує, адже багато науковців трактуюють визначення цього поняття по-різному. Наука відіграє важливе значення в житті кожної людини, адже вона є цілеспрямованою діяльністю людства на розвиток та пізнання світу. Звичайно є зрозумілим те, що наука робить значний внесок для розвитку людства, адже є багато наукових відкриттів, що допомагають нам в певній діяльності. Проте розвиток науки залежить від багатьох чинників: різноманітних сил, течій, впливів, що діють у суспільстві. Наука сприяє розвитку різних сфер суспільного життя та допомагає людству виконувати різні види діяльності, наприклад, завдяки деяким науковим відкриттям ми можемо долати далекі відстані. Але, незважаючи на те, що наука удосконалює розвиток людства, я проти певних галузей наукової діяльності, адже через створення різних роботів люди втрачають свої робочі місця та можливість освоювати свої майбутні професії.
    (Козорез Олеся 33 група )

    ReplyDelete
  36. Наукова стаття є джерелом інформації про науку в різних її іпостасях. Висновки зроблені автором є логічними й аргументованими. Автор володіє необхідним рівнем техніки науково-аналітичного пізнання, що застосовуються до аналізу відповідної проблематики. Прочитавши статтю, я погоджуюся з думкою І. Курчатова, що життя людини не вічне, але наука і знання переступають пороги століть. Без сумніву можна сказати, що причиною зародження науки, рушійною силою розвитку науки є життя, жага до життя, прагнення людини до поліпшення умов. Сила науки полягає в істинності наукових знань. В основі науки, наукового дослідження лежить наукова думка. У своєму розвитку наука пройшла шлях від емпіричного накопичення фактів до теоретичного їх узагальнення і до передбачення майбутніх змін. Все це переконливо доводить, що немає жодної сторони людського життя, яка б не базувалася на раніше набутих, а тепер старанно збережених знаннях. Я вважаю, що досягти успіху в науковій діяльності, можна лише спираючись на здобутки своїх попередників. Дійсно, якщо колись наука розвивалася як ізольований соціальний інститут, то сьогодні вона пронизує всі сфери громадського життя, тісно взаємодіє з ними. Розвиток науки неминуче розвиває мислення, інтелект, мозок людини, веде до подальших перетворень всієї системи життєдіяльності людини. Я вважаю, що у наші дні наука стає ведучою прогресу не лише матеріального виробництва, а й духовного розвитку людства. Альберт Ейнштейн в свій час висловив думку, що наука ніколи не була і не буде закінченою книгою. Кожен важливий успіх задає нові питання. Будь-який розвиток виявляє з часом усе нові й глибші труднощі.
    Оксана Ткачук (33 група, 305 підгрупа)

    ReplyDelete
  37. Дійсно, неможливо надати одне єдиноправильне визначення "науки". Існує безліч думок науковців, доцільність яких, не можна заперечити. Проте, ознайомившись з даною статтею, я поглибила свої знання про науку, її роль в розвитку людства, світого прогресу загалом
    . На мою думку, наука - це та річ, яка є основою культури людства. Завдяки розвитку науки, з'являються нові гіпотези, теорії про навколишній світ, які допомагають стрімко крокувати вперед світовому прогресу. Саме завдяки науці, ми маємо можливість передбачити певні природні явища, узагальнити та систематизувати власні знання. Більше того, наука спрямована на розвиток людських здібностей та можливостей.
    Узагальнивши прочитане, я вважаю, що наука - це основа світового прогресу, а отже, в якійсь мірі, й основа розвитку гармонійної особистості. Проте, в першу чергу, не потрібно забувати про "теорію гуманності", яка, на мою думку, повинна стояти на щабель вище "науки".

    Ганнущенко Марія, 32 група

    ReplyDelete
  38. Однозначно впалив науки на культуру є неосягненним.
    Достатньо поглянути на нинішню поп-арт культуру, і стане зрозуміло наскільки обширно наука вросла в нашу культуру. Починаючи з американського серіалу "Теорія великого вибуху" та закінчуючи засобом нашого віртуального спілкування, наука охоплює всі сфери життя сучасної людини. Не варто і згадувати наукове сприйняття світу, що прийшло на зміну релігійному, бо саме така зміна робить революціний переворот в підході до дійсності, даючи людині більше простору для розумової діяльності та змінює її ставлення до дійсності. Іншим доказом можуть слугувати народи, яких не торкнулася цивілізація, або ж зачепила дуже слабко. Культурний рівень людей, що не тільки про інтернет та нано-технології не чули, а й білу людину раз в житті бачили, неймовірним чином відрізняється від культури людей пост-інформаційного суспільства, рівень якого досягли найпрогресивніші країни світу. Однак, науковий вплив на культуру людини теж є неоднозначним. Можливо, ми просто не встигли акомодуватися до умов "суспільства майбутнього", де трирічна дитина, що ще не вміє читати, але вже спромагається увімкнути батьківський комп*ютер, захищений пін кодом, буде вважаться нормальною, але на нашому етапі розкитку суспільства, це сприймаєтсья як дивина.
    Тож, наука - це шлях у майбутнє, тому наша культура буде змінюватися в будь-якому разі, і ми повинні бути до цього готовими.

    ReplyDelete
  39. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  40. Англійський філософ Френсіс Бекон сказав: «Знання – сила». Наука – це та сила, яка допомагає людині на крок наблизитись до чогось нового, раніше непізнаного, але вкрай важливого. Людина розвивається, якщо вона може впевнено заявити, що зрушила з попереднього місця у новий бік, досягла якихось нових вершин, чи освоїла нові технології. Саме наука і є рушійною силою прогресу, тому що її досягнення приносять людині новий простір для існування. Без сумніву, дати точне визначення науки є неможливо через багатоаспектність та соціокультурність цього явища. Розвиток суспільства є тотожним розвитку науки, адже будучи продуктом соціуму, наука одночасно має відносно самостійне соціальне явище і розвивається за власними закономірностями.
    Я переконана, що розвиток сучасного суспільства є неможливим без його головного чинника, а саме науки, адже вона орієнтується, насамперед, на людину, розвиток її інтелекту, творчих здібностей, цілісний і всебічний розвиток.
    Тож підсумовуючи все вище сказане, хотілося б процитувати Петра Петровича Семенов-Тян-Шанського : «Наука есть вечное стремление человечества к истине, а истина достигается только долгим путем посреди неизбежных ошибок и заблуждений».
    (33 група, 306 підгрупа)

    ReplyDelete
  41. Моїй увазі була представлена стаття, яка внесла ясність на визначення поняття «наука». Перш за все, я зрозуміла, що наука є загальним поняттям, яке охоплює не лише вузькогалузеву спеціальність, а й також характеризує людську діяльність та накопиченні, в процесі розвитку, знання. На мою думку, важливо підкреслити, що наука є дійсно соціокультурним феноменом. Вона вміщує в собі не лише досвід попередніх поколінь, але й дає поштовх розвитку новому. Завдяки науці й розвивається наша культура. Ми звикли характеризувати культуру, описуючи витвори мистецтва, але ж не менш важливими є винаходи,здійснені в природничих або навіть в гуманітарних науках. Звичайно мистецтво милує наше око, та наука підживлює наш розум, дає привід створенню новому.
    (33 група)

    ReplyDelete
  42. Почитавши дану статтю, можна з впевненістю стверджувати , що наука була,є та завжди буде важливою ланкою світового прогресу. Роль науки у сучасному суспільспві,мабуть, важко переоцінити. Ми рухаємось далі, а отже, ми маємо бути зацікеавленими у розвитку науки.
    Жоден науковець не може з точність сказати, що наука це одне , конкретне поняття. Наука - багатогранне поняття ,яке проникає у багато сфер людського життя та посідає у ньому важливу сходинкую
    Отже, кожна особа, зацікавлена у своєму та світовому розвитку повинна віддати частинку життя, або хоча б спробувати зробити внесок у розвиток науки.
    Наталія Лінійчук(33 група)

    ReplyDelete
  43. Прочитавши дану статтю, не можу не погодитись з тим, що наука відіграє важливу роль в нашому житті. Трактувати сам термін однозначно неможливо тому, що наука не існує сама по-собі, а пов*язана із соціумом, людською діяльністю та навколишнім світом. Безперечно, це не лише пошук чогось нового. На мою думку, навіть коли науковець відкриє щось надзвичайне, але не буде значи що з ним робити далі, яким би неперевершеним не був винахід він буде безглуздим. Наука вчить нас не лише як відкрити, а й як використовувати наші винаходи. Вона формує не лише певні, я б сказала "точні", аспекти нашого життя, а й відкриває для нас сторінки історії, культурні феномени. Можливо саме в цьому полягає її найбільше значення, адже людина яка не знає свого минулого - не матиме майбутнього.
    Підсумовуючи все вище сказане, я б хотіла завершити словами Джона Десмонда Бернала: "Вивчаючи місце і розвиток науки в нашому суспільстві, ми переконуємося насамперед в тому, наскільки зросло її значення,у тому, що науку вже не можна пов*язувати з одними лише вченими або політичними діячами, а також у тому, що весь народ повинен брати участь в її розвитку, якщо наука звісно ж покликана стати благом, а не прокляттям."

    ReplyDelete
  44. Читаючи дану статтю розумієш,що наука постає перед нами в самих різноманітних проявах життя.Ми є молодими науковцями-початківцями, для яких важливо знати як працювати з досліджуваним матеріалом, чи є він корисним,як і на що впливає і т.п. На мою думку написання курсової роботи є певним наковим прогресом для кожного. Адже ми обираєму тему праці,шляхи дослідження цієї теми та покладаємо відповідальність на себе за досліджений матеріал. Досліджуючи матеріал ми рухаємось вперед, а це головне,адже наука це постійний рух вперед. Який не повинен зупинятися,адже рух - це життя, і лише завдяки прогресу науки,наше життя стає цікавішим. В минулому році кожен з нас уже спробував зробити свої перші дослідження,таким чином кожен зробив свій невеликий внесок у розвиток науки.
    Завдяки знайомству з цією статею я відкрила для себе багато нових фактів,які сподіваюсь допоможуть мені у моїй майбутній професійній діяльності. Чим більше нового ми відкриваєм для себе,тим більше нових питання постає. Саме ці питання регулюють більшість соціокультурних процесів людства. Їх розвиток впливає на всі аспекти нашого життя.
    Тому можна сказати,що наука є невідємною частиною нашого життя та вічним двигуном,яким керуємо самі ми люди.

    ReplyDelete
  45. Автор цієї статті вичерпно, всеохопно і багатозначно формулює тези про значення науки у житті соціуму та світу. Особисто я погоджуюся із висновками щодо місця науки у системі людства, науковий пошук завжди був, є і буде потребою людей, адже не намагаючись пізнати нове, світ і надалі був би примітивним. Наука-прогрес, за яким впродовж десятиліть активно слідкує громадськість, наука з кожним днем підносить життя людини до нових висот і своїми результатами полегшує та комфортизує наше існування, тому і трактування автором її всебічного застосування та значення, я вважаю, є досить вичерпним.Остапчук Микола, 33група

    ReplyDelete
  46. Після прочитання данної статті, можна зробити висновок, що "наука" не можа мати одного певного визначення. Як стверджує і Дж.Бернал в статті " Наука в різних іпостатях", що дати визначення науки, по суті, неможливо, він окреслює шляхи, які певною мірою наближають нас до розуміння того, чим є наука.
    Без жодних сумнівів, наука відіграє невід'ємну роль в житті кожного з нас. Завдяки науковим дослідженням, ми маємо відповіді на різні питання, вакцини від різних захворювань, від яких люди помирали раніше не просто десятками, а містами та селами і т.д. Наука не стоїть на одному місці. З кожним днем вона розвивається, та розробляються нові винаходи, які, з одного боку, полегшують життя людини, а з іншого, це являється причиною безробіття. У всьому є свої мінуси та плюси.
    Аліна Кирдан, 33 група

    ReplyDelete
  47. Прочитавши цю статтю можна сказати, що термін "наука", як такий є дуже багатомірним та складним. Існує дуже багато трактувань цього поняття. Науку розуміють, як фому діяльності, певну систему та сукупність дисциплінарних знань. Наука впродовж багатьох років давала своє відображення на людські життя. Наука розвивалась досить тривалий час та не стоїть на місці і зараз. Вона дала свій відбиток у такі сфери, як: релігія, політика, право, ідеологія, мистецтво та багато інших. Взагалі термін "наука" розуміється, як певний історичний та культурний зробуток соціуму. В процесі розвитку науки відбувається здобуття на застосування в подальній практиці набутих знань. Варто зауважити, що наука не має певних меж та границь, вона не залежить від мови чи національності. Вона існує, як така сама по собі, але є тісно пов'язаною з багатьма факторами. Кожна людина впродовж свого життя робить внесок в розвиток науки, тому підсумовуючи сказане, хотілося б зауважити, що роль найки в житті любдини дуже важко оцінювати об'єктивно, тому що вона є колосальною. Покотило Юлія (32/303)

    ReplyDelete
  48. Мені сподобалась дана стаття. У ній вичерпно дається інформація про концептуальні підходи до розуміння науки. Я погоджуюсь із думкою,що наука потребує співробітництва багатьох людей, вона інтерсуб'єктивна З одного боку,вона впливає на розвиток усіх сфер суспільного життя,а з іншого-впливає на потреби суспільства.Також наука зробила великий внесок у культуру,а саме у щось матеріальне.
    Отже,наука має різні концептуальні підходи. САме вона є відзеркаленням розвитку суспільства.Аліна Терещук 306 підгрупа

    ReplyDelete
  49. Представлена стаття звертається до потреби чіткої дефініції поняття "наука" та визначення її ролі в особистісній та суспільній діяльності. Актуальність теми статті полягає в необхідності визначення варіативності поняття "наука", її ролі у процесах розвитку, взаємозв"язку з іншими галузями Автор зазначає, що дати єдине і лаконічне визначення науки неможливо, оскільки сама суть поняття змінюється в залежності від того, в якій саме іпостасі виступає наука: як форма форма діяльності, як система,як сукупність знань або ж як соціальний інститут. Оскільки у кожній з наведених форм наука має різні прояви, методи,завдання та функції, то відповідно змінюється і її визначення. Наука - це складний і багатоаспектний соціальний феномен. Вона присутня у кожній сфері діяльності людства, тому переоцінити її значення неможливо.
    Автор також звертається до питання взаємодії культури та науки. Варто зазанчити, що ці дві галузі суспільного життя є тісно пов"язані, оскільки рівень культурного розвитку суспільства впливає на наукові досягнення, і в той же час науковий прогрес зумовлює соціо-культурні зміни.
    Стаття може бути цікава широкому колу науковців, спеціалістам різних галузей а також студентам.
    33

    ReplyDelete
  50. Дана стаття є значущою не лише для науковців, а й для всього суспільства. Старші покоління могли тлумачити поняття "наука" як певну галузь, у якій працюють професори, академіки та вчені, яких, відповідно, називали науковцями. Тобто, вони досліджували певні галузі науки, вивчали їх, розвивали. Проте, ми живемо у 21 столітті і сучасна молодь має інше розуміння науки, яке значно відрізняється від того, яке склалося у людей раніше. Прочитавши статтю "Наука в різних іпостасях", я зрозуміла, що вона розвіяла всі версії тлумачення науки, які висувалися раніше і які використовуються зараз. Людина, яка працює в науковій сфері, повинна не лише виробляти і систематизувати знання, а й зробити значний внесок у майбутній розвиток науки. Раджу прочитати дану статтю і змінити своє бачення науки. (32 група)

    ReplyDelete
  51. З самого початку існування у людини виникало безліч запитань: щодо своєї сутності , життя, навколишнього середовища. Наука – це відповідь на всі ці запитання. Вона виникла завдяки потребам людини зрозуміти себе і навколишній світ. Теперішня система знань науки остаточно не сформована, бо наука постійно розвивається, відкриваючи нам очі на невідомі раніше речі. Я згадую слова Бернарда Шоу : «Наука — всегда не права. Она не в состоянии решить ни одного вопроса, не поставив при этом с десяток новых.», тобто чим більше ми занурюємось в науку, тим більше ми розуміємо, що ми знаходимось лише на верхівці айсбергу і нам доведеться ще багато пізнати.
    Дати загальне визначення науці намагалися багато вчених, але це були, як правило, суб’єктивні думки на поняття, тому що кожен це робив через призму своїх досліджень, а наука настільки всеохоплююча, що вона просочується, певним чином, в усі напрямки людської діяльності. Тому ми можемо її розглядати в різних іпостасях. Як зазначено в статті: як форму діяльності, систему знань або ж як соціальний інститут. І дуже нерозумно чекати певного загального визначення, так як поки що немає такої людини, якіїй би було під силу осягнути всі сторони науки.
    Лашевич Олександра (33 , 305)

    ReplyDelete
  52. Прочитавши дану статтю, можна сказати, що точне визначення науки дати неможливо. Визначення науки можна дати, лише розглядаючи її в одному аспекті. У статті наведено визначення науки, які дуже відрізняються одне від одного. Але наука не є чимось сталим, наука розвивається, змінюється її роль в житті суспільства.
    У сучасному суспільстві роль науки зростає. Наука впливає на суспільство, і що більше розвинена наука на сучасному етапі, то більш розвиненим буде суспільство у майбутньому.
    Муковнін Євген (34)

    ReplyDelete
  53. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  54. Наукові досягнення необхідні людству. У повсякденному житті люди часто використовують досягнення великих учених, часом не надаючи цьому абсолютно ніякого значення. Звичайний день пересічної людини включає в себе прийняття душа, умивання, розпивання чаю чи кави, сніданок, обід, вечеря, перегляд телевізора, проведення часу за комп’ютером, проїзд у громадському транспорті чи у власній машині, користування ліфтом, прийняття будь-яких ліків і т. д. Сила звички робить всі ці речі настільки повсякденними, що вони навіть не здаються якось пов’язаними з наукою.Але саме завдяки науці, вчені досягли сьогоденного прогрессу,саме завдяки ім і науці ми неитурбуємось про електроенергію ,лікарські препарати тощо.
    Гальчевська Аліна 32

    ReplyDelete
  55. Наука, справді, є чи не найважливішою сферою людської діяльності. Її значущість доводить той факт, існування закон України про наукову діяльність, проте цікавим є той факт, що в законі немає тлумачення терміна "наука". Багато дослідників неодноразово намагались дати найточніше визначення терміна "наука". Наука є настільки багатогранною та складною, що одного визначення буде мало. ЇЇ слід розгладати у системі різних визначень.
    Стрімкого розвитку наука набула саме у 20 ст., саме тоді і з'явились професії пов'язані з наукою. Щодо нашого часу, ми можемо також спостерігати розвиток науки, вона розвивається та ускладнюється кожного дня. Наука регулює потреби суспільства. На мою думку, наука є провідною галуззю сьгодення.
    Не дарма, у вищих навчальних закладах ввели курс "Основи наукових досліджень. Саме такий курс допоможе не тільки збільшити кругозір, а й підготувати майбутніх фіхавців до наукової діяльності, так як майже кожна людина, не залежно від її бажання, прилучається до наукової діяльності.
    Рішновецька Анастасія, 35 група.

    ReplyDelete
  56. Хоча поняття науки, так як ми розуміємо його зараз (систематезовані та структуровані знання, сфери діяльності людини, професійна наукова діяльність)., виникло порівняно недавно, проте, на мою думку, скільки існує людина, стільки існує і наука. Людина завжди відрізнялася прагенням до знань, до нового. Проте можливості пізнання необмежені, і те що ми називаємо науковю зараз, можливо зміниться у майбутьньому, можливо зявляться якісь нові грані цього явища та поняття.
    Тому надзвичайно важливо, особливо для людей, які лише починають займатися науковими працями, врахувати досвід, набутий прейдешніми поколіннями науковців. Врахувавши ці знання, буде легше працювати далі та, можливо, винайти щось нове, невідоме до сьогодні.
    Курінна Анна, 33 група

    ReplyDelete
  57. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  58. На сьогоднішній день наука дійсно відіграє досить важливе значення у житті кожної людини , сприяє її розвитку та освіченості. Як кажуть у народі: «Наука – двигатель прогресса». І це дійсно так, адже вона впиває на усі сфери суспільства, сприяє появі нових інновацій та збагачує національну культуру. Вперше про науку як культурний феномен було згадано у XVII ст., бо саме на цей час припадає період Просвітництва, головними ідеями та гаслами якого були наукові знання.
    Виникла вона на задоволення людських потреб у здобутті знань про світ та почала функціонувати у всіх сферах суспільного життя. Цікавим є те, що у ХХ ст. професія вченого прирівнювалася за значенням професії церковника та юриста. Проте певного однозначного визначення поняття «наука» немає, бо її кожен трактує по-різному. Дж. Бернал (один із засновників науки про науку) визначає її як: інститут, метод, нагромадження знань, фактор розвитку виробництва.
    На мою думку, досить доречним є визначення у філософському словнику за редакцією І. Фролова, де наука - це сфера людської діяльності, що спрямована на вироблення нових знань.
    Поляновська Марина, 35 група.

    ReplyDelete
  59. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  60. Стаття «Наука в різних іпостасях» є досить цікавою та пізнавальною, адже в ній подаються різні підходи до визначення самого терміна «наука». Мені сподобалося, як В. Вернадський наголошує на діяльному розумінні науки: «Її (науки) зміст не обмежується науковими теоріями, гіпотезами, моделями, створюваною ними картиною світу: в основі вона головним чином складається з наукових фактів і їхніх емпіричних узагальнень, і головним живим змістом є в ній наукова праця живих людей». Я погоджуюся із словами відомого академіка. Наука насамперед спирається на факти, так як те, що не доведено людиною на практиці, не має права на існування. Роль науки в наш час є надзвичайно великою. Вона допомагає нам створювати майбутнє, впливаючи на потреби суспільства, приймати рішення, правильно формулювати наші цілі, здобувати та використовувати знання. Наука є феноменом культури. Вона збагачує людину, її духовний світ і тим самим сприяє його розвитку. Саме наука виробляє певний механізм передачі знань новим поколінням. Разом з тим, наука та її пізнавальна діяльність знаходяться в залежності від умов соціально-економічного стану суспільства. В тому числі - його культури.
    Загалом, це корисна стаття, за допомогою якої ми спробуємо осягнути визначення, сутність та значення науки,і яка допоможе нам розширити кругозір.
    Тіткова Ольга, 34 група

    ReplyDelete
  61. Стаття дозволяє ширше поглянути на поняття "наука", її зв'язок із нашим життям та роль у ньому, а також порівняти протонауку із сучасною. Звичайно, не існує точного і універсального визначення поняття "наука". Існує багато варіантів, але неможливо обрати той, що зміг би охарактеризувати науку повною мірою. Наука має декілька усталених значень:форма діяльності та сукупність дисциплінованих знань. В. Вернадський стверджує, що зміст науки на діяльному рівні не обмежується створюваною науковими теоріями і гіпотезами картиною світу; в її основі лежать наукові факти, а головний зміст науки- наукова праця людей.
    На сьогоднішній день, соціокультурний фактор спирається на усталені в суспільстві традиції і норми, а отже, наука має безпосередній вплив на суспільні потреби. Економічне зростання, модернізація виробництва, політична стабільність- все це впливає на прогрес науки. Можливо, нині не всі розглядають науку як крок у майбутнє, як розвиток життя суспільства, а тому й не розуміють її в повній мірі. Є. Агацці Зазначав, что науку варто розглядати як теорію про певну галузь об'єктів, а не як простий набір суджень про ці об'єкти, отже люди ставляться занадто поверхнево до самого поняття "наука", та сфери її вивчення.
    Наука сприяє розвитку суспільства, торкаючи усі сфери людського життя. Історія розвитку науки затверджує, що будь-яке наукове відкриття знаходить своє застосування. Не всі наукові відкриття знаходять визнання одразу, але з плином часу, люди починають відчувати потребу в тому, чи іншому відкритті.
    Сьогодні, наука є багатогалузевим фактором нашого життя, але так було не завжди. Якщо заглянути в минуле, то можна побачити, що коли з'явилася протонаука, вона була досить загальною і мала на меті вивчення природи загалом. Протонаука була близькою до філософії. Сьогодні ж, наука охоплює майже всі сфери людского життя, і є безпосередньо пов'язаною з кожною людиною ( сучасні технології пов'язують людей із наукою).
    Отже, аналізуючи все вищезгадане, можна зробити висновок, що наука багатогранна й досі не осмислена. Досліджуючи її, не можна дати конкретне визначення, але найголовнішим є те, що людям необхідно зрозуміти її роль в нашому житті, та долучатися до її розвитку.

    ReplyDelete
  62. Неможливо переоцінити значущіть науки у людському житті і дана стаття є тому підтвердженням. Відомо, що виникнення науки у Європі сягає корінням у 6-5 століття до н. е., але досі існує ще ряд актуальних питань, які досліджують і будуть досліджувати фахівці. Будучи багатогранним поняттям, у даній статті наука відривається читечеві у різних іпостасях, роблячи вагомий внесок до його знань. Наслідком такої багатогранності є також і тей факт, що фахівці досі не можуть дати конкретної дефініції поняттю "наука".
    В статті було зазначено: "внесок науки в культуру не викликає жодних сумнівів". Я погоджуюсь з даним твердженням, але на мою думку, ці поняття взаємопов'язані, адже наука є не тільки джерелом серед численних внесків до культури, але й наслідком впливу цієї ж культури на кругозір майбутніх дослідників.

    ReplyDelete
  63. Стаття є досить актуальною, адже розглядає популярні проблеми визначення науки. Подана стаття чітко інформує нас про роль науки у соціокультурному житті. Так, дійсно наука виникла як відповідь на потребу людства у виробництві й отриманні істинного , адекватного знання про світ, й існує, впливаючи на розвиток усіх сфер суспільного життя. Я гадаю, що будь-яка людська діяльність не можлива без пізнання, вчення, тому наука є базою для всіх галузей знань.Звісно не всі наукові відкриття полегшили нам життя, але навіть інноваційні винаходи та НТП, що так швидко розвивається,стають зручними та є невід*ємною частиною нашого життя( напр. інтернет, різні гаджети та ін). У нашій країні наука залишається не на достатньому рівні для розвинутої країни.Тому ми всі маємо можливість, починаючи з найменших досліджень певної галузі зробити всій внесок в її розвиток та прогрес. Не забуваймо, що ми - люди, і наше майбутнє - в наших руках!
    Юрчук Сніжана, 34 група

    ReplyDelete
  64. Я згодна з тим, що науку складно розглядати як щось конкретне. Це поняття є досить широким і пов'язане з багатьма сферами нашого життя. У сучасному суспільстві значно зросла роль науки.На даному етапі розвитку людство користується багатьма винаходами,яких не мали наші дідусі та бабусі,і які значно полегшили наше життя тепер. Це говорить про те, що наука є соціокультурним феноменом, відповідаючи на потреби людства у здобутті знань про навколишній світ. В той же час наука допомагає створювати щось нове, користуючись вже існуючими знаннями та уявленнями про предмети та явища, що нас оточують. Саме наука сприяє культурному розвитку суспільства, збагачує його духовний світ, підживлює розум.
    Отже, неможливо відокремити науку від нашого життя, так як все що ми маємо та знаємо на сьогоднішній день є здобутками науки. Наше завдання правильно цим скористатись і по можливості дати цьому подальший позитивний розвиток.
    Максимова Тетяна, 34 група

    ReplyDelete
  65. Звісно, чіткого та однозначного визначення поняття наука немає, так як вона є багаторганною та включає в себе безліч факторів. Але також і кажен з нас трактує це поняття по-своєму. Прочитавши статтю та думки науковців щодо визначення науки, можна сказати, що кожен бачить та розуміє його з різних боків але все ж таки всі погоджуються, що наука є рушійною силою людства, змушує людей мислити, а отже і розвиватись. Наука постає відображенням усього культурного та історичного життя суспільства, вона -це грунт, на якому людина будує своє майбутнє.
    На мою думку, наука є невичерпним та безкінечним знанням про навколишній світ та вона є оновою усього людського буття. Але і застосувавши її у неправильному руслі можна завдати значної школи для людства та планети в цілому. Тож нам слід завжди пам*ятати, що наука покликана розвивати та удосконалювати суспільсво. Даша Мурга 35 група

    ReplyDelete
  66. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  67. Нині наука займає чи не найважливіше місце в житті і побуті сучасної людини, а її колосальне значення для людства відображається в усіх сферах життя. Нам складно уявити наш побут без безпосереднього втручання в нього науки, але ми доволі рідко це усвідомлюємо. Наука - це рух вперед, а рух вперед - це, за словами Геккеля, "природний закон, закон природи, і воно не може бути на більш-менш тривалий час придушене силами людини, зброєю тиранів або прокляттям попів. Життя і розвиток можливі тільки завдяки поступальному руху. Майбутнє належить тільки прогресу ". Тому і виходить, що розвиток науки чітко прописаний у законодавстві будь-якої країни, і Україна - не є вийнятком. Адже без наукових теорій і праць, без вчених, що займаються науковими дослідженнями в тих чи інших галузях, немає країни як такої, а нація просто паразитує на тілі людства, живучи за рахунок наукових досягнень інших країн.
    Головач Божена, 37 група

    ReplyDelete
  68. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  69. У даній статті мене зацікавив інституціональний підхід до тлумачення науки і цінності наукового знання як такого. Будучи одним із найвпливовіших критеріїв розвитку суспільства і держави, рівень розвитку науки безумовно впливає на свідомість людини, визначає загальні погляди, інтереси, тенденції. Можна сказати, що рівень розвитку науки, інновації та нові дослідження сприяють виходу людства на новий етап розвитку, на новий рівень. Порівнюючи наукові досягнення людства минулого сторіччя і стрімкий прогресивний розвиток знання в сучасному суспільстві, неможливо не визнати величезний вплив інформації на свідомість людини, на її сприйняття оточуючого світу і себе у ньому. Слід звернути увагу на такий аспект наукового знання, як визначальна роль науково-технічного прогресу у розвитку нашої держави. Поряд із промисловістю, торгівлею, релігією та іншими соціальними інститутами та факторами, наука творить авторитет країни на міжнародній арені. Я підтримую тезу про те, що галузь науки є перспективною і вартою опіки та допомоги держави. Адже суспільство і державу творять особистості, зокрема науковий прогрес залежить як від досвідчених, так і від молодих фахівців, які працюючи на благо країни, піднімають міжнародний авторитет і сприяють процвітанню держави та людства загалом.
    Ірина Форкун, 35 група

    ReplyDelete
  70. Опрацювавши дану статтю, можна зробити висновок, що науки є одночасно, як зрозуміле, так і нерозгадане поняття. Автор використав велику кількість тлумачень даного терміна, робить екскурс в історичні дані, але чіткого відображення поняття науки знайти не може. Адже вона багатогранна, постійно змінюється в часі, змінює пріорітети, відображає інтелектуальну і творчу діяльність людини. Наука потрібна в нашому житті, вона покращує умови, принципи життя, залучає не лише до інтелектуальної сфери діяльності, а й до культурної.Все у світі закономірно та взаємопов'язано. Завдання суспільства не розгубити наукові знання, довести їх до досконалості, розвивати у потрібному руслі.(Гарницька Анна,35 група)

    ReplyDelete
  71. Неможливо не погодитись з попередніми висловлюваннями про те що наука є багатограним явищем і дати їй однозначне визначення майже неможливо. Існування значної кількості тлумачень та підходів до визначення сутності науки, значно ускладнює її вивчення. Але галузь науки є вартою досліджень, адже це чи не найперспективніша галузь, на мій погляд. Ми багато чим завдячуємо науці…завдяки здобуткам науки наше життя значно полегшене. Також можна з упевненістю сказати, що вона є невід'ємною частиною національної культури.
    Отже, тема статті є надзвичайно актуальною та корисною.
    Будзінська Маріанна, 35

    ReplyDelete
  72. Мені сподобалась дана стаття тим, що досить чітко подана аргументація кожного з тлумачень науки. З кожним можна погодитись. Але на мою думку, найбільш чітке визначення науки дає саме філософія. Наука є системою знань про дійсність і має на меті дослідження на основі певних методів пізнання об ’єктивних законів розвитку природи, суспільства й мислення для передбачення та перетворення дійсності в інтересах людини й суспільства.
    Наука – це одночасно і система знань, і їх духовне виробництво, і практична діяльність на їх основі. Беззаперечним лишається факт, що наука - є однією з чи не найважливіших галузей культури людства і її значення в наш час зростає. На даному етапі можна виокремити такі найважливіші на думку вчених-філософів функції: пізнавальна, світоглядна, продуктивну, прогностичну, функцію духовного перетворення світу. Наука має справу з особливим набором об’єктів реальності, які не можна звести до об’єктів повсякденного досвіду. Для опису цих об’єктів, незвичайних з погляду здорового глузду, наука виробила спеціальну мову, понятійний апарат, а для безпосереднього впливу на ці об’єкти вона створила систему спеціальних знарядь (вимірювальні інструменти, різні прилади), які дають змогу виявити можливий стан таких об’єктів в умовах, що підлягають контролю суб’єкта. Наука формує специфічні способи обґрунтування істинності знань: експериментальний контроль за отриманим знанням, виведення одних знань з інших, уже перевірених.

    ReplyDelete
  73. Проаналізувавши та прочитавши дану статтю, я повністю погоджуюсь з тим, що наука — це соціально значуща сфера людської діяльності. Вона забезпечує відповідний вплив на природу й отримання корисних суспільству результатів. Але. на жаль, й досі вона немає чіткого та однозначного визначення. Існує багато словників, які трактують коженсвоє визначення поняття наука. Але в кожного воно різне.Тому можна зробити висновок, що наука є складною та багатомірною і номінувати її практично неможливо. Але при цьому науку можна вважати віддзеркаленням історичного та культурного стану розвитку суспільства. Тому, я можу зробити такий висновок, що дана стаття є актуальною, пізнавальною для науковця, студента, зацікавленого читача. адже вона висвітлює думку, що людство ще не дійшли згоди у визначенні терміну наука. Нам є над чим працювати!

    ReplyDelete
  74. Безсумнівно, неможливо дати чіткого визначення поняття "наука", адже це дуже складний та багатомірний процес. Науку можна розглядати з багатьох точок зору, і, виходячи з цього, можна надати безліч її визначень.
    Наука, безперечно, відіграє величезне значення в розвитку людського суспільства. Чим інтенсивніше проходив розвиток соціуму, чим глибше людина пізнавала навколишній світ і себе, тим швидше розвивалася наука. В наш час наука відіграє надзвичайно важливу роль, адже вона стимулює розвиток суспільства. В той же час наука також впливає на розвиток культури людини. Вона сприяє розвитку людини, збагаючи її внутрішній світ.
    Звісно, науку не можна охарактеризувати тільки позитивно. Чимало винаходів принесли величезної шкоди в наш світ. Але тим не менш це не зменшує величезної позитивної ролі, яку зіграла наука в людському житті.

    ReplyDelete
  75. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  76. Прочитавши дану статтю,можна зробити такий висновок:наука – це сфера людської діяльності, спрямована на вироблення нових знань про природу, суспільство і мислення.Виникнення науки як сфери людської діяльності, тісно пов´язане з природним процесом розподілу суспільної праці, зростанням інтелекту людей, прагненням їх до пізнання невідомого, всього сущого, що складає основу їх буття.Наука виникла в момент усвідомлення не знання, що в свою чергу викликало об'єктивну необхідність здобуття знання. Знання – перевірений практикою результат пізнання дійсності, адекватне її відбиття у свідомості людини. Це – ідеальне відтворення умовною формою узагальнених уявлень про закономірні зв'язки об'єктивної реальності.Як специфічна сфера людської діяльності вона є результатом суспільного розподілу праці, відокремлення розумової праці від фізичної, перетворення пізнавальної діяльності в особливу галузь занять певної групи людей. Необхідність наукового підходу до всіх видів людської діяльності змушує науку розвиватися швидшими темпами, ніж будь-яку іншу галузь діяльності.Тому,можна сказати, що наука склалася історично і являє собою струнку систему понять і категорій, пов'язаних між собою за допомогою суджень та міркувань.Тетяна Сварчевська 35 група

    ReplyDelete
  77. Прочитавши дану статтю, необхідно зазничити, що, дійсно, наука, як і будь-яка людська діяльність постійно розвивається, змінюється і вносить певні корективи як в навколишній світ, так і в саму людина та її свідомість. Завдяки науці ми постійно дізнаємось щось нове, саме в науці ми знаходимо підтвердження різним явищам, феноменам, саме завдяки наковим знанням ми можемо зрозуміти чому саме відбувається те чи інше явище. Якби не існувало науки, ми б досі жили в якомусь абстрактному світі, не знаючи, наприклад, чому іде дощ чи сніг, яку форму має Земля, чому і як відбувається процес дихання. Протягом багатьох століть вчені намагались дати контретне визначення поняттю "наука", проте вона є настільки різноманітною, що зробити це надзвичайно складно. Результати багатьох відкриттів та винаходів науки є в нашому повсякденному житті, на які ми навіть не завжди звертаємо увагу. Проте я думаю, що це слід робити для того, щоб вносити щось нове, адже наука - це ті знання, відомі нам від минулих поколінь, завдяки яким ми маємо можливість зробити свій власний внесок в майубутнє. Я погоджуюсь з думкою своєї колеги, Даші Мурги, що наука є невичерпним та безкінечним знанням про навколишній світ та вона є основою усього людського буття. Головним нашим завдянням та завданням наступних поколінь є прийняти ці знання, правильно їх використати, збагатити і примножити.
    Свінціцька Юлія, 35 група

    ReplyDelete
  78. Після прочитання даної статті, можна зробити висновки, що наука-це досить складна сфера діяльності людини, яка не має чітко визначених меж своєї діяльності. Єдине, що точно можна сказати, то це те, що наука - це процес творчої діяльності для отримання нових знань та формування принципів та закономірностей з отриманих знань. Об' єктом науки, як правило виступає природа, людина та людське суспільство і людська діяльність.
    Вакуленко Юлія, 35 група

    ReplyDelete
  79. Відомий афоризм англійського філософа Френсіса Бекона - «Знання - сила» є актуальним і для сучасного розвитку суспільства. Людство живе і, у доступному для огляду майбутньому, буде жити в умовах інформаційного суспільства, найважливіший фактор якого — виробництво і використання знання. Будучи продуктом соціуму, наука одночасно має відносно самостійне соціальне явище і розвивається за власними закономірностями. На сучасному етапі розвитку суспільства наука становить такий фактор, без урахування якого не вирішуються соціальні проблеми практично в усіх сферах.
    У сучасному суспільному розвитку помічається посилений зв'язок між наукою, технікою і виробництвом. Наука дедалі глибше перетворюється на безпосередню виробничу силу суспільства. У такому процесі наука не стежить за розвитком техніки, а випереджає її, визнає сучасний прогрес матеріального виробництва, наукове знання пронизує усі сфери суспільного життя, наука орієнтується, насамперед, на людину, розвиток її інтелекту, творчих здібностей, цілісний і всебічний розвиток. Посилюється взаємозв'язок між наукою, суспільством і культурою з багатьох напрямків, у тому числі у розрізнення прикладних фундаментальних досліджень.
    Наука здійснює значний вплив на життя людини. Наукові відкриття роблять наше життя набагато простішим і більш комфортним. Але не слід забувати,що наука не завжди спрямована на благо людства. Деякі винаходи знищують нашу планету і життя людей.
    Тому майбутні науковці несуть величезну відповідальність за долю людства. Хочеться вірити,що можливості людського розуму безмежні і всі майбутні досягнення будуть мати на меті позитивний розвиток.

    Шеремет Вікторія 34 група

    ReplyDelete
  80. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  81. Опрацювавши матеріал даної статті, я можу з впевненістю стверджувати, що наука дійсно надзвичайно багатогранна сфера людської діяльності, яку можна розглядати в різних іпостасях. Проте, під яким би кутом зору науку не трактували, все ж таки, вона залишається продуктом світового розвитку і носить загальнолюдський характер. Наука пройшла тернистий і тривалий шлях розвитку, що бере свій початок ще з давнини. Поступово в міру того, як наука почала проникати в різні сфери, вона стала розповсюдженою. Посилення взаємодії науки і суспільства призвело до підвищення його наукового потенціалу, тому вже сьогодні можна говорити про інтенсивний шлях розвитку науково-дослідної діяльності. Пєлих Марина, 35 група

    ReplyDelete
  82. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
    Replies
    1. This comment has been removed by the author.

      Delete
  83. Читаючи та аналізуючи інформативність даної статті, я повністю погоджуюся з тим, що наука - це невід’ємна частина життя сьогоднішнього суспільства, адже вона сприяє розширенню світогляду завдяки теоретичному, категоріальному та поняттійному поповненню знань, а також задовільняє людські потреби на практиці. Тобто, наука - це поєднання теоретичного і практичного начала. Її можна освоїти, досліджуючи навколишнє середовище - та навпаки: вивчаючи наукові ідеї, можна досліджувати явища, процеси у природі. В даній статті автор підсумовує це, даючи характеристику двоякості соціокультурної залежності науки, яка "виникла, відповідаючи на певну потребу людства у здобутті адекватного знання про світ, та функціонує, відчутно впливаючи на розвиток усіх сфер суспільного життя".
    Завершити ідею значущості науки для людства та її невмирущості хочу цитатою відомого російського науковця І.Курчатова: "Життя людини не вічне, але наука і знання переступають пороги століть".

    Колесник Людмила, 35 група

    ReplyDelete
  84. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  85. Прочитавши і проаналізувавши цю статтю я ширше зрозуміла поняття "наука". Я зрозуміла що наука не має меж і правил, а основне завдання науковців - творити, відкриваючи щось нове, спираючись на об'єктивну дійсність і на потреби суспільства, оскільки з наукою пов'язані всі виробничі галузі промисловості, наше життя. Саме рівень розвитку науки виносить країну на світову арену значущості! Наукова діяльність не стоїть на місці, а стрімко розвивається в різних своїх проявах, роблячи наше життя кращим,легшим і цікавим, відкриваючи нові горизонти для нашого пізнання! Але слід пам'ятати, що інколи вона спричиняє негативні наслідки для природи, саме тому завдання науковця зробити свій винахід корисним і безпечним.

    ReplyDelete
  86. На сьогодні наука відіграє важливу роль у нашому житті. Вона тісно пов’язана з нашим повсякденним життям. Але далеко не кожна людина задумується над тлумаченням поняття «наука», і дарма. Взагалі, це поняття багатогранне, суб’єктивне і не має чіткого визначення. На мою думку, наука – це антропологічна лабораторія, з якої все людство черпає знання. Д.І.Менделєєв казав, що прагнучи пізнати нескінченне, наука сама кінця не має. І я погоджуюсь з цим твердженням: неможливо осягнути глибини цього «колодязя» і дістатися «дна», так як наука породжує іншу науку, виникають зовсім інші запитання, кількість яких нескінченна, досліджуючи один аспект, ми мимоволі захоплюємо інший. І невідомо, чи запитання залишаться риторичними, а чи людство знайде чіткі відповіді.
    Проаналізувавши дану статтю, можна зробити висновок, що наука – це невід’ємна частина нашого життя. Вона склалась історично і має цілком чітку структуру, систему категорій та понять. Вона постійно розвивається, висуваючи все нові і нові теорії, проводячи все нові і нові дослідження. Вона – невичерпна. Ця стаття є актуальною для школяра, студента, і навіть науковця!
    Черняк Наталія, 37 група

    ReplyDelete
  87. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  88. Наука є однією з найважливіших форм культури суспільства, а її розвиток - Найважливішим фактором відновлення всіх основних сфер життєдіяльності людини: і матеріального виробництва, і соціально-економічних відносин, і духовного життя. Всі пишуть про важливість науки в нашому житті, про її розвиток, але слід пам*ятати, що соціальна функція науки найбільш важлива у вирішенні глобальних проблем сучасності. Як приклад, тут можна навести екологію. Відомо, що наука - один з факторів тих далеко небезпечних змін, що відбуваються в сфері проживання людини. Отже, важливо вміти користуватися науковими досягненнями в різних сферах нашого життя.
    Мухтаров Расім 34 група.

    ReplyDelete
  89. Аналізуючи дану статтю,важливо сказати,що поняття "наука" і в наші дні залишається не розкритим та не дослідженим до кінця. Різні джерела трактують це поняття по-різному,але одне можна сказати з впевненістю,що це сфера діяльності людини,яка спрямована на удосконалення знань про певні явища та певні речі. У наш час наука просочується крізь усі сфери людського життя. Підтвердженням цього є великий технічний та науковий прогрес який робить людство за свого існування. Безперечно, наука є важливою складовою сучасного життя,адже без неї був би неможливий розвиток усього людства.

    Головень Дарія 35 група

    ReplyDelete
  90. Очевидно, що "наука"- поняття комплексне, певною мірою, навіть, абстрактне. Прочитавши дану статтю, стає зрозумілим, що вчені, кожен у свій час і через призму своїх знань та досвіду, по-різному розуміли цей термін. Кожен намагався запропонували йому своє визначення, але, як кажуть : "Many men, many minds". Навряд чи можна виділити когось одного і впевнено сказати, що саме цей науковець тлумачить «науку» найбільш вичерпно і правильно. Проте, з усіма можна погодитися. Хочу також підкреслити, що дослідження і роботу кожного з них не можна недооцінювати. Розвиток самої науки, як і науки про науку, має неабияке значення. Як було зазначено в статті, вона взаємопов’язана з культурою (матеріальним та духовним її аспектом). Наука – основа розвитку новітніх технологій, невід’ємна частина прогресу, втілення в життя людських потреб. А дослідження самої її суті і структури допомагає збільшити ефективність процесу дослідження, впливає на якість результатів, полегшує сам процес.

    Тичина Аліна, 37 група

    ReplyDelete
  91. Наука-сфера людської діяльності, яка не стоїть на місці, а знаходиться в повтійному розвитку. Вона виникла під час накопичення мінімальних знань, які потрібно було використовувати в практичній діяльностя.
    Я цілком підтримую твердження про те, що наука впливає на культуру особистості. Людина, яка знаходиться в сфері науки завжди збагачує свій внутрішній світ, отримуючи нову, якісну інформацію і використовуючи її в практичній діяльності. Я підтримую Е. Агацці, який вважав, що науку слід розглядати як теорію про певну галузь об'єктів, а не як набір суджень про ці об'экти.
    Пройшовши складний період розвитку від елементарного мислення до ціеспрямованого пізнання наука стала невід'ємною частиною людського життя і дозволила людству піднятися на більш якісний рівень життя.

    ReplyDelete
  92. Тетяна Бондар, 34 група

    ReplyDelete
  93. Прочитавши дану статтю, я ще раз переконався, що поняття науки є складним та багатогранним, але в той же час вона є одним із найголовніших компонентів всесвітнього розвитку. З кожним роком роль науки в усіх сферах людської діяльності зростає. Люди намагалися досліди щось нове, зрозуміти його сутність одразу ж після того, як появилися на планеті. Сьогодні ми чітко бачимо, що наука стала одним із найважливіших факторів розвитку людства. Адже, кожну проблему, яка у нас виникає ми намагаємось вирішити за допомогою науки, різних досліджень. З року в рік людство намагається дізнатися все більше про всесвіт, космос, планети та інше. На мою думку, це є великою перевагою, так як розвиток людства в цілому і залежить від самої науки. Якщо б науковці зупинили всі свої дослідницькі проекти, розвиток науки зупинився б на місці. Через деякий час людство поринуло б у хаос, так як нові проблеми та нещастя стали б неподоланними. Штепа Володимир, 33 група

    ReplyDelete
  94. Ця стаття є інформативною та корисною для кожного з нас. Прочитавши дану статтю та проаналізувавши різноманітні підходи до науки можна безперечно зробити висновок, що наука – важливий компонент суспільства , без якої у наш час важко уявити існування . Наука має безліч дефініцій . І всі вони вірні. Вона виступає як система знань, як форма суспільної свідомості, як сфера дослідницької діяльності, як соціокультурний феномен( залежачи від різноманітних аспектів, що діють у суспільстві).Наука з кожним днем вдосконалюється .Адже людина постійно створює нові речі, ідеї, предмети .У своєму розвитку наука пройшла шлях від емпіричного накопичення фактів до теоретичного їх узагальнення і навіть до передбачення майбутніх змін . Завдяки науці нині ми отримали велику кількість корисних суспільству результатів, речей, якими користуємося, не задумуючись,як люди могли без усього цього раніше жити. Звичайно, не все, що створила наука є корисним для нас. Тому важливо, щоб учені пам’ятали про свою відповідальну місію за наслідки своєї творчості та за долю суспільства.
    Маєвька Наталія 33

    ReplyDelete
  95. Прочитавши статтю "Наука в різних іпостасях" хочу відмітити, що наука була актуальна в стародавні часи, вона актуальна і на сьогодні. Безсумнівно, наука буде актуальна і в майбутньому!
    Однозначно номінувати її практично неможливо, тому що наука - складна, багатомірна. Вона дійсно є невід'ємною частиною національної культури та відзеркаленням історичного та культурного стану розвитку суспільства.
    Хочу відмітити, що ХХ століття стало століттям перемоги наукової революції. На сьогоднішній день збільшилися вимоги до працівників. Від них вимагають великих знань, а також розуміння нових технологічних процесів. Збільшилася частка працівників розумової праці, наукових працівників, тобто людей, робота яких вимагає глибоких наукових знань.
    Наука в сучасному суспільстві відіграє важливу роль у багатьох галузях і сферах життя людей. Знаменитий афоризм Ф. Бекона: "Знання - сила" сьогодні актуальне як ніколи. Тим більше, якщо в недалекому майбутньому людство буде жити в умовах так званого інформаційного суспільства.

    ReplyDelete
  96. Наука, безперечно, відіграє значну роль у нашому житті. Дана стаття яскраво підкреслює значущість науки у суспільстві, її актуальність та перспективність.Прочитавши статтю, хочу відмітити також те, що наука є досить багатогранним явищем. Тобто, це не просто система, а саме сукупність знань. Незважаючи на складний розвиток науки протягом століть, вона все ж зробила свій внесок в розвиток суспільства і стала невід'ємною частиною культури.
    Також хотілося б зазначити, що наука постає функціональним феноменом. Завдяки своїй поліфункціональності наука постійно розвивається і одночасно сприяє розвитку суспільного виробництва, всіх сфер суспільства. Також варто погодитися з тим, що наука залежить від різноманітних сил, течій і впливів, що діють у суспільстві. А також з тим, що вона потребує колективної праці. Адже наука досить складна за своєю структурою і формується на основі різних наукових досягнень та наукових праць. Але, поряд з цим, не лише дослідники та вчені здатні формувати науку, але й кожна людина може збагатити науку результатами своєї діяльності.

    Омельченко Альона, 36 група

    ReplyDelete
  97. Наука, на сьогоднішній день, є основою нашого наукового життя, нашої просвітницької діяльності. Читаючи статтю я познайомилася з різними підходами до розуміння науки. На мою думку, в науці велику роль відіграє техніка, яка допомагає різним науковцям в їхній діяльності. В історії розвитку людства техніка була зв'язною ланкою між людським задумом і його реалізацією. Наукові й технічні досягнення становлять елемент культурного шару суспільства, будучи індикатором його розвитку. Основне призначення техніки - полегшення й підвищення ефективності праці людини, розширення її можливостей, звільнення людини від роботи в умовах, небезпечних для здоров'я. Людство в останні два-три десятиліття вступило в постіндустріальну еру, у якій наука й техніка одержують нове значення, і їхні зв'язки з повсякденною життєдіяльністю людини стають нерозривними.Сучасна техніка характеризується високими темпами її модернізації й автоматизації,інтенсивним розвитком енергетики, радіоелектроніки, хімічної технології.Досягнення сучасної техніки базуються на фундаментальних наукових відкриттях і дослідженнях. Отже, як мибачимо, техніка є дуже важливою для науки, і тому, науковці, які розробляють нові технології і винаходять нові технічні прилади, користуються сьогодні величезним попитом.
    Ліпісівіцька Аліна, 31 група.

    ReplyDelete
  98. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  99. Прочитавши дану статтю, у мене, не виникло ніяких сумнівів щодо істиності та правельності трерджень і думок ,які в ній викладені. На мою думку, поняття науки та розвитку є тотожними. Адже у різні періоди людського існування та розвитку наука, роширювала спектр своїх досліджень у все нових і нових галузях, охоплюючи всі грані людського життя.
    Для того, щоб осягнути величину спектру компетенцій науки, можна згадати добу Відродження. Добу , за якої люди думали, що світ пізнаваний, і одна лише людина може осягнути науку і всіх іі проявах. Але з плином часу та суспільним розвитком жоден індивід не може стверджуати, що світ уже пізнаваний, і тим більше ,що одна лишень людина може осягнути всю науку, бути цілком обізнаним у всіх іі сферах.
    Ми ніколи не закінчимо пізнавати світ, адже прагнення дізнатись щось нове, раніше невідоме, закладене у самій природі людини. Наука завжди була і буде рушієм суспільного проресу, і це на мою думку, повинно бути головним законом як і держави , так і суспільства в цілому.
    Шахрай Юлія , 31 група.

    ReplyDelete
  100. Ознайомившись з матеріалом даної статті, можу з впевненістю підтримати автора в тому,що дійсно не можна уявити сучасного життя без науки. Адже саме завдяки їй воно і рухається, іноді неймовірними темпами. Наука відіграє величезну роль чи не у всіх аспектах і сферах життя суспільства. Сучасна наука є не лише основною формою пізнання природи й суспільства, що забезпечує людину науковими знаннями, а й найважливішим інструментом її життєдіяльності. Як форма суспільної свідомості вона є системою знань про природу, суспільство і мислення, відображає світ у наукових поняттях, законах, теоріях, які апробуються й перевіряються предметно-практичною діяльністю. Ф.Бекон, оцінюючи роль науки, зазначав, що "знання - це "влада", "могутність", а відтак сила".
    Тимощук Юлія, 31 група

    ReplyDelete
  101. прочитавши статтю та прослухавши лекцію, я зробила для себе висновки, що наука, являє собою важливу складову в нашому житті. Вона не є вузькою, а є шорокою та складною. Наше століття - епоха науки, її грандіозного поступу вперед та впливу на розвиток цивілізації. Продуктом та матеріалом науки виступають- знання. Наука розкриває і пояснює нові явища в природі, суспільстві чи господарський практиці, а й дозволяє вдосконалювати людську діяльність, передбачати її результати і наслідки. Наука впливає на людське єиття та на людське пізнання. Суть науки розкривається в її функціях. Наука, на мою думку, необхідна складова, науковці це будівельники нашого суспільства, вони створюють те, що допомогає нашому житті, роблять його простішими та цікавішим. (Трохимчук Марія 31 група)

    ReplyDelete
  102. Переглянувши дану статтю, із впевненістю можу зазначити, що наука займає дійсно важливе місце в нашому житті, навіть одне із перших. Наука, це те - що ми створювали роками, адже це сфера людської діяльності, яка не стоїть на місці, а знаходиться в повтійному розвитку. З найдавніших часів по сьогодення кожен із нас робить якийсь внесок у цю галузь.
    Ми можемо надати багато визначень що таке "наука" і кожне з них буде правильним. Все залежить від людини, від її поглядів та того багажу знань, який вона має на даний момент. Для кожного це поняття різне, для одних наука - це просто сукупність книг, приладів, людей, які рухають цим світом. Це жива істота, яка живе, росте, розвивається і споживає інформацію навколо себе для того, щоб в подальшому зробити світ трішки зрозумілішим для нас. Тобто з іншої сторони це і своєрідне знаряддя, зброя, яку ми використовуємо у боротьбі з не відомим.
    Особливо поняття "наука" актуальне для нас, студентів, адже із кожним предметом та роком навчання ми заглиблюємось у цю сферу все ширше і ширше.
    Севрюкова Яна, 31 група

    ReplyDelete
  103. Після прочитання даної статті, зразу спало на думку слова Бернала Д. Д. :"Вивчаючи місце і розвиток науки в нашому суспільстві, ми переконуємося насамперед у настільки зросле її значенні, що науку вже не можна представляти одним лише вченим або політичним діячем, а також у тому, що весь народ повинен брати участь в її розвитку, якщо наука повинна стати благом, а не прокляттям." Адже дійсно в наш час наука посідає одне с перших місць у духовному та розумовому розвитку сучасної людини. Без базових знаь неможливо сьогодні гідно жити в розвиненій державі.
    На жаль, стан науки в Україні зараз не такий як би хотілося. Держава не в змозі фінансувати велику кількість наукових робіт, що могли б стати відкриттям для всього світу. Тому і спостерігаеться таке явище як "утечка умов", талановиті науковці, шукаючи кращих умов переїжджають до інших країн.
    Я сподіваюсь, що в найближчий час ця проблема зникне на теренах нашої держави, і займатися науковою діяльністю буде насамперед престижно та добре оплачувано.
    Виноградова Ольга, 31 група

    ReplyDelete
  104. Аналізуючи дану статтю, можна безперечно сказати, що наука відіграє важливу роль у нашому житті. На мою думку, без неї не може існувати ні культура, ні освіта, ні мистецтво. Хто є людина без знань? Відповідь очевидна. Людина, яка не прагне дізнатися нічого цікавого, пізнати щось нове, особливе - просто обиватель. З такою людиною не дуже хочеться спілкуватися та й взагалі мати якісь справи. Як писав російський поет та письменник Нікрасов Н.А.: "Немає науки для науки, немає мистецтва для мистецтва, - всі вони існують для суспільства, для ушляхетнення, для піднесення людини, для його збагачення знанням і матеріальними вигодами життя".
    Отже, людям потрібно прагнути до чогось більшого. Потрібно присвячувати свій вільний час пізнанню чогось цікавого, нового. Адже наука - це не досягнення одного вченого. Це співпраця усього народу, їх вагомі здобутки.
    Максименко Ілана, 31 група

    ReplyDelete
  105. Уся наука є, по суті, намаганням людини відповісти на найголовніше питання - питання сенсу буття. Тобто, хто ми і звідки, яке наше завдання. Різноманітні дослідження у численних галузях науки схожі на глибинний філософський пошук істини. Немає сенсу у класифікації наукових категорій, адже, як бачимо, це ніяк не допомогло нам у конкретному визначенні науки, та й інших вагомих результатів з цього, можна сказати, болючого процесу не випливає. Достатньо просто усвідомлювати, що наука - це незвіданий шлях, який торує собі сліпе ще людство у пітьмі невідомості. За багато століть розвитку науки суть залишилась та сама: одні з нас, висловлюючись метафорично, ще й досі шукають філософський камінь, інші - агностично заперечують ймовірність знайдення потрібних відповідей. Принаймні, найближчим часом.

    (Полякова Юля, 36 група)

    ReplyDelete
  106. Читаючи дану статтю, я зрозуміла наскільки важко заперечити важливе значення освіти й науки в розвитку суспільства. Усе, що оточує нас — речі, техніка, предмети повсякденного вжитку, — є результатом наукових винаходів, сумлінної праці й натхнення багатьох людей. Ми також можемо стати ученими, фахівцями завдяки здобутій освіті. Тож зрозумілою є необхідність знань і для подальшого прогресу людства. Наукові відкриття та винаходи роблять людину ерудованою, розширюють її світогляд, змушують по-новому подивитися не тільки на певну проблему, а й узагалі на світ.

    (Сіренко Альона, 36 група)

    ReplyDelete
  107. Кожен знаходить у науці те, що шукає. У цьому вся її суть, я думаю. Наука існувала ще до того, як їй дали визначення, а отже і існуватиме завжди навіть поза нашим розумінням її. У будь-якому випадку, це все одно не впливає на те, яка роль їй належить у становленні нас як людей, у нашому прогресі. Наука ж не лише підпорядковується потребам, вона також є задоволенням та улюбленою справою багатьох людей. Така багатоплановість не дозволяє пояснити її як явище однозначне. Варто лише пам'ятати, що в інтересах науки те, щоб кожен до неї долучався, тією чи іншою мірою пов'язував себе з певними її аспектами.

    Ляля Наталія (36 група)

    ReplyDelete
  108. Наука в даній статті подається нам в досить широкому, різнобічному понятті. І в цілому я погоджуюсь з твердженнями, які зазначені в ній. Адже дійсно наука є невід’ємною частиною нашого існування і уявити життя без неї просто неможливо. Доволі важко дати точне визначення поняттю науки, тому що це постійний процес, який розвивається і прогресує з кожним роком і навіть хвилиною. Загалом, поки у людей будуть запитання доти й буде існувати наука, яка й дає нам відповіді з часом. Особисто для мене наука - це майбутнє. Людство щоденно користується своїми досягненнями.
    Про те, що сьогодні описують в своїх книгах письменники-фантасти, завтра це може бути не тільки нашою реальністю, а й необхідністю.
    Навіть сьогоднішні тенденції світу нам показують, що високорозвинутими є ті країни, які в першу чергу мають високий рівень в освітніх та наукових галузях.
    Отже, життя людини не вічне, але наука та знання можуть переступити пороги століть.
    Максименко Аніта, 36 група

    ReplyDelete
  109. Наука — складний багатогранний феномен, який можна розглядати в різних планах. Прочитавши та проаналізувавши дану статтю можна впевнено сказати наскільки багатонранною наука є. Неможливо уявити світ без наукових досягнень, відкриттів, дослідів та праць. Наука - це сьогодення. Наука це наше оточення, що дає нам величезні можливості особистого розвитку. У якому б плані її не розглядати, наука залишається продуктом світового розвитку і носить загальнолюдський характер. Безсумнівно, розвиток науки в окремих країнах має свою специфіку і вимагає спеціального аналізу, особливо її інституціональні форми. Однак важливо пам'ятати про глобальний, світовий її характер, про неприпустимість абсолютизації і протиставлення тимчасових і просторових меж. У складній природі науки укладені внутрішні протиріччя, що є джерелом її розвитку. Наука не тільки система знання, але і нескінченний процес його розвитку, а, отже, заперечення старого. Науці внутрішньо притаманний інноваційний характер. Разом з тим, її інституціональні форми служать закріпленню того, що потім переборюється, руйнується.
    Авраменко Катерина 36 група

    ReplyDelete
  110. Дана стаття є досить актуальною, адже наука, а саме її прогрес завжди слугуватиме інтересам суспільства. Неможливо заперечувати важливість науки в нашому житті. Саме вона дає нам знання, які потрібні для подальшого розвитку людства. Наука змушує кожного із нас подивитись на якусь річ з різних сторін, цим самим розширюючи наш світогляд. Вона відкриває нові горизонти і вдосконалює наше життя. Шкода, що не всі це розуміють і вважають дослідження марною тратою часу та сил. Ніколи не можна буде сказати, що все вже відкрито, що остаточно вирішені всі проблеми. Наука вимагає героїзму.
    Псюк Дарія, 31 група

    ReplyDelete
  111. Прочитавши цю статтю, стає відомо, що наука не має єдиного визначення. Наука є досить багатогранною, тому описати та охопити її точну сутність майже неможливо. Майже кожна людина задумувалася над поняттям наука і для кожного вона означає зовсім різне. Вона має для всього людства неоціниме значення. Взагалі, науку розуміють як форму діяльності, як систему, як сукупність знань або як соціальний інститут. Отже, наука сприяє розвитку різних сфер суспільного життя і допомагає нам виконувати різні види діяльності.
    Сидорук Вікторія, 31 група.

    ReplyDelete
  112. Проаналізувавши дану статтю, я дійшла до висновку, що наука є насправді складною і багатогранною. Не зважаючи на вже існуючі визначення, кожен розуміє її по-своєму. В цьому і полягає складність її домінування. Наука включає в себе велику кількість аспектів нашого сучасного життя. Багато вчених і дослідників, таких як Фролова, Агацці, Стеценко, Коломоєць, Битяк, Брокгауз, намагалися і досі намагаються дати визначення поняттю наука, але дійти до спільного висновку так і не вдалося.
    Башинська Тетяна, 31 група.

    ReplyDelete
  113. 1.Проаналізувавши дану статтю, можна сказати, що поняття "наука" і в наш час залишається не розкритим повністю. На мою думку "наука" народилася не сама по собі, а виникла разом з людством. У статті я знайшла цікаве висловлювання одного із засновників наукознавця Дж. Бернала. Він зазначав, що “дати визначення науки, власне кажучи, неможливо”. Я з цим цілком згодна. У кожного існує власне розуміння цього поняття. Дійсно, наука не має точного і чіткого пояснення, це щось абстрактне, що постійно розширюється і змінюється. У сучасному суспільстві значно зросла роль науки. На даному етапі розвитку людство користується багатьма винаходами, які значно полегшують наше життя . Це говорить про те, що наука є соціокультурним феноменом, відповідаючи на потреби людства у. В той же час наука допомагає створювати щось нове, користуючись вже існуючими знаннями та уявленнями про предмети та явища, що нас оточують. Саме наука сприяє культурному розвитку суспільства, збагачує його духовний світ. Отже, неможливо відокремити науку від нашого життя, так як все що ми маємо та знаємо на сьогоднішній день є здобутками науки. Наше завдання правильно цим скористатись і по можливості дати цьому подальший позитивний розвиток.
    Майгун Інна, 31 група

    ReplyDelete
  114. Прочитавши данну статтю, я можу зробити висновок, що наука посідає важливе місце у нашому повсякденному житті. Разом із науковими відкриттями, покращується людьське життя. Ми повинні більше дбати про розвиток науки. Адже дбаючи про науки, ми дбаємо про своє майбутнє. На жаль, у нашій країні,на науку не звертають значної уваги, не відводять належне місце. Але все ж потрібно, максимально намагатися розвивати науку, адже це наше майбутнє.
    Поляковська Анна 31 група

    ReplyDelete
  115. Прочитавши дану статтю стає зрозуміло наскільки різноманітною може бути наука.Нашій увазі були представлені різні визначення поняття «наука»,кожен розуміє її по своїму,і вони мають рацію. Трактуючи це поняття з різних сторін , ми ще раз можемо пересвідчитись в тому, що наука охоплює всі сфери життя.
    Людство ще з давніх-давен намагалось пояснити певні незрозумілі явища, тим самим воно вдосконалювалось та переходило на новий еволюційний рівень . На сьогоднішній день, завдяки науковим дослідженням, було зроблено безліч відкриттів ,які змінили наше життя. Отже,наука - є рушійною силою прогресу.
    Що до мене , то наука відіграє важливу роль і в житті кожного з нас, адже впродовж життя ми намагаємося стати кращими, використовуючи для цього певну інформацію,яка була представлена яким-небуть науковцем.
    Попенко Софія, 36 група

    ReplyDelete
  116. Стаття є досить цікавою, адже наука відіграє важливу роль у житті кожної людини, та сприяє її розвитку . Неможливо дати чіткого визначення поняття "наука", кожен намагався запропонували своє визначення. Автор статті наголошує, що наука включає в себе різні галузі, які намагаються тлумачити даний термін зі своєї сторони. Наука включає в себе велику кількість аспектів нашого сучасного життя. Щодо мого власного бачення ролі науки, вона є основою нашого життя. Адже завдяки науці, на сьогоднішній день ми досягли високого рівня життя і що більше вона буде розвиватися, то більш розвиненим буде суспільство у майбутньому.
    Придибайло Тетяна, 37 група

    ReplyDelete
  117. Прочитавши дану статтю, я надзвичайно поглибила свої знання. Безперечно, наука і досі має для мене багато граней і аспектів, які ще я пізнаю. На мою думку, наука – дуже важлива річ в житті кожної людини. Адже саме завдяки науці ми будуємо свої знання про навколишній світ, робимо нові відкриття для себе, збагачуємо свої знання, що являється дуже важливим.
    Дати точне визначення цьому багатогранному поняттю неможливо, оскільки воно настільки неосяжне. Тільки пізнаючи щось нове ти живеш. Тільки заклавши певний фундамент із знань – можна почати зовсім нові речі.
    Отже, я вважаю, що наука грає дуже важливу і незамінну роль в житті людини.
    Олександра Цибенкова (34 група)

    ReplyDelete
  118. У статті було розглянуто багато різноманітних підходів до визначення поняття "наука". Кожен науковець висловлював свою власну думку згідно цього питання. Вони є неоднозначними і місцями амбівалентними, але всі вони мають дещо спільне. Це процес створений для систематизації нових знань певної галузі, утворення її категоріально-понятійного апарату. Саме в царині науки можна відобразити всі процеси характерні для тієї чи іншої діяльності. Вона дає підстави для прогнозування розвитку певної галузі та вплив її на суспільство в цілому. Наука допомагає нам пояснити явища, які відбуваються щоденно для детальнішого розуміння картини світу.
    На мою думку, розвиток науки є важливим особливо у ХХI столітті, яке є продовженням науково-технічної революції. Особливості сучасного розвитку науки характеризуються ще й тим, що морально-етичні та гуманістичні проблеми проникають у її зміст і структуру. Сьогодні наука активно проникає не тільки в соціальне, а й в індивідуальне життя людини. Впливаючи на її свідомість, почуття та емоції, значно змінюючи її уявлення про світ і саму себе. Крізь призму науки людина має можливість краще пізнати себе та заклни світового порядку.
    Але водночас наука й техніка можуть бути як величезним суспільним благом, так і не меншим суспільним злом. Наприклад, розвиток теорії "штучного інтелекту" може призвести до небачених наслідків і людство стане жертвою продукта своєї розумової діяльності. Тому потрібно пам"ятати і проводити для себе межу у потязі до пізнання та вдосконалення вже здобутих історично знань.
    Мошківська Анна, 37 группа

    ReplyDelete
  119. Стаття є дуже цікавою, адже в ній розкрита справді важлива тема. Наука як соціокультурний феномен визначає ступінь розвиненості та освіченості суспільства. Насправді, вона проникає в усі сфери людської діяльності та повсякденного життя, без неї неможливо уявити їх повноцінне функціонування.
    Як зазначається у статті, до розуміння цього терміну існує велика кількість підходів, але насамперед, наука - це сукупність знань, набутих людьми у безперервному процесі розвитку.
    Загалом, ця стаття дає читачеві уявлення про значення терміну "наука" та її значення у житті суспільства. 32 група

    ReplyDelete
  120. Наука - важлива складова сучасного суспільства. Її роль в сучасному житті людини значно зросла впродовж останніх років. Вона охоплює усі сфери людського життя і, не зважаючи на вже існуючі визначення поняття науки, кожен розуміє її по-своєму. Ознайомившись із даною статтею, я дійшла висновку, що єдиного визначення поняттю "наука" не існує, адже багато науковців трактуюють визначення цього поняття по-різному. На мою думку, наука – це особливий соціокультурний феномен, спрямований на збирання, систематизування знань про навколишню дійсність й на використання цих знань на практиці. 34 група

    ReplyDelete
  121. Дана стаття ще раз підкреслює значущість науки в нашому житті. Науковий підхід до явищ і процесів навколишнього світу - це ціла система поглядів і уявлень, вироблених за тисячоліття розвитку людської думки, певний світогляд, в основі якого лежить осмислення взаємозв'язків Природи і Людини. Наука - захоплююча та цікава справа, в якій є і краса, і злети людського духу, і світло істини. Тільки ця істина, як правило, не приходить сама по собі, як прозріння, а здобувається важкою і наполегливою працею. Зате і ціна її дуже висока. Наука - одна з тих прекрасних сфер людської діяльності, де найбільш яскраво проявляється творчий потенціал окремих людей і всього людства. Будь-яка людина, яка присвятила себе науці і чесно служила їй, прожила своє життя недаремно.


    Каменчук Марина, 36 група

    ReplyDelete
  122. Дана стаття є доволі пізнавальною, адже вона наводить нас на головну думку, яка полягає у тому, що наука - це основне підгрунття для подальшого розвитку абсолютно усіх сфер людського життя. Це не лише теоретичні знання, які потрібні людям певних спеціальностей, це також, насамперед, змога використовувати отриману інформацію на практиці. Наука відіграє надзвичайно важливу роль у сучасному суспільстві та його майбутньому. Тому, беручи хоч найменшу участь, у різних наукових дослідженнях, ми сприяємо подальшому її розвитку.

    Тетяна Недашківська, 36 група

    ReplyDelete
  123. Стаття досить цікава, адже в ній порушене, на мою думку, важливе питання. Еволюція науки прослідковується у всьому історичному розвитку людства, тому я погоджуюсь із твердженням, що точно визначити період виникнення науки неможливо. Поняттям наука включає як діяльність по здобуттю нового знання, так і результат цієї діяльності — суму отриманих до даного моменту наукових знань, створюючих в сукупності наукову картину світу .Розвиток суспільства є тотожним розвитку науки, адже будучи продуктом соціуму, наука одночасно має відносно самостійне соціальне явище і розвивається за власними закономірностями.
    32 група

    ReplyDelete
  124. Стаття мені сподобалась. У ній неодноразово наголошується на значущість науки у житті, як окремої людини, так і суспільства в цілому. Особливо я схильна розглядати науку, як форму діяльності, де головним живим змістом є наукова праця людей. Саме люди є творцями всього нового, зокрема і науки. Але не слід забувати, що творення і розвиток науки багато в чому залежить від рівня культури суспільста, у якому вона розвивавається. Отім, є безліч теорій і думок, щодо визначення науки, історії її розвитку і ролі у суспільства, і всі вони вірні, адже ,як кажуть "кожна голова свій розум має". Хочу сказати декілька слів й про неоціненну функцію науки - творення наукової картини світу кожного народу, тобто системи знань, що синтезує теоретичний доробок різних наук із знаннями світоглядного характеру як результатом цілісного узагальнення пізнавального досвіду людства ( Селіванова О. О.).
    Отже, висновок можна зробити лише один - плекаймо наукову творчість та сприяймо її подальшому розвиткові.

    Лебедєва Ірина 37 група

    ReplyDelete
  125. У даній статті висвітлена проблема поняття науки, адже життя кожної людини неможливе без знань та інформації. Можна констатувати, що сучасне суспільство не може ні функціонувати, ні існувати, ні розвиватися без науки. Сучасна наука є не лише основною формою пізнання природи й суспільства, що забезпечує людину науковими знаннями,а й найважливішим інструментом її життєдіяльності.
    Коломієць Наталія, 36 група

    ReplyDelete
  126. Проаналізувавши дану статтю, я цілком погоджуюсь з тим, що наука еволюціонувала впродовж всього історичного розвитку людста, що й продовжує робити наразі, тому неможливо чітко визначити часові рамки виникнення науки. Наука – складова людської діяльності, тому виникла разом з потребою людини до пізнання чогось нового. Слід відзначити, що розвиток суспільства напряму залежить від наукових відкриттів, які є рушійною силою та невід’ємною частиною прогресу, котрі спрямовані для покращення та полегшення умов існування суспільства.
    Отже, взявши до уваги різні концептуальні підходи до розуміння науки, ми дійшли висновок, що наука є багатомірною та складною. Її внески в різні сфери людської діяльності ніколи не залишаться непомітними.
    Резнікова Валерія, 37 група.

    ReplyDelete
  127. Прочитавши дану статтю, ми ще раз бачимо підтвердження того факту, що дати однозначне визначення поняттю "наука" неможливо. Проте, на сьогоднішній день ми можемо з впевненістю сказати, що вона відіграє важливу роль у багатьох галузях і сферах життя людей. Рівень розвиненості науки служить одним з основних показників розвитку суспільства, а також це - показник сучасного розвитку держави. Безперечним є і тей факт, що наука формує світогляд людини, тісно пов'язана з технічним прогресом, допомагає створювати прогнози розвитку суспільства, вирішувати проблеми, що постають перед людством і т.д.. Отже, питання, яке порушується в даній статті завжди є актуальним і важливим для кожного члена сучасного суспільства.
    Хоменко Ольга, 37 група.

    ReplyDelete
  128. На мою думку, не дивлячись на те, що у 21 столітті є можливість доступу до великої кількості електронної інформації, все ж бібліотеки продовжують відігравати важливу роль у навчальному процесі. Адже саме у бібліотеці працюють професіонали, які можуть дати пораду та підібрати літературу до потрібної теми. Насправді, для того, щоб покращити результат наукової діяльності не потрібно нехтувати можливостями, які надають бібліотеки, та користуватися ними разом з інтернет-джерелами.
    Курінна Анна 33 група

    ReplyDelete
  129. Прочитавши статтю ,я цілком погоджуюсь, що наука дійсно не простий та багатогранний процес.
    Я вважаю що наука це знання, які набуває людина з життєвим досвідом. Ці знання необхідні для того щоб жити ,краще зрозуміти історію світу природи і як природний світ працює. Набуті знання обов'язково знадобляться в майбутньому для уникнення помилок. Наука ніколи не стоїть на містці, кожного дня відбуваються зміни , які приносять щось нове у наше життя. Наука впливає на різні сфери людського життя , розвиваючи та вдосконалюючи їх. Створюються нові технології, за допомогою яких людина пристосовує середовище до себе, економить свої зусилля, змінює обставини, таким чином полегшує своє життя. Зростання суспільних потреб,зумовить подальший розвиток науки. Як писав давньоримський філософ Сенека: “Прийде час, коли наші нащадки дивуватимуться, що ми не знали таких очевидних істин”.
    Кондратюк Єлизавета група 33

    ReplyDelete
  130. Прочитавши дану статтю, можна зробити висновок, що чітко окреслити термін наука неможливо. Як неможливо й переоцінити її роль у житті людини. Жоден житель нашої планети (окрім, мабуть,представників деяких племен) не може уявити своє життя без результатів діяльності науки. Візьмемо, наприклад, сучасні девайси, такі як мобільний телефон та планшет. Кожне нове покоління проводить все більше часу за користуванням цими пристроями, будь то з користю або ні. Один викладач нашого університету на своїй лекції навіть вигадав новий термін цьому явищу «планшетизація свідомості».
    Безперечно наука здійснює величезний вплив на людину та на суспільство в цілому, але й суспільство в свою чергу має не аби який вплив на науку. І ті соціокультурні зміни які відбуваються в ньому, змінюють її хід так само як і змінюють хід історії взагалі. Так, це зумовлює певну складність вивчення цієї галузі людської діяльності,адже неможливо вивчати її відірвано від попередніх досліджень та надбань людства, але на мою думку таке прекрасне явище як наука варте багатьох зусиль!
    Дарина Костюченко, 37 група.

    ReplyDelete
  131. На мою думку, питання щодо самого поняття «наука» та його використання в житті науковця має бути визначеним ним самим. В наш час існує велика кількість тлумачення цього явища. Я вважаю, що воно пов’язане з розгалуженням тем та напрямів науки. Дослідники працюють в абсолютно протилежних галузях, що надає змогу покращувати, змінювати та розуміти життя в різних аспектах.
    Прогрес виникає на основі наукових досліджень, які є невід’ємною частиною життя багатьох вчених. Підтвердженням цієї гіпотези є абсолютно новий та високий рівень життя нашого суспільства, навіть в порівнянні з існуванням людей минулого століття.
    Отже, наука спонукає і заохочує нас до вивчення свого предмету. Досконалість знань у своїй сфері роботи призводить до поліпшення навколишнього світу та нас самих.
    Бойко Катерина, 37 група

    ReplyDelete
  132. 36 група
    В різні епохи та віки, наука мала різні значення. Представлені визначення та визначення поняття науки окреслюють основні аспекти, додають свою новизну в розуміння з різних сторін та боків.
    Наука — сфера діяльності людини, спрямована на одержання (вироблення і систематизацію у вигляді теорій, гіпотез, законів природи чи суспільства тощо) нових знань про навколишній світ. Основою науки є збір, оновлення, систематизація, критичний аналіз фактів, синтез нових знань або узагальнень, що описують природні або суспільні явища, які досліджуються, та (або) дозволяють будувати причинно-наслідкові зв'язки між явищами і прогнозувати їх перебіг.
    Отже, наука, деякою мірою специфічне поняття , яке має різне тлумачення в різну епоху додаючи свої корективи та доповнення.

    ReplyDelete
  133. Прочитавши дану статтю, я ще раз впевнилася, що важко переоцінити значення науки у сучасному суспільстві. Вона є невід'ємною частиною нашого повсякденного життя, частиною національної культури.
    Дати єдине визначення поняття "наука" практично неможливо. Існують різні концептуальні підходи до її розуміння: загальний, соціокультурний, культурний.
    Отже, наука - це складний, багатогранний феномен, дослідження якого є досить актуальним у наш час.

    Коберник Дар'я (36 група)

    ReplyDelete
  134. Наука - це сфера дослідницької діяльності, що спрямована на виробництво нових знань про природу, суспільство і процеси мислення. Вона містить у собі всі умови і моменти цього виробництва. А саме: учених з їх знаннями і здібностями, кваліфікацією і досвідом, з поділом і кооперацією наукової праці, наукові установи, експериментальне і лабораторне устаткування, методи науково-дослідної роботи, поняття і категоріальний апарат, систему наукової інформації, а також усю суму знань, які виступають як попередні посилання, або засоби чи результати наукового пізнання.
    Характерні риси науки:
    чергування екстенсивних і революційних періодів її розвитку; діалектичне поєднання процесів диференціації та інтеграції наукових знань; розвиток фундаментальних та прикладних досліджень.
    Для мене особисто наука є всеоохоплюючим поняттям і показником діяльності людини.
    прочитавши статтю, можемо зробити висновок, що найка - є невід'ємоною складовою життя кожної людини.

    ReplyDelete
  135. У своєму розвитку наука пройшла шлях від емпіричного накопичення фактів до теоретичного їх узагальнення і до передбачення майбутніх змін.Автор зазначає, що дати єдине і лаконічне визначення науки неможливо.Єдине, що точно можна сказати, це те, що наука - це процес творчої діяльності для отримання нових знаньормування принципів та закономірностей з отриманих знань.

    ReplyDelete
  136. Звісно, чіткого та однозначного визначення поняття наука немає, так як вона є багаторганною та включає в себе безліч факторів. Але також і кажен з нас трактує це поняття по-своєму. Прочитавши статтю та думки науковців щодо визначення науки, можна сказати, що кожен бачить та розуміє його з різних боків але все ж таки всі погоджуються, що наука є рушійною силою людства, змушує людей мислити, а отже і розвиватись. Наука постає відображенням усього культурного та історичного життя суспільства, вона -це грунт, на якому людина будує своє майбутнє.
    На мою думку, наука є невичерпним та безкінечним знанням про навколишній світ та вона є оновою усього людського буття. Але і застосувавши її у неправильному руслі можна завдати значної школи для людства та планети в цілому. Тож нам слід завжди пам*ятати, що наука покликана розвивати та удосконалювати суспільство

    ReplyDelete
  137. На сьогоднішній день ми можемо сказати, що наука в сучасному суспільстві відіграє важливу роль у багатьох галузях і сферах життя людей.Також ми можемо стверджувати, що наука в сучасному суспільстві відіграє важливу роль у багатьох галузях і сферах життя людей. Рівень розвиненості науки служить одним з основних показників розвитку суспільства, а також це - показник сучасного розвитку держави. Все навколо людини - це досягнення науки. розвиненості науки служить одним з основних показників розвитку суспільства, а також це - показник сучасного розвитку держави. Все навколо людини - це досягнення науки.
    Проаналізувавши дану статтю, я дійшла до висновку, що наука є насправді складною і багатогранною.А також те, що ця стаття дає читачеві уявлення про значення терміну "наука" та її значення у житті суспільства.
    Олішкевич Дар'я, 37 група

    ReplyDelete
  138. Можна сказати, що наука - це будь-яка сфера життя людини та її складові. Так, науку розуміють не лише, як систему дисциплінарних знань, але і як форму діяльності та соціальний інститут. Зрозуміло наскільки різноманітною може бути наука.Нашій увазі були представлені різні визначення поняття «наука»,кожен розуміє її по своєму.Підсумувавши все сказане, можна сказати, що наука є дійсно складною та багатогранною. Наука виступає у сукупності багатьох факторів, формуючись протягом віків та спираючись на неоціненний людський досвід. Не можна прийти до чогось нового, не проаналізувавши все те, що вже було доведено.

    ReplyDelete
  139. Наука стала у нашому житті невід'ємною частиною, невід'ємною частиною життя сучасного суспільства. З початку існування у людини виникало безліч запитань: щодо свого буття, життя. Наука – це відповідь на всі ці запитання. Наука допомагає нам не стояти на місці, а прогресувати у величезній швидкості. На мою думку, сталого визначення поняття як наука не існує, тому що кожен трактує це по своєму. Живучи у час сучасних технологій, ми повинні бути вдячні науці за те, що ми можемо користуватися благами технологій. Наука стала рушійною силою, силою яка допомагає нам прогресувати, а не залишатися "на одному місці"
    Морозов Валентин, 37 група

    ReplyDelete