Total Pageviews

Лекція 4. Інформаційний пошук. Робота з науковою літературою.

Завдання 1. Прочитайте "Технологія роботи з науковою літературою", документ прикріплений на сайті у розділі Лекція 4 https://sites.google.com/site/ondpereklad2012/home/lekcia-4. Чи користувалися Ви до прочитання цієї статті якимись методиками опрацювання наукових джерел? Чи є  у Вас власні індивідуальні методики роботи з науковою літературою?

Завдання 2. Відвідайте сайт курсу https://sites.google.com/site/ondpereklad2012/, прочитайте вимоги до проекту і виконайте Крок 1 - оберіть тему курсової роботи для проекту. Починайте працювати над Кроком 2 та над Кроком 3.

Завдання 3. Відвідайте сторінку сайту курсу https://sites.google.com/site/ondpereklad2012/samostijna-robota/informacijni-resursi і, використовуючи пошукові можливості мережі інтернет здійсність пошук наукової  інформації з обраної Вами теми курсової (https://sites.google.com/site/ondpereklad2012/vimogi-do-proektu).

Завдання 3. Прокоментуйте Ваші враження від використання запропонованих інтернет-ресурсів. Які з них Вам сподобалися./ не сподобалися в аспекті результативності відповідей на запити/ релевантності знайдених документів/ зручності пошуку/ легкості доступу до повнотекстових документів? Проаналізуйте знайдені матеріали (зазначивши обрану Вами тему курсової роботи!!!!!).

Завдання 4. Якими інтернет-ресурсами користуєтеся Ви для пошуку валідної інформації? Чому Ви користуєтеся цими ресурсами?  Поділіться посиланнями (links) на Ваші улюблені ресурси.


Всього найкращого!!!!!

100 comments:

  1. Я обрала таку тему курсової роботи для проету як "Особливості функціонування сленгу у художньому тексті". З кожним роком у мережі Інтернет зростає кількість ресурсів. Все складніше стає знайти серед них якісну і корисну інформацію для навчання, самоосвіти і дозвілля.Для пошуку інформації я завжди використовую : Google, Google Answers та електронні бібліотеки, на мою думку, вони зручні для пошуку та результативності відповідей на запити.

    Думинська Юлія , 32 група

    ReplyDelete
    Replies
    1. Юліє, хотілося б прочитати, які джерела Ви знайшли за темою Вашого проекту, використовуючи запропоновані пошукові ресурси!!!!

      Delete
  2. До прочитання цієї статті я користувалася, подібною методикою опрацювання наукових джерел: складала план, обирала літературу, в якій є записи щодо обраної мною теми, "швидко" читала їх, відсіювала і обирала те, що мені потрібно. Читала літературу, роблячи виписки і розподіляючи інформацію по пунктах мого плану. Розширювала записи, наповнювала даними та додатковими відомостями, чистила та оформляла роботу.
    Темою проекту я обрала "Лексичні засоби виразності у публічних промовах". В пошуках інформації я звикла використовувати пошукову систему Goggle, Yahoo та електронні бібліотеки. Вони мені подобаються легкістю у використанні, кількістю та змістом поданої інформації. Вони результативні та прості у використанні.

    ReplyDelete
  3. Олено, які джерела наукової інформації Ви відібрали для Вашого проекту?

    ReplyDelete
    Replies
    1. На даному етапі я знайшла деякі статті та публікації (напр. Вісник КНУ ім.Т.Шевченка за 2005 рік), лекції, а також електронні видання (Дейл Карнегі). Також я маю намір переглянути надруковану літературу.

      Delete
  4. Я вважаю, що стаття "Технологія роботи з науковою літературою" – чудова шпаргалка для науковців-ночатківців. В ній дуже лаконічо та зрозуміло викладено основні поради щодо методів опрацювання різної літератури.
    Звичайно, до прочитання статті я користувалася деякими методиками ( виписувала найцікавішу інформацію на карточки, підкреслювала потрібне у тексті та робила позначки), однак дана інформація обов'язково стане мені у пригоді, адже написання курсових та дипломних робіт уже не за горами.
    Стосовно нашої проектної роботи, то я обрала тему «Мовно - стилістичні особливості публічних промов (на матеріалі промов Дж. Буша)» ( № 16)
    Я цілком погоджуюсь із Юлією Думинською стосовно того, що з кожним днем збільшується кількість інформації в електронних джерелах, однак, на жаль, не всю можна назвати валідною.
    Як правило, коли мені потрібна інформація, я звертаюсь до таких пошукових систем як Goggle та Yandex, оскільки вони надзвичайно зручні та прості у використанні.
    Однак, коли я відвідала сторінку сайту курсу https://sites.google.com/site/ondpereklad2012/samostijna-robota/informacijni-resursi і, здійснила пошук наукової інформації з обраної мною теми курсової, то я відкила для себе дуже зручні пошукові системи, такі як Lycos, AltaVista та LookSmart. Також мені дуже сподобалась електронна бібіліотека імені В.Вернадського, тому що там не лише можна вказувати область пошуку, а й доволі легкий доступ до повнотекстових документів, чого не вистачає на більшості сайтів.
    Протее, мені абсолютно не подобаються Question-and-Answer Search Engines. На мою думку, інформація не завжди достовірна на подібних сайтах.
    І на останок, я б хотіла порадити Вам ще одну електронну пошукову систему – ШУКАЛКУ - http://shukalka.com.ua/ Як на мене, то там доволі валідна інформація, гарна результативність відповідей. Хотілося б звернути вашу увагу, що це українська система! Сподіваюся, Вам вона сподобається так же, як і мені)

    ReplyDelete
  5. Цікавою темою для написання курсової роботи, особисто для мене, стала "Особливості вживання сленгу в газетному тексті." Кожного дня мережею інтернет поширюється дуже великий потік інформації, але як на мене ми не можемо бути впевненими щодо її правдивості. Я не маю на увазі усі джерела. Так склалося, що я більш довіряю друкованим джерелам. Переглянувши запропоновані пошукові системи, особисто для себе виділила декілька цікавих сайтів: http://www.nbuv.gov.ua/ . Також я знайшла подібну курсову роботу, перечитавши яку, можна взяти щось цікаве для себе (http://poglyad.com/students/item-36583.) А також: poglyad.com/students/item-36583 та багато інших.
    Мені також дуже сподобались запропоновані вище пошукові системи, якими користуватимусь при написанні курсової роботи.
    Покотило Юлія 32/303

    ReplyDelete
  6. Чесно кажучи для мене дуже важко починати писати наукові роботи. Реферати, курсові дуже складно мені даються. Головне почати. Щодо статті "Технологія роботи з науковою літературою", я виписала для себе етапи вивчення наукових джерел. До цього матеріалу я користувалась правилом власним. Я знаходила в інтернеті як умога більше джерел: книги, статті, словники, які містили би інформації з моєї теми. Потім поступово (як і описано в статті) я викидувала зайве і в мене виходила одна велика стаття із різних джерел,яку я перечитувала і переробляла під своє власне розуміння проблеми.
    Із переліку тем, я обрала ту, яка найбільше підходила мені "Лексичні та граматичні особливості розмовного стилю (на матеріалі персонажного мовлення)."
    Щодо засобів пошуку інформації, я використовую сайт Google, саме він чітко знаходить результати мого пошуку.
    І дякую Катерині, завдяки їй я знайшла ще один ресурс: " ШУКАЛКА - http://shukalka.com.ua/".
    Буду починати пошуки вдалої інформації щодо моєї теми.

    Аніщенко Анастасія 32 група.

    ReplyDelete
  7. Так як фентезі - жанр літератуи, що стає все популярнішим. То я вирішила, що буде цікавим для мене обрати тему курсової роботи , як - Сучасна англомовна фентезі :композиційний та лінгвістичний аспекти.
    Кількість інтернет-ресурсів все зростає і зростає. Накопичується багато непотрібної інформації, що "засмічує" інтернет. Тому я , як і більшість студентів, звикла користуватися достовірними та перевіреними пошуковими системами, як Google, Yandex, ну і звичайно великою кількістю бібліотек, що зрозумілі кожному і зручні у використанні.
    На даному етапі, використовуючи запропоновані інтернет-ресурси, я знайшла декілька джерел для свого проекту. Це статті та публікації (напр.Вісник ХНУ № 1022 та Вісник КПІ №2/2013р.) Ще, я знайшла доволі цікавий сайт, де кожен може знайти щось корисне для себе http://uastudent.com/

    ReplyDelete
  8. До прочитання цієї статті я обирала літературу,складала план,шукала матеріали у пошукових системах інтернету, у книгах і вибирала те,що мені потрібно.

    Я обрала тему проекту" Лінгвокультурні характеристики англійської казки". Часто якористують пошуковою системою Google. Для мене вона є дуже простою і легкою у використанні.
    На даному етапі я знайшла декілька джерел для свого проекту. Це статті із Вісника ЖДУ ,58 випуск, Вісника ХНУ № 1052 ,2012 рік.

    ReplyDelete
  9. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  10. До прочитання поданої статті я складала приблизний план наукової роботи (в моєму випадку - курсової), а далі швидко переглядала літературу, обираючи та відмічаючи небхідну мені інформацію. Іноді інформації в книзі є багато, то в такому випадку зручно зробити закладку і повернутися згодом до цього матеріалу.
    Тема моєї курсової роботи із зарубіжної літератури звучить так: " Роман Даніеля Дефо "Життя і дивні пригоди Робінзона Крузо": джерела, життєві прототипи, жанрова специфіка". Для пошуку матеріалів я використала пошукові системи Google, Yahoo, Шукалка. Інформації є велика кількість, але переважна більшість це статті невідомих авторів в достовірності яких я не впевнена.
    Сподобалось працювати з сайтом Бібліотеки ім. Вернадського. Дуже легко шукати матеріал. Там я знайшла автореферат до дисертації Шалата О.М, який містить деяку інформацію до моєї теми. А якщо уточнити пошук, то я думаю, я б знайшла ще багато корисної літератури.
    Вікторія Захарчук,32 група

    ReplyDelete
  11. Стаття «Техніка роботи зі спеціальною літературою» виявилась дуже корисною. Особисто я до прочитання цієї статті працювала за схожою методикою: спочатку збирала весь можливий матеріал та літературу, а тоді поступово «відсіювала» її, відбираючи найваліднішу інформацію з даного питання та виписуючи певні тези. Я не дуже люблю виконувати роботу маленькими частинками, адже щоразу перед початком роботи треба витратити час для повтору попереднього матеріалу. Мені необхідно виділяти конкретний час, щоб не відволікатись від роботи. Дуже сподобався вислів І.Павлова: «Навчіться робити чорнову роботу в науці. Вивчайте, співставляйте, накопичуйте факти. Яким би досконалим не було крило птаха, воно ніколи не змогло б підняти його вверх без опору на повітря. Факти - це повітря вченого. Без них ви не зможете злетіти. Без них ваші «теорії» пусті потуги».
    Темою проекту курсової роботи я обрала «Гендерні особливості англомовних рекламних текстів у мережі Інтернет». Сподобалось користувалася такими інтернет-ресурсами як Google, Yahoo! Не сподобалося користуватися Hot Bot (хоча знайшла декілька непоганих матеріалів по обраній темі), Excite, Web Metasearch Engines (Mamma, KartOO). Я використовую пошукову систему Google найчастіше, працюю із бібліотекою В.І.Вернадського.
    За обраною темою курсової роботи я знайшла автореферат «Гендерні особливості англомовного рекламного дискурсу друкованих засобів масової інформації» (http://foreign-languages.karazin.ua/resources/cb75e8d5a02b4db0106ad880481cae01.pdf), статтю Федоренка С. В., кандидата педагогічних наук, доцента (http://www.rusnauka.com/11_NPE_2014/Philologia/7_166071.doc.htm), статтю Крутько Т.В. «Мовні особливості рекламних текстів у гендерному аспекті (на матеріалі віртуальної реклами)».
    У пригоді може стати Google Документи (https://docs.google.com/document/u/0/) та Google Книги (http://books.google.com.ua/books?hl=ru).
    (Романія Головецька, 33 група)

    ReplyDelete
  12. Як на мене, стаття "Технологія роботи з науковою літературою" стане гарним помічником при підготовці до написання і власне під час написання наукової роботи. Поради,що містяться у статі дійсно стануть у нагоді науковцю, а особливо початківцю. Вони допоможуть зекономити час, відібрати справді наукову корисну інформацію,не розпрошуючись на виконання даремної роботи. Поради варто взяти на озброєння, з ними написання наукової роботи стане зрозумілим і структуроваим процесом.
    Темою проекту я обрала "Гендерні стереотипи в англомовній комерційній рекламі; лінгвостилістичний аналіз".
    Запропоновані на сайті пошукові системи виявилися досить результативними і простими в користуванні. За їх допомогою я знайшла достатньо інформації,але вона поки-що мною не опрацьована.Подобаеться те,що дані пошуові системи видають не такий шорокий результат,як традиційний Google чи Yanex.Я зрозуміла,що пошук інформації в інтернеті - це також мистецтво.

    ReplyDelete
  13. Прочитавши вимоги до проекту, я обрала тему "Мовно-стилістичні особливості сучасної наукової прози (на матеріалі накових статей з лінгвістики". Опираючись на власний досвід написання курсової роботи та рефератів, можу сказати, що найкращим інформаційним пошуком матеріалів варто зайнятися в бібліотеці ЖДУ ім Івана Франка. Там працюють бібліотекарі, які є професіоналами своєї справи і залюбки допоможуть в пошуку потрібної інформації, яку не знайдеш в Інтернеті.

    Завдяки пошуковій системі Yahoo! (www.yahoo.com), я знайшла матеріал, який допоміг би мені у написанні курсової. Але вважаю, що в Інтернеті багато зайвої та непотрібної інформації, яка не знадобиться. Для того, щоб знайти потрібну і точну інформацію потрібно йти в бібліотеку.

    Для пошуку валідної інформації користуюся пошуковою системою Google (www.google.com ), хоча не завжди буваю задоволена результатами пошуку.

    (32 група)

    ReplyDelete
  14. Я вважаю, що стаття «Техніка роботи зі спеціальною літературою» є надзвичайно корисною і пізнавальною, а особливо на даному етапі написання курсової роботи. Мабуть не здивую, відзначивши, що перед написанням курсової роботи, користувалась схожою методикою: збір інформації, її аналіз та відбір найваліднішої.
    Темою проекту курсової роботи я обрала «Мовно-стилістичні особливості текстів газетних статей ( на матеріалі сучасних англійських та американських газет». Щодо пошуку інформації найчастіше користуюсь такими пошуковими системами як Google, Yahoo! Із запропонованих відмітила для себе декілька цікавих, найбільше сподобалась LookSmart.
    У пошуку інформації з обраної теми дуже допомогла бібліотека В.І.Вернадського, в якій я знайшла низку авторефератів.
    Планую на цьому не зупинятись і розширювати пошуки!
    ( 33 група )

    ReplyDelete
  15. Починаючи працювати над науковою роботою, для мене дуже важко визначитися з джерелами, які варто опрацювати і що потрібно виділити. Тому стаття «Техніка роботи зі спеціальною літературою» справді стала мені у нагоді, оскільки у ній детально розписані методи опрацювання літературних джерел, як краще працювати з великою кількістю літератури, як виділи головне і при цьому зекономити значну частину часу. До прочитання цієї статті, я завжди обирала багато інформації, згодом робила якісь позначки, відмітки чи закладки і вже згодом обирала найбільш валідну для мене інформацію.
    Що ж стосується моєї проектної роботи, я обрала тему «Особливості вживання сленгу в газетному тексті». Найчастіше я користуюся такими пошуковими системами, як Google та Yahoo. З поміж запропонованих інформаційних ресурсів, я мені сподобались Hot Bot, Netscape Search і Alta Vista. Чимало інформації можна знайти в електронній бібліотеці імені В.Вернадського, а також за ключовими словами можна знайти інформацію на сайті http://irbis.zu.edu.ua/.
    Я переконана, що можна знайти дуже багато корисної інформації на будь якому із запропонованих Вами ресурсі, головне - це бажання працювати.
    (Харчук Галина, 32 група)

    ReplyDelete
  16. Данна стаття є дуже стаття є дуже цікаво та корисною.Особисто я для себе зазнаяила,що можливо швидкота ефективно шукати інформацію та опрацьовувати її.А головне економити час, якого завжди замало. Особисто я користуюсь такми пошковими системами Googl та Yandex. Відкрила для себе нові Hot Bot та Excite.Також є дуже зручною у викорисьтанні електоронна бібліотека ім.В.Вернадськогою. Раніше зверталася лише до електронної бібліотеки нашого університету.
    Моєю проектною роботою є курсова з зарубіжної літератури за запропунованою темою . "Самюель Річардсон як засновник побутово-психологічного романую. Показ "життя серця"у романах "Памела" "Кларіса", "Сер Чарлз Градісон".Для пошуку інформації користуюсь інтернет ресурсами,міською бібліотекою та бібліотекою університету.
    Також завдяки Яні Рибанюк відкрила для себе новий пошуковий сайт http://uastudent.com.

    ReplyDelete
  17. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  18. Я вважаю, що стаття стане мені у нагоді при написанні курсової роботи. Звичайно у мене є свої методи опрацювання літератури, проте я завжди відкрита для нового. Тема моєї курсової роботи "Стилістичні засоби у творах С. Моема, на прикладі роману "Різдвяні канікули"".
    Я користуюсь пошуковою системою Google, проте переглянувши запропоновані пошукові системи, я знайшла цікаві новинки, наприклад, LOOKSMART. Я залишилась задоволена результами, адже швидко знайшла цікавий для себе матеріал, такий як приклади курсових та дипломних робіт англомовних студентів на схожу з моєю тематику. http://www.studymode.com/course-notes/Literary-Devices-In-Pride-And-Prejudice-1761769.html
    Курінна Анна, 33 група

    ReplyDelete
  19. Іноді дуже важко змусити себе працювати над науковою роботою, особливо якщо ти надзвичайно обмежений у часі. Проте якщо вже починати виконувати роботу, то потрібно доводити справу до кінця.
    Темою моєї курсової роботи із зарубіжної літератури є "Своєрідність комедії Реставрації на прикладі творів Вільяма Конгріва "Так чинять у світі" та "Подвійна гра"". Тема є досить цікавою, адже в роботі переплітається літературний розвиток Англії і соціально-політичні умови цього періоду.
    Особисто для себе, я знайшла корисну інформацію з приводу оформлення курсової роботи на Вашому сайті. Користуюся такими пошуковими системами як: Google, Yahoo!, відкрила для себе Hot Bot і Netscape Search.
    Окрім інтернет ресурсів, звикла шукати основну інформацію в Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олега Ольжича. Там надзвичайно потужний книжковий фонд і завжди можна знайти щось до потрібної теми. На разі, звернула увагу на бібліотеку, яка знаходиться в нашому університеті, так як раніше там ніколи не брала літературу для підготовки проектів та наукової роботи.
    Анна Шомко, 32 група.

    ReplyDelete
  20. 1. На мою думку, стаття, запропонована для ознайомлення, буде дуже корисною для тих, хто починає наукову роботу і ще немає досвіду з написання статей і курсових робіт. Автор пропонує багато порад щодо правильної організації праці, тренування уваги і витримки. Дуже важливо вміти максимально зосередитись на предметі свого дослідження, щоб підвищити продуктивність праці. В статті також розглядаються і порівнюються методи «швидкого» і «повільного» читання, що дуже важливо для тих, хто ще не вміє опрацьовувати матеріал. Особисто для мене цікавою є порада розділяти папір на 2 частини при опрацювання наукових джерел. Це дає змогу з однієї сторони писати зміст прочитаного, а з іншого – власні зауваження. Мені ця ідея запам’яталась через те, що зазвичай у мене виникає багато проблем із систематизуванням знайденої інформації, деякі важливі моменти втрачаються і доводиться шукати їх знову. Також сподобався вислів І. Павлова, який порівняв значення фактів для наукової роботи із повітрям, що необхідно птахам для польоту. Досить оригінальна думка.

    2. Виходячи з власного досвіду, дуже важко знайти наукові джерела, що варті уваги. За основне джерело при написанні курсової роботи я брала надруковані книги, а додатково окремі ідеї, думки шукала в інтернеті. Я більше довіряю надрукованій інформації, ніж електронній. Тема моєї курсової роботи «Художні особливості комедії Реставрації». На жаль, я ще не знайшла достатньо інформації для опрацювання. Особисто мені сподобались пошукові системи Hot Bot, AltaVista, AllTheWeb. За допомогою електронного журналу «Людина і наука» і знайшла декілька статей, пов’язаних із моєю темою. Також сподобався сайт із дисертаціями і авторефератами, адже інформація там добре систематизована і з нею можна легко ознайомитись.

    Федосеєнкова Марія (32 група)

    ReplyDelete
  21. На мою думку, Основи наукових досліджень дуже корисна дисципліна для майбутніх науковців. Так як кожен із нас буде писати і курсові, і дипломні, і магістерські роботи без даного агу ми не обійдемося. Тому стаття «"Технологія роботи з науковою літературою» стала для мене певним феноменом. До прочитання даного матеріалу я ніколи не користувалася певними методами, а ґрунтувала свою роботу лише на тому яка інформація у мене є. Щодо запропонованих ресурсів для мене найбільш зручним і корисним є Яндекс і Google, але проглянувши запропоновані Інтернет джерела я дуже здивувалася, яку цікаву інформацію можна там віднайти. Особливо мене зацікавила онлайн бібліотека Вернадського, адже це сучасна версія найпопулярнішої бібліотеки, яка дасть нам можливість не виходячи з власних будинків віднайти все, що наша душа забажає.
    Отже, якщо ви цілеспрямовані, то ви віднайдете все чого забажаєте і за межами Інтернету, лише потрібно більше зусиль і бажання, але про сучасні можливості слід не забувати також.

    Деркач Вікторія (32 група)

    ReplyDelete
  22. 1.
    Прочитавши дану статтю я узагальнила загальну структуру написання наукової роботи( у моєму випадку – це курсова робота). Запропонована стаття є корисною для початківців. Маючи досвід написання курсової роботи на другому курсі, я ( на інтуітивному чи логічному рівні) мала подібну методику.

    2.
    Я обрала тему : «Алітерація в сучасному англомовному художньому дискурсі (на прикладі поеми Є.А.По «Варон»). Ця тема зацікавила мене сааме художнім твором. На данному періоді я написала план, який складається з двох розділів: теоретичного та практичного. Працюю над знаходженням валідної інформації. Покищо користуюсь лише паперовими джерелами представленими у бібліотеці нашого університету та електронною бібліотекою Вернадського. Я почала писати теоретичну частину курсової роботи. У розумінні змісту роботи мені дуже допоміг посібник В.В.Жуковської. Дякую за зрозуміло викладений матеріал))))
    Куценко Дарина (35 група)

    ReplyDelete
  23. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  24. Щодо початку роботи над курсовою роботою, то я відразу починаю інтенсивні пошуки необхідної інформації. Для початку я складаю план роботи, а потім починаю заповнювати інформацією необхідні пункти.
    Під час роботи з літературою, я роблю нотатки та виписую цитати, що є доцільними в моїй роботі.
    Тема моєї курсової: " Драматургія реставрації, творчість Джона Драйдена" Творчість цього письменника є цікавою та своєрідністю. На данному етапі в мене вже складений план до роботи, та я почала працювати над теоритичною частиною. Щодо джерел, то поки користуюсь джерелами, що представлені в нашій бібліотеці.
    Ковальчук Анна, 32 група

    ReplyDelete
  25. Сучасний період розвитку цивілізованого суспільства характеризує процес інформатизації,поява в останні роки якісних комп'ютерів і відповідних
    прикладних комп'ютерних програм дає можливість студентам використовувати електронні джерела для написання рефератів,курсових робіт тощо.Особисто я використовую різні сайти . Стаття «"Технологія роботи з науковою літературою» є дуже корисною,адже детально розкривае як правильно користуватися літературними джерелами, як визначити основну думку .
    Аліна Гальчевська 303

    ReplyDelete
  26. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
    Replies
    1. This comment has been removed by the author.

      Delete
  27. Відверто кажучи, певної методики опрацювання наукових текстів у мене не було. Перш за все, я читала текст чи інформацію, далі намагалась загадати основні моменти з прочитано, потім читала та виділяла маркером основні моменти і через годин 2-3 я знову читала текст та звертала увагу на виділені речення.
    Зазвичай я користуюсь Google, проте не завжди можу знайти релевантну інформацію. Зазвичай я знаходжу on-line підручники і використовую з них інформацію. Готуючи проект я спробувала пошукати інформацію на різних пошукових системах, проте мені було не зручно та не звично користуватись ними.
    Рішновецька Анастасія, 35 група

    ReplyDelete
  28. Запропонована вище стаття несе у собі важливий потік рекомендацій та порад. У ній висвітлено багато відомих та й нових методів роботи з інформацією. Але взагалі, то я корувалась схлжим алгоритмом роботи з джерелами.
    Чесно кажучи, усі пошукові системи виглядають для мене однаково. Зазвичай вони пропонують одні й ті ж самі лінки.
    Основною пошуковою системою,якою я користуюсь уже досить давно,я вважаю Google. Вона зазвичай допомагає мені знайти те, що мене цікавить. Я нею повністю задоволена.

    ReplyDelete
  29. Запропонована стаття допомогла мені узагальнити знання щодо методики роботи з науковими текстами. Складаючи план курсової роботи, тема якої "Форми вираження іреальності Subjunctive I, Subjunctive II", я користувалася даним алгоритмом, і зауважу, що витратила менше часу на дане завдання ніж очікувала.
    Говорячи про інтернет ресурси, якими я користуюся вже не один рік, хочу відзначити Public Library Online та The British Library. Серед запропонованих інформаційних ресурсів я відзначила для себе Hot Bot і Alta Vista.
    Калюжняк Вікторія, 35 група

    ReplyDelete
  30. Дана стаття "Технологія роботи з науковою літературою" є досить корисною та актуальною при виконанні курсових робіт. Раніше я не користувалася певною методикою опрацювання текстів. Читаючи наукові статті, чи книги, я підкреслювала для себе важливу інформацію, яку необхідно запам’ятати.
    Тема моєї курсової «Лексико-семантичне поле іжі в англійській мові». На перший погляд, вона здається складною, проте якщо розібратися в матеріалі, труднощі зникають. На даному етапі я працюю над теоретичною частиною роботи. Зазвичай я здійснюю пошук через систему Google, електроні бібліотеки та користуюся джерелами з бібліотеки. Також з нових інформаційних ресурсів, запропонованих на сайті, мені сподобався сайт Alta Vista, який зручний і зрозумілий.
    Поляновська Марина, 35 група.

    ReplyDelete
  31. Прочитавши статтю "Технологія роботи зі спеціальною літературою", я визначила для себе багато цікавої та практичної інформації. Ця стаття є корисною та практичною у використанні як для початківців, так і для тих, хто вже не перший раз працює з науковими роботами. Чесно кажучи, я не мала власної методики опрацювання наукових джерел, але використовувала метод роботи "від загального до конкретного". Отже, коли преді мною стояло завдання написати наукову роботу (курсова робота та наукова стаття) я спочатку намагалася поглибити свої знання в загальному, потім ідентифікувала для себе головні аспекти та опрацьовувала літературу по конкретним темам робіт. Дуже вдячна Вам за надану інформацію, яка для мене є корисною. На майбутнє маю надію на те, що почну використовувати один із запропонованих методів роботи з науковою літературо.
    Крок 1. Тема моєї курсової роботи звучить таким чином: "Структурно- семантична характеристика лексико-семантиного поля Higher Education in Great Britain or USA" Ольга Кардаш 35 група

    ReplyDelete
  32. Запропонована стаття певною мірою впорядкувала та доповнила мої знання щодо методів роботи з інформаціїю. Для мене було корисним дізнатись більше про використання цитат та створення нотаток під час читання. Загалом стаття мені сподобалась, вона легка для сприймання та корисна у використанні.

    Темою моєї курсової роботи є "Лінгвостилістичні засоби портретизаії у англомовному художньому тексті". Зараз я працюю над теоретичною частиною та використовую ті джерела, які наявні у бібліотеці нашого універсітету, також я використовую Google та сайт Linguists.narod.ru. У подільшій роботі планую використовувати й інші ресурси.
    Даша Мурга 35 група

    ReplyDelete
  33. Цікавою темою для написання курсової роботи для мене стала "Технологія роботи з науковою літературою". До прочитання цієї статті я обирала літературу,складала план,шукала матеріали у пошукових системах інтернету, у книгах і вибирала те,що мені потрібно. Я використовую пошукову систему Google найчастіше, працюю із бібліотекою В.І.Вернадського. Запропоновані на сайті пошукові системи виявилися досить результативними і простими в користуванні. За їх допомогою я знайшла достатньо інформації,але вона поки-що мною не опрацьована. Я зазвичай користуюсь джерелами, що представлені в нашій бібліотеці та ЖОУНБ ім. О. Ольжича. ( 35 група)

    ReplyDelete
  34. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  35. Стаття "Техніка роботи із спеціальною літературою" Цехмістрової Г.С., на мою думку, має досить важливе значення не лише для студентів, а й взагалі для людей, які тільки починають свою наукову діяльність. В ній чітко, логічно та послідовно викладено основні аспекти роботи із науковою літературою. Першим важливим кроком до успішної наукової діяльності є насамперед є вміння працювати з книгами, відбирати потрібні наукові факти, аналізувати та систематизувати потрібну інформацію. Я обов'язково буду слідувати цим рекомендаціям у написанні курсових робіт.
    Про деякі ресурси я вперше дізналась (такі як Lycos, Excite, Hot Bot і т.д),іх доволі багато.Google, на мою думку, найзручніший пошуковик у використанні і надає широкий спектр інформації. Я вважаю, що всі повинні використовувати довірені та перевірені власним досвідом пошукові системи. Таким чином студенти досягнуть успіху в науковій діяльності та отримають «максимальний ефект при мінімальний витраті часу».
    Тіткова Ольга, 34

    ReplyDelete
  36. Стаття "Технологія роботи зі спеціальною літературою" дуже корисна в практичному плані. ця стаття допомогла мені узагальнити мої знання і визначити недоліки. тема моєї курсової роботи: "Фразеологічні одиниці на кольоропозначення на основі лексико-графічних джерел". я користуюсь пошуковою системою Google, словниками, а також електронною бібліотекою http://fb2.booksgid.com

    ReplyDelete
  37. Стаття містить корисні поради щодо написання курсової чи дипломної роботи. Доступно кожному подано правила цитування та оформлення списку використаних джерел. Запропоновані методики дійсно працюють, якщо дотримуватись усіх вимог.
    Для проекту я обираю тему «Лексичні засоби виразності у публічних промовах».
    Скориставшись запропонованими пошуковими системами, я досить швидко і легко знайшла базову інформацію, необхідну для створення проекту. Звичайно, як і більшість студентів, я користувалася зазвичай такими пошуковими системами, як Google, Yandex. Для мене вони найбільш зручні та комфортні у користуванні. Але від сьогоднішнього дня я почала користуватися новими пошуковими системами як Question-and-Answer Search Engines, Бібіліотека імені В.Вернадського, MetaCrawler, Search.com, які серед всіх запропонованих пошукових систем виявились найкращими.
    Юрчук Сніжана, 34 група

    ReplyDelete
  38. На мою думку, вибір літератури для наукової роботи є одним із найважливіших етапів роботи над нею. Література повинна бути сучасною, має показувати різні погляди на проблему, варто використовувати джерела різними мовами.
    Особисто я використовую сайт www.academia.edu, тут легко можна знайти наукові роботи та книги сучасних науковців різними мовами. Також я користуюся http://scholar.google.com.ua та http://books.google.com.ua/books де також можна знайти багато корисної інформації.
    Муковнін Євген, 34 група

    ReplyDelete
  39. Стаття "Техніка роботи зі спеціальною літературою" виявилась дуже корисною для мене. Адже техніка, запропонована вченими, зокрема автором статті, допомагає як можна ефективніше опрацьовувати літературу, виносячи з цього вида праці найбільше корисного. Раніше для написання курсової роботи я переважно користувалася пошуковими системами, рідше - книжками, але тема курсової роботи у даному семестрі ще не достатньо досліджена, щоб мати змогу знаходити інформацію всюди у всесвітній мережі. Тому, я вдячна Вам за змогу ознайомитись з матеріалом, який є корисним для майбутніх науковців.
    Посилання є корисними для нас, особливо хочу відмітити посилання на електронні бібліотеки. Я вже працювала з сайтом електронної бібліотеки ім. Вернадського і надалі планую переважно там шукати інформацію.

    ReplyDelete
  40. Дана стаття є надзвичайно корисною для студентів, які працюють над науковою роботою. Адже дійсно більшість не задумується про саме методики опрацювання наукових джерел...і я є не виключення. Зазвичай, я намагаюся знайти якнайбільше джерел, які відносяться до теми аби ознайомитися з темою, потім відбираю найбільш корисні, а з них в свою чергу ту інформацію якої потребую. Я віддаю перевагу друкованим джерелам, адже коли ти тільки починаєш працювати над роботою, дуже важко розпізнати валідну інформацію серед інтернет-ресурсів. Але згодом, коли ти ознайомилася з темою або у випадку якщо ти добре розумієшся в цій темі можливо використовувати і інтернет- джерела. Це звісно набагато зручніше і швидше.
    На жаль, назвати конкретні сайти я не можу, адже це залежить від теми роботи і кожного разу це може бути інший сайт. Для пошуку я використовую Google, та із запропонованих сайтів обираю найбільш цікаві та валідні.

    35 група.

    ReplyDelete
  41. Дана стаття яскраво зображує правильний хід подій під час написання наукової роботи. Для молодих дослідників це чудова нагода відкрити для себе правильно підібрані правила, аби в результаті робота була високо оцінена. Стаття є корисною для кожного, як для новачка так і для зрілого науковця, це гарна підказка. Особисто я звикла користуватися друкованими джерелами. Я часто користуюся книгами із ЖОУНБ ім. О. Ольжича, нашої бібліотеки. Також поза увагою не залишається електронна бібліотека Вернадського.
    Тема моєї курсової роботи звучить "Лексико-семантичне поле "cinema" в сучасній англійській мові".Я намагаюся досліджувати лексико-графічні джерела. Гарницька Анна,35 група

    ReplyDelete
  42. Подана стаття виявилась досить цікавою та пізнавальною, адже кожен студент має власну систему опрацювання матеріалу, та й взагалі написання якоїсь наукової роботи. Поради, зазначені в статті дійсно допоможуть зекономити наш час та сили коли вони нам дуже потрібні. Насамперед в мене все залежить від настрою та бажання щось писати. Коли навкруги спокій, ніхто тобі не заважає і ти зосереджено працюєш над обраним матеріалом, в тебе на інтуїтивному рівні вмикається певна послідовність що за чим має бути.
    Щодо пошукових систем, я не відрізняюсь нічим від інших студентів та використовую пошуковик Google.Він швидкий, зручний у використанні і, при правильному запиті, видає саме те що тобі протрібно. Також іноді використовую Yadex та Yahoo. Завдяким Вам дізналась про існування таких корисних сайтів, як Бібіліотека імені В.Вернадського, MetaCrawler, Search.com, які також містять багато цікавої та потрібної інформації. Дякую)

    ReplyDelete
  43. Дякуючи цій статті студенти навчаться правильно підходити до написання курсових та дослідницьких робіт. Це дуже корисна стаття для нас, бо ми є новачками в цій сфері і це допоможе нам отримати високі бали у майбутньому. Зараз епоха нових технологій і ми звикли шукати інформацію в пошукових системах інтернету, але звичайно мені подобається читати та шукати інформацію в книжках, відчувати дотик паперу та сторінок. Також я звертаюсь до інтернет джерел які я знаходжу в пошукових системах. Тема моєї курсової роботи звучить так "Структурні модифікації епітетів у сучасній англійській мові". Отже, дякуючи поданій статті надіюсь що моя робота буде на високому рівні.

    ReplyDelete
  44. На мою думку, ця тема дуже важлива для кожного з нас на цей день. Адже ми дуже часто зустрічаємося з рефератами,курсовими та іншими видами робіт.
    Поьрібно вміти підібрати саме ту інформацію, яка необхідна, але одночасно з цим, вона повинна бути цікаваю , не застарілою,
    Отже, не потрібно лінуватися,а потрібно шукати краще, що може бути.
    Користуюся http://books.google.com.ua/books та бібліотекою,звичайно.
    Захарчук Анна, 32 група

    ReplyDelete
  45. На мою думку, «Техніка роботи зі спеціальною літературою» є дуже корисною.
    Темою проекту курсової роботи я обрала «Сучасні тенденції словотворення в англійській мові». Говорячи про пошук інформації найчастіше користуюсь Google та LOOKSMART. Також допомогла бібліотека ЖДУ ім Івана Франка. Окреме спасибі бібліотекарям, які є професіоналами своєї справи і допомогли мені з пошуком потрібної інформації, яку мені, на жаль, не вдалося знайти в Інтернеті.
    Аліна Башинська (33 група)

    ReplyDelete
  46. "Технологія роботи з науковою літературою" є корисним помічником для науковців-початківців, адже вона допомагає обирати потрібну та правильну інформацію, яка є необхідною для написання наукової роботи. Читаючи статтю, я дізналась багато нової та цікавої інформації щодо обирання літератури та виділення необхідної мені інформації. Тема курсової роботи, яку я обрала є "Лінгвокультурні характеристики англійської казки". Найчастіше я користуюсь такими пошуковими системами як Google та Yandex, ажде для мене вони звичні та прості у використанні. Також я відвідую обласну бібліотеку імені О. Ольжича та бібліотеки ЖДУ, адже не завжди варто довіряти інтернет джерелам. Необхідну інформацію для опрацювання курсової я знайшла в електронних бібліотеках, також в нагоді стали такі пошукові системи: Search.com, Google Directory. я сподіваюсь, що ці та інші подані вище пошукові системи допоможуть мені у наступних наукових працях.(Козорез Олеся 33 група)

    ReplyDelete
  47. 1) Прочитавши статтю Цехмістрової Галини Степанівни, я дійшла висновку, що початковий етап роботи над науковим дослідженням є надзвичайно важливим, тому необхідно приділити йому максимум своєї уваги та часу. Дійсно, для того, щоб Ваша робота була успішною, необхідно вдало розподілити свій час та облаштувати своє робоче місце. Не дарма кажуть: «Як корабель назвеш, так він і попливе».
    Початковий етап роботи над темою дослідження є ознайомлення з науковою літературою, що для багатьох студентів є досить проблематичним. Хоча насправді для того, щоб не виникало ніяких труднощів із опрацюванням джерел, необхідно користуватися певними методиками, запропонованими науковцями, або ж розробити свою власну. Техніка роботи зі спеціальною літературою, описана Цехмістровою, є найбільш загальною, ґрунтвоною і підходить усім тим, хто збирається працювати над науковою роботою.
    Мені довелося працювати над двома курсовими роботами із зарубіжної літератури і, на превеликий жаль, я не користувалася жодною з методик, а це могло б значно полегшити мою працю. Тим не менш, я намагалася виконувати свої дослідження послідовно, логічно та раціонально. На мою думку, процес ознайомлення з літературою займає найбільше часу, адже необхідно дослідити проблему в загальному аспекті, проаналізувати її з точки зору різних науковців та зробити з цього власний висновок.
    2) Я пишу курсову роботу із зарубіжної літератури на тему: «Поема Джона Мільтона «Втрачений рай»: своєрідність інтерпретації біблійного сюжету».
    3) На мою думку, перший етап роботи над дослідженням має починатися у бібліотеці, адже там уся інформація з Вашої проблеми є систематизованою та легкодоступною. Тим паче, Ви завжди можете звернутися до бібліотекаря, якщо виникають якісь питання. Проте більшість студентів вирішують працювати над своїм дослідженням вдома за комп’ютером, користуючись Інтернет ресурсами. Цей спосіб є досить зручним і швидким, але можуть виникнути проблеми саме із пошуком валідної інформації, яка стосується теми Вашої роботи. Інформація в мережі Інтернет часто не є структурованою та систематизованою, тому можна дуже легко заблукати в розмаїтті сайтів. Щоб цього не сталося, існують спеціальні пошукові системи, які значно полегшують роботу з опрацювання джерел.
    Здійснивши пошук необхідної мені інформації про своєрідність інтерпретації біблійного сюжету у поемі Джона Мільтона «Втрачений рай» за допомогою запропонованих пошукових систем, можу сказати, що краще за www.google.com немає. Усі інші системи побудовані за таким же принципом і виконують схожий алгоритм пошуку інформації. Є лише деякі відмінності в інтерфейсі цих пошукових систем, але це вже справа смаку. Мені сподобались посилання на електронні бібліотеки, що є дуже зручним для тих, хто не має можливості відвідати університетську чи міську бібліотеку. Також відкриттям для мене став сайт корпусу, який дозволяє шукати інформацію в різних ресурсах Інтернету лише задавши одне слово, що є дуже необхідним для тих, хто працює над лінгвістичною проблемою.
    4) Як уже було сказано вище, для мене найкращим пошукових сайтом є і залишається www.google.com. Зручний інтерфейс, опція розширеного пошуку, миттєвий пошук, автозаповнення, виправлення помилок у запиті – це все значно економить Ваш час та нерви.
    Скиба Катерина, 35 група.

    ReplyDelete
  48. Прочитавши " Технології роботи з науковою літературою" я зрозуміла досить важливу річ. Замало просто знайти необхідну тобі інформацію, потрібно ще й вміти правильно її опрацювати, змогти виділити основне, зе загубивши суті, ефективно застосовувати дану інформацію та зробити правельні висновки.
    Спочатку , на мою думку, потрібно підібрати мінімальний список літератури, потім підключити інтернет джерела та перевірити іх достовірність. З усьго нагромадження інформації вибрати основне, те на чому буде базуватись ваша робота. Якщо ж даної літератури та джерел не вистачає, потрібно ще раз звернутись до бібліотеки ,або запитати поради у викладача, який обов*язково вам допоможе та направить вашу роботу у необхідне русло.
    Темою моєї курсової роботи є " Інфінітивні конструкції у сучасній німецькій мові". У написанні даної роботи мені домомоли в основному бібліотечні ресурси та інтернет видання. Також я брала певну інформацію з періодичних видань, які внесли новаторство та свіжий погляд у розкриття моєї теми.
    Шахрай Юлія 31 група

    ReplyDelete
  49. Стаття Цехмістрової Г. С. «Технологія роботи з науковою літературою» ще раз довела ту просту істину, що правильний підбір літератури та вміння працювати з нею – це ключ до успіху написання ґрунтовної наукової роботи. Виділених шість етапів вивчення наукових джерел може допомогти молодому науковцю правильно та систематично підійти до виконання підбору наукової літератури. Надзвичайно корисною інформацією статті є виділення трьох груп знаків, за допомогою яких можна відзначати різні аспекти дослідження у відповідності до конкретної мети та завдання власного наукового дослідження.
    Цього року я пишу курсову роботу з англійської літератури на тему « Реалістична сатира у романі Джонатана Свіфта «Мандри Гуллівера»». Оскільки це моя друга курсова з літератури, то підбір наукової літератури я проводила згідно таких етапів: спочатку я відвідала університетську бібліотеку та Житомирську обласну універсальну наукову бібліотеку імені Олега Ольжича та підібрала літературу за темою своєї курсової роботи. Після цього я здійснила пошук літератури в мережі інтернет та сайті бібліотеки В. Вернадського та в пошуковій системі Google, зокрема в розділі книг Google Books. Потім я проконсультувалася з науковим керівником щодо відповідності підібраної літератури темі роботи та її актуальності в науковому просторі.
    Використавши запропоновані пошукові можливості мережі інтернет я дійшла до висновку, що найоптимальнішою і найзручнішою у користуванні є пошукова система Google.
    Кузьменко Юлія, 33 група

    ReplyDelete
  50. Дана стаття являє собою прекрасну методичку, шпаргалку для майбутніх науковців, для людей які пишуть наукові роботи. Для мене не важливо чи то електорнна книжка чи то, паперова, мені підходить і те і інше, хоче скажу чесно що з паперовими книжками мені працювати цікавіше, в них я можу оразу собі підкреслити олівчиком що потрібно, можливо це тому що я тільки нещодавно почала працювати з електронними носіями. Я використовую електронні книги та ходжу до обласної бібліотеки, або бібліотеки на моєму факультеті. Трохимчук Марія 31 група

    ReplyDelete
  51. Курсова робота - це, напевно, найжахливіша обов'язково робота у навчанні, адже є безліч різноманітних нюансів, які впливають як на оцінку, так і на правильність дослідження та оформлення роботи, проте це добре готує до написання в майбутньому дипломних та магістерських. Отож, цікавою темою для написання курсової роботи, особисто для мене, стала "Газетно-публіцистичний стиль, його мовні та позамовні характеристики." Ну звичайно, це не новина, що основним носієм інформації є саме інтернет, проте тут є свої мінуси та плюси. Головним мінусом інтернету для мене є те, що не завжди в ньому написана правда (неодноразово в цьому переконувалась). Я не маю на увазі усі джерела, проте такі існують, тому о я більш довіряю друкованим джерелам. Переглянувши запропоновані пошукові системи, особисто для себе виділила декілька цікавих сайтів: http://www.nbuv.gov.ua/ . Також я знайшла подібну курсову роботу, перечитавши яку, можна взяти щось цікаве для себе (http://poglyad.com/students/item-36583.) А також: poglyad.com/students/item-36583 та багато інших.
    Мені також дуже сподобались запропоновані вище пошукові системи, якими користуватимусь при написанні курсової роботи.

    ReplyDelete
  52. Темою моєї курсової роботі є "Евфемізми в німецькомовних газетно-журнальних статтях". Обравши її я була впевнена, що ця тема є цікавою для багатьох, але почавши працювати, я здивувалася, адже ця проблема досить мало дослідженна. Інформації дійсно було мінімум, але я вважаю що я справилась з завданням.
    У роботі я використовувала безліч електроних ресурсів, автореферати, книги, журнальні статті у наукових збірниках тощо.
    Виноградова Ольга 31

    ReplyDelete
  53. Темою моєї курсової роботи я обрала "Засоби вираження припущення у сучасній німецькій мові". Обравши тему, я почала шукати та збирати потрібну мені інформацію. Джерел було досить для того, щоб зрозуміти суть моєї теми, та про що мені потрібно писати. Мінус був у тому, що на деяких сайтах інформація була не зовсім коректною, мною було виявлено безліч помилок.
    Дослідження, як на мене, виявилось досить цікавим. Але великою проблемою для мене було офрмлення списку використаних джерел. Там є безліч нюансів та правил, яких необхідно дотримуватись.
    Я використала електронні ресурси, наукові роботи, газетні статті, реферати, інтернет-книги.Також, окрім інтернет-джерел, я користувалася літературою із бібліотеки.
    Максименко Ілана, 31

    ReplyDelete
  54. Досить простою і зручною для мене є пошукова система Google. Саме нею я більшою мірою користувалася, коли працювала над написанням своєї курсової роботи на тему : "Комунікативна функція артикля". Тема досить цікава та об'ємна, але завдяки достатній кількості матеріалу та зручній роботі у пошуковій системі, написання не стало проблемою. Велика кількість наукових праць, словників та електронних підручників знайдених мною дуже допомогли у дослідженні та стали його незамінною частиною. Адже важко уявити сьогодення без вражаючих технологій, які значно економлять час та потребують меньше зусиль.
    Авраменко Катерина 36 група

    ReplyDelete
  55. Тема моєї курсової роботи - "Вживання власних назв у фразеологічних зворотах". Ресурси шукала в інтернеті, в бібліотеці, в пригоді стала і література, що була в мене раніше. В основному складнощі виникають в процесі виокремлення найважливішої інформації та, погоджусь з Іланою, при оформленні списку літератури.
    Шукаючи джерела, надаю перевагу таким, інформація у яких викладена простою, зрозумілою мовою, із застосуванням часом нестандартних, але дієвих прикладів для пояснення матеріалу. Оформити свої висновки із засвоєного в так званий термінологічний стиль можна вже потім, прочитавши більш науковостилістичні джерела.

    (Полякова Юля, 36 група)

    ReplyDelete
  56. Тема моєї курсової роботи звучить так: "Способи вираження порівняння в англійській мові". Більше довіряю друкованим джерелам, тому основну частину інформації, яка допомогла у написанні курсової роботи, я брала саме з підручників. Що стосується електронних ресурсів, то тут я опиралася на наукові статті. Вони допомогли мені краще проаналізувати усі аспекти моєї роботи. Проте найкраще засвоюється інформація, як відомо, на прикладах. У цьому мені значною мірою допомогла художня література.

    Ляля Наталія (36 група)

    ReplyDelete
  57. З даної статті можна зробити висновки, що не так просто працювати з науковою літературою. Я думаю, що кожному студенту цікаво ознайомитися з роботою, адже не раз доведеться спіткнутися з написанням статей і курсових робіт, а автор надає доволі цікаві поради, які допоможуть в подальшій науковій діяльності.

    Темою моєї курсової роботи я обрала "Метафори у німецьких газетно-журнальних виданнях". Обравши тему я опрацювала багато джерел і мушу сказати, що тема є досить популярною. Джерел було достатньо, щоб написати змістовну роботу. Загалом мені допомогли у написанні бібліотечні ресурси.
    Псюк Дарія,31 група

    ReplyDelete
  58. Ця стаття виявилася пізнавальною для мене, Це дуже корисна стаття для нас, бо ми є новачками в цій сфері і це допоможе нам отримати високі бали у майбутньому. Особисто я для себе зазначила,що можливо швидко та ефективно шукати інформацію та опрацьовувати її. А головне економити час, якого завжди замало. Особисто я користуюсь такими пошуковими системами Googl та Yandex. Цікавою темою для написання моєї курсової роботи стала "Стиль преси і публіцистики, його жанрова характеристика". Ця тема виявилася досить цікавою і в майбутньому я хотіла б написати дипломну роботу з цієї теми.
    (Майгун Інна, 31 група)

    ReplyDelete
  59. Стаття «Техніка роботи з науковою літературою» є досить актуальною. Адже надана в ній інформація допомагає при написанні курсової роботи.
    Із переліку тем для курсових робіт, я обрала «Способи вираження заперечення у сучасній англійській мові». Я досліжувала заперечення на основі творів А.К.Дойля. Для мене важливою умовою було те, аби досліджувана тема була цікавою,тоді і робота над нею буде приносити задоволення.
    При написанні своєї роботи я використовувала підручники та посібники з граматики, автореферати, словники, статті та наукові праці. Щодо інтернет-ресурсів я використовувала пошукову систему Google.Саме завдяки їй, я знайшла деякі електронні видання,яких не було в наявності у бібліотеці ім. О.Ольжича.
    Попенко Софія ,36 група

    ReplyDelete
  60. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  61. Тема моєї курсової з практичного курсу основної іноземної мови звучала наступним чином "Неологізми в сучасній англійській мові". Тема досить цікава і корисна як для майбутнього перекладача, який має бути ознайомлений з усіма сучасними тенденціями розвитку мови.
    Мошківська Анна, 37 група
    У написанні теоритичної частини про шляхи творення неологізмів, я керувалась валідними на мою думку джерелами, переважно, підручниками з лексикології, дисертаціями та періодичними виданнями відносно обраної тематики. Користувалась пошуковою системою Google та електронними ресурсами бібліотеки ім. І.В. Вернадського.
    Для практичної частини я користувалась архівами автентичних періодичних видань англійською мовою з метою дослідження вживаності неологізмів у дискурсі. Безпосередньо для пошуку неологізмів, я користувалась сайтом http://www.wordspy.com/ який є надзвичайно зручним у пошуку. Власне сам пошук можна здіснювати у архіві, за алфавітним покажчиком та тематикою.
    Мошківська Анна, 37 група

    ReplyDelete
  62. Темою своєї курсової роботи я обрала: "Види інверсії в сучасній англійській мові".
    Тема є актуальною, адже не всі аспекти цього питання є достатньо розкритими. Тому мені було цікаво проводити дослідження. Яіище іверсії я досліджувала на основі художнього тексту, і для цього обрала твір Льюїса Керрола " Пригоди Аліси в Країні чудес". Досліджуючи теоретичну частину моєї роботи, я користувалася різноманітною літературою, як підручниками, авторефератами, різними виданнями, так і пошуковими інтернет-ресурсами. Вважаю, що кожне із цих джерел має свою інформативну цінність.

    Омельченко Альона, 36 група

    ReplyDelete
  63. 1. Стаття "Техніка роботи зі спеціальною літературою" містить у собі корисну інформацію щодо використання наукової літератури під час написання наукових робіт. Студенти не лише можуть дізнатися хронологію роботи з джерелами, а й зрозуміти, як краще оформлювати список джерел (у порядку назви посилань, за алфавітом, у хронологічному порядку).

    2.Цього року я писала курсову роботу з зарубіжної літератури. Тема, яку я обрала, звучить так: "Метафізична школа як явище англійського бароко. Жанрове та тематичне розмаїття творчості Джона Донна".
    Варто сказати, що пошук необхідних ресурсів виявився свого роду випробуванням, адже важко знайти оригінальну та цікаву інформацію, що повністю відповідала б темі.
    Під час написання теоретичної частини я в першу чергу використовувала друковані видання - книжки з історії літератури Англії, літературні словники та енциклопедії. Усі ці книжки я змогла знайти в ЖОУНБ ім. Ольжича. На жаль, я не змогла належним чином скористатися ресурсами університетської бібліотеки, хоча впевнена, що це стало б мені в нагоді.
    Щодо практичної частини, вона передусім містить аналіз творів Джона Донна. Саме тому для її написання я знайшла в Інтернет мережі збірку віршів та елегій автора. Звичайно, я використовувала критичний матеріал та переклади віршів, аби впевнитись у правильності розуміння творчості Донна.

    Таким чином, під час написання своєї курсової роботи я використовувала друковані видання та ресурси мережі Інтернет (Електронні журнали, Інформаційні портали та Спільноти, присвячені творчості Джона Донна).

    Аліна Бабичева, 32 група

    ReplyDelete
  64. До прочитання статті "Технологія роботи з науковою літературою" я не користувався якимись конкретними методиками опрацювання наукових джерел. У роботі з науковою літературою я використовую різноманітні методики, які спрямовані на знаходження й подальший аналіз необхідного матеріалу. В процесі обробки інформації, зазвичай, я відбираю тематичний матеріал, редагую необхідні його частини відповідно до вимог та логічно структурую кінцевий матеріал.
    В наш час задля пошуку наукової інформації можливим є використання не тільки друкованої літератури, але й мережі Інтернет. В своїй більшості матеріали, які присутні в мережі, не відповідають тематиці та потребують підтвердження правдивості поданої інформації. В процесі пошуку необхідного матеріалу я найчастіше звертаюся за допомогою до медіа гіганта www.google.com через його алгоритм пошуку та видачі необхідних мені запитів. Під час подібного роду діяльності важливим також є використання електронних енциклопедій та різноманітних словників, таких як www.wikipedia.org та ін., з наступною верифікацією присутнього в них матеріалу.
    З запропонованих тем курсових робіт я обрав “Культурно-історичні умови розвитку англійської літератури доби Реставрації”. В процесі наукової роботи більша частина знайденої мною інформації в мережі Інтернет не відповідала тематиці пошукових запитів. Найбільш повні і необхідні мені матеріали я зумів знайти на сайтах, що містили в собі електронні версії друкованих книг. Більшість проаналізованих мною ресурсів подавали інформацію лише у неадаптованому для читання й аналізу вигляді.
    На мою думку важливо відзначити те, що в своїй більшості Інтернет джерела є неавторитетними та необ’єктивними. В таких джерелах політична складова та комерційні інтереси визначають орієнтацію на певну аудиторію. Подібні Інтернет джерела є неприйнятними для роботи.

    32 Група

    ReplyDelete
  65. Тема моєї курсової роботи: "Колороніми в структурі фразеологізмів англійської мови". На мою думку, тема надзвичайно цікава, тому що повязана з психологією, вивченням якої я захоплююсь.Нажаль, я занадто пізно прочитала статтю про пошук необхідної інформації, тому що курсова робота вже написана, а матеріал для неї, варто відзначити, довелося шукати довго і важко. Переважно, я коритувалася пошуковою системою Google. Банально, проте все ж ефективно. Також цього року справжнім відкриттям для мене став такий сайт: http://cyberleninka.ru/ Це наукова бібліотека онлайн, в якій я знайшла декілька корисних статей для моєї роботи. На завершення, хочу відзначити, що дана тема виявилась для мене дуже корисною, так як прочитавши деякі коментрі і статтю, я відкрила для себе нові методя і шляхи пошуку інформації. Сподіваюсь скористатись нею у наступному семестрі. ;)

    Тичина Аліна, 37 група

    ReplyDelete
  66. До прочитання цієї статті я користувалася, подібною методикою опрацювання наукових джерел: складала план, обирала літературу, в якій є записи щодо обраної мною теми, "швидко" читала їх, відсіювала і обирала те, що мені потрібно. Читала літературу, роблячи виписки і розподіляючи інформацію по пунктах мого плану. Розширювала записи, наповнювала даними та додатковими відомостями, чистила та оформляла роботу.стаття "Технологія роботи з науковою літературою" – чудова шпаргалка для науковців-ночатківців. В ній дуже лаконічо та зрозуміло викладено основні поради щодо методів опрацювання різної літератури. Стосовно нашої проектної роботи, то я обрала тему " Засоби створення сатиричного ефекту в англомовному художньому тексті". Як правило, коли мені потрібна інформація, я звертаюсь до таких пошукових систем як Goggle та Yandex, оскільки вони надзвичайно зручні та прості у використанні.Запропоновані на сайті пошукові системи виявилися досить результативними і простими в користуванні.Завдяким Вам дізналась про існування таких корисних сайтів, як Бібіліотека імені В.Вернадського, MetaCrawler, Search.com, які також містять багато цікавої та потрібної інформації.
    32,303 група

    ReplyDelete
  67. Стаття "Технологія роботи з науковою літературою" стала не лише пізнавальною, а й допомогла мені при написанні курсової роботи. Студенти нерідко стикаються з різними видами наукових робіт, до яких важливо правильно дібрати інформацію та опрацювати її, тому ця стаття має цінність.
    У цьому році тема моєї курсової звучала так : "Комедія Реставраціі: характерні риси, зв'язок з лібертинажем. Творчість Вільяма Конгріва". На мою тему я знайшла справді мало інформації, але використавши ресурси електронних бібліотек, автореферати та наукові статті, мені вдалось впоратись з поставленим завданням.

    ReplyDelete
  68. Запропонована стаття - корисна, і навіть необхідна для початківців, її використання значно допоможе в процесі написання курсової роботи. Робота має приносити задоволення, в іншому випадку навряд чи у студента вистачить терпіння для написання якісної курсової роботи. Кожен студент у своєму житті має пройти етап від написання курсової до дипломної роботи.
    Для себе я виділила такі головні аспекти:
     перш за все чітко обдумайте тему вашої роботи, підберіть правильний матеріал, і зробіть нотатки;
     не треба боятися висловлювати свої думки;
     корисною, на мою думку, є порада про планування, яке допоможе зробити роботу швидше та ефективніше;
     корисно прислухатися до порад людей, які мають досвід у науковій діяльності;
     організація часу - це запорука успіху в написанні роботи;
     якщо тема курсової вас зацікавила, тоді і сам процес дослідження буде цікавим.
    Тема моєї курсової роботи - "Роман Дж. Свіфта "Мандри Гуллівера" як реалістична сатира". Інформації для її написання є досить велика кількість, однак використання різних електронних ресурсів дійсно допомогло у підборі джерел, за допомогою яких поставлене завдання було виконано.
    Неборачко Діана 33 група.

    ReplyDelete
  69. Стаття «Технологія роботи з науковою літературою» доступно виклала основні поради щодо різних методів опрацювання літератури та можливостей її пошуку. Тема моєї курсової роботи «Особливості вираження заперечення у сучасній англійській мові». З переліку запропонованих для використання інтернет-ресурсів я обрала такі :Lycos, Super Searchers, Google, Yahoo!, Search.com. Всі перераховані сайти мені цілком сподобались. Вони надали досить непогані відповіді на питання, зручні у використанні та майже з легкістю давали доступ до повнотекстових документів. Знайдені документи цілком відповідали запитам, надавали розгорнуті відповіді та посилалися на масу інших схожих тем. Більша половина інших сайтів не містила в собі потрібну мені тему, або надавала не релевантну інформацію. Також я користувалась онлайн словниками (http://www.ldoceonline.com/) та (http://dictionary.cambridge.org/). Знайшла потрібні мені статті та публікації у «ВICНИК Житомирського державного університету імені Івана Франка» (http://visnyk.zu.edu.ua/index.php?lan=Ukrainian).
    Резнікова Валерія, 37 група.

    ReplyDelete
  70. На сучасному етапі розвитку науки є досить багато можливостей для правильного та ґрунтовного дослідження. Сучасні технології значно полегшили науковцям їхню роботу. Для проведення та оформлення кожної із наукових робіт ми потребуємо використовувати безліч інформації з підручників, електронних джерел тощо. Стаття «Технологія роботи з науковою літературою» є дуже корисною для кожного, хто робить наукове дослідження. Вона містить корисні поради щодо написання курсової чи дипломної роботи. У ній подано правила цитування та оформлення списку використаних джерел. Запропоновані методики дійсно працюють, якщо дотримуватись усіх вимог.
    Тема моєї курсової роботи «Стилістичні прийоми контрасту в художньому тексті». Я використовую пошукову систему Google. Вона швидка, зручна у використанні і, при правильному запиті, видає саме те що тобі потрібно.
    Штепа Володимир, 305

    ReplyDelete
  71. На мою думку, стаття «Техніка роботи зі спеціальною літературою» є дуже корисною для початківців в області наукових досліджень, адже дуже важко знайти необхідну інформацію навіть при такій великій кількості інформації, що представлена на сьгодні в інтернеті. Тема моєї курсової роботи "Базові запозичення в англійській мові". Так як запозичення – це процес властивий кожній мові, то ця тема завжди важлива й актуальна, вона має достатньо матеріалу для розгляду і дослідження. При написанні курсової роботи я користувалася такими пошуковими системами: Google, Yahoo!. Також використовувала електронні біблотеки: Бібіліотека імені В.Вернадського, Електронні бібліотеки України; та портали: Бібліотека філологічного порталу, Филология. За допомогою цих електронних ресурсів я знайшла багато інформації стосовно моєї теми і впоралася з поставленим завданням.
    Хоменко Ольга, 37 група.

    ReplyDelete
  72. Ознайомившись зі статею, я не прочитала нічого нового. В принципі, я користувалась деякими методами до прочитання цієї статті і вирішила для себе, що мені необхідно використати більше методів при наступному пошуку літератури на курсову роботу.
    Я була вражена такою кількістю пошукових систем та сайтів, які можуть допомогти з пошуком необхідної інформації. Деякі сайти додала собі в закладки, щоб надалі ними користуватися. Дуже вдячна Вам, що полегшуєте нам, студентам, роботу. В нас тепер буде більше часу для опрацювання матеріалу та подальших досліджень. Щодо мене, я користуюсь ресурсами обласної бібліотеки, також сайтами Google та Yandex.
    Рогоза Тетяна, 33 група

    ReplyDelete
  73. Дана стаття "Технологія роботи з науковою літературою" є досить корисною та актуальною при виконанні курсових робіт. Раніше я не користувалася певною методикою опрацювання текстів. Читаючи наукові статті, чи книги, я підкреслювала для себе важливу інформацію, яку необхідно запам’ятати.
    Ця стаття є корисною та практичною у використанні як для початківців, так і для тих, хто вже не перший раз працює з науковими роботами.
    Тема моєї курсової роботи є «Розвиток реалістичної сатири в творчості Джонатана Свіфта».
    Для пошуку інформації я завжди використовую : Google, Google Answers та електронні бібліотеки.

    Кирдан Аліна 33 група

    ReplyDelete
  74. Подана стаття «Технологія роботи з науковою літературою» є корисою як для науковців початків , так і для досвічених майстрів своєї справи .Прочитавши її ми полегшуємо власне подальше опрацювання різних літературних джерел. А як нам відомо, обрання джерела,які ми використовуємо у власному науковому дослідженні є важливим кроком до успіху.
    Під час написанні курсової роботи я користувалася такою пошуковою системою як Google, використовувала електронні біблотеки: Бібіліотека імені В.Вернадського, Електронні бібліотеки України.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Наталія Лінійчук(зз група)

      Delete
  75. Стаття «Технологія роботи з науковою літературою» особисто мені допомогла із вибором матеріалу до моєї курсової, оскільки раніше я не виокремлював із загальної інформації те, що дійсно є актуальним для роботи над дослідженням. Автор чітко формулює методику опрацювання джерел, що значно полегшує науковий пошук матеріалу.
    В основном я користуюся пошуковою системою Google, тому що вона є однією з найпростіших у експлуатації. 33 група, Остапчук Микола

    ReplyDelete
  76. Після опрацювання статті я в черговий раз переконалася, що підбір матеріалів відіграє велике значення для дослідницької роботи та особливим аспектом є вміння відібрати головне у поданому матеріалі. Оскільки я писала курсову із зарубіжної літератури, спочатку я відвідала бібліотеки, серед яких: бібліотека факультету, університету та Обласну. А вже потім я шукала інформацію в інтернеті, використовуючи пошукові системи Yandex і Google. Прочитавши деякі нові пошукові системи, я вже використала їх на практиця, я дуже вдячна за подану інформацію, якою я й надалі буду користуватися.
    33

    ReplyDelete
  77. Прочитавши статтю, я вважаю, що потрібно багато мати наукової літератури яка знаходиться в бібліотеці ім. Франка і також можна багато дізнатися на сайтах в інтернет ресурсі. Література допомогає обирати потрібну і правельну інформацію, яка є необхідною для написання наукової роботи. Я дізналася багато нової та цікавої інформації у прочитанні статті щодо обирання літератури. Тема курсової роботи, яку я обрала Сатирико - моралістичні журнали Аддісона і Стіля: жанрова форма есе, тематичне розмаїття, елементи літературної критики, зародження рис літературного роману.
    Тема досить цікава, адже в роботі переплітається критика і романтика і також зароджуються риси характеру того чи іншого персонажу. В літературних джерелах можна знайти багато цікавої інформації по моїй темі. Ця тема дає можливость використання отриманих у ході аналізу результатів вивчення творчої спадщини Аддісона і Стіля для поглиблення знань про особливості розвитку англійської просвітницької журналістики та зародження рис літературного роману.
    Кондратюк Єлизавета група 33

    ReplyDelete
  78. Стаття «Техніка роботи зі спеціальною літературою» містить змістовну і корисну інформацію. З нею обов’язково повинен ознайомитись кожен хто займається написанням курсових, дипломних та наукових робіт. Це дасть можливість побудувати свій власний алгоритм пошуку та використання джерел відповідної тематики. Наукова організація і висока культура опрацювання та використання джерел - є обов'язковим компонентом професійної підготовки і майстерності майбутніх фахівців. Невміння працювати з ними, безпорадність щодо їх практичного використання негативно впливають не тільки на якість досліджень, а й на ефективність роботи в цілому. Під час написання курсової роботи «Лексико-семантичне поле колір в сучасній англійській мові» я використовувала запропоновану в статті методику роботи зі спеціальною літературою. Це дало мені можливість максимально використати наукові джерела від більш складніших до простіших, сконцентрувати увагу на головному. Алгоритм моєї роботи заключався у вивченні монографій, підручників, теоретичних статей, а потім статей про конкретні лінгвістичні дослідження. Раніше мені доводилося ознайомитись з методикою джерелознавства і я під час роботи зі спеціальною літературою намагалась її дотримуватись
    Інформаційно-пошукові системи, які я використовувала під час роботи над проектом були Google Scholar, Scirus. Електронні бібліотеки - Електронні бібліотеки України. Дисертації, автореферати- http://www.dissercat.com/
    Ткачук Оксана,33 група.

    ReplyDelete
  79. Темою проекту курсової роботи я обрала “Структурні метафори в англійській мові”. У пошуку інформації з обраної теми дуже допомогла бібліотека В.І.Вернадського, в якій я знайшла багато авторефератів,також я користувалася ресурсами обласної бібліотеки, та сайтами Google, Yandex, Search.com. Також допомогли ваші поради,які містяться у статті,вони допомогли мені зекономити час та відібрати справді наукову корисну інформацію з приводу оформлення курсової роботи. Запропоновані на сайті пошукові системи виявилися досить результативними і простими в користуванні. На мою думку, варто скористатся порадами,вони дійсно стануть у нагоді науковцю.

    Придибайло Тетяна, 37 група

    ReplyDelete
  80. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  81. Темою моєї курсової роботи була тема "Функціонально-семантичний статус дієслова to have в сучасній англійській мові". Для пошуку інформації я використовувала такі пошукові системи як Google, Yandex та інші, а також сайтом бібліотеки імені Вернадського. Знайдена мною інформація виявилася, в переважній більшості, корисною та достовірною. Для науковця-початківця нині дуже важливо вміти знаходити інформацію та правильно використовувати її.

    Головач Божена, 37 група

    ReplyDelete
  82. Тема моєї курсової роботи є «Функціонально-семантичний статус дієслова to get в сучасній англійській мові». На мою думку, ця тема дійсно цікава для тих, хто хоче досконало оволодіти англійською мовою. Працюючи над нею, я виявила для себе величезну кількість інформації, яка, я сподіваюсь, стане мені у пригоді. Я використовувала певні пошукові мережі, такі як Yandex, Google, Scirus, а також брала інформацію з електронної бібліотеки імені Вернадського - http://www.nbuv.gov.ua/ та бібліотеки ЖДУ імені Івана Франка - http://library.zu.edu.ua/
    Подана стаття «Технологія роботи з науковою літературою» є дуже корисною для таких, як ми – науковців-початківців. Вона мені допомогла обрати джерела, які використовувались у роботі над курсовою, та опрацювати якомога більше літератури.
    Черняк Наталії, 37 група

    ReplyDelete
  83. 36 група
    Темою моєї курсової роботи є "Епітет в англійській пейзажній лексиці". На мою думку, ця тема є актуальною для тих хто хоче стати справжнім спеціалістом в сфері стилістичного аналізу та розуміння подібного стилістичного засобу, що є одним з найважливіших в соїй сфері. Працюючи над нею, я знайшла величезну кількість інформації, яка я сподіваюсь, є актуальною для представленої теми
    Я використовувала подібні пошукові мережі, так як http://www.nbuv.gov.ua/ та бібліотеки ЖДУ імені Івана Франка - http://library.zu.edu.ua/.
    Стаття "Технологія роботи з науковою літературою " є актуальною для кожного справжнього науковця та людини, яка прагне вдосконалюватись та переходити на новий рівень. Стаття допомогла мені обрати інформацію та підкорегувати інформацію наявну на даний момент.

    ReplyDelete
  84. Робота з науковою літературою – важлива складова діяльності кожного науковця. І актуальність літературних джерел – чи не найважливіша складова при їх виборі. Уся інформація стає застарілою, і втрачає вона свою актуальність з кожним днем все швидше і швидше, а дослідник у свою чергу не може ігнорувати цей факт, і повинен пристосовуватися до обставин, які постійно змінюються, наприклад, шукати нові методи обробки інформації, що дуже швидко з’являється у великих кількостях, вміти правильно синтезувати її. Також, неможливо не наголосити на тому, як важливо науковому працівнику вміти користуватися пошуковими системами, пристроями, що роблять життя та процес роботи більш зручним, тобто не відставати від науково – технічного прогресу. На мою думку, здатність завжди залишатися в курсі останніх наукових новин є однією з найважливіших якостей науковця.
    Особисто мені, хоча я ще новачок у науковій діяльності, допомагають такі речі, як самоорганізація та планування. Тема моєї курсової роботи звучить так «Мовленнєвий акт незгоди у сучасній англійській мові». У ході дослідження я використовувала статті науковців нашого університету, викладені відповідно у «Віснику Житомирського державного університету імені Івана Франка», автентичними англомовними та деякими інтернет – джерелами.
    Дарина Костюченко, 37 група.

    ReplyDelete
  85. Головним призначення статті був доступний виклад матеріалів про вивчення та використання літератури. Темою курсової роботи я обрала «Категорія ґендеру в лінгвістичній науці». Для її написання я використовувала такі інтернет-джерела: Google, Search.com. Дуже зручним та надзвичайно інформаційним виявився розділ «Google Академія», в якому були представлені електронні копії малоактуальних книг. Швидкий пошук та виявлення потрібної інформації значно полегшив написання курсової роботи. Також я користувалася навчальним посібником «Основи теорії гендеру», статтями з «Политическая корректность как культурно-поведенческая и языковая категория», електронними бібліотеками : Бібіліотека імені В.Вернадського, Електронні бібліотеки України.
    Бойко Катерина, 37 група

    ReplyDelete
  86. Підбір та опрацювання літератури є досить важливим етапом у написанні наукової роботи.
    Стаття "Технологія роботи з науковою літературою " містить практичні рекомендації, які нам, студентам, допоможуть у виконанні курсової чи дипломної. Особисто мені вони стали в нагоді.
    Цього семестру я писала курсову роботу з практичного курсу основної іноземної мови на тему: "Реалізація інфінітивних структур в англійській мові".
    Я користувалася такими пошуковими системами, як Google, Yandex. Досить багато валідної інформації, яку я використала, було взято з електронної бібліотеки імені Вернадського (http://www.nbuv.gov.ua/) та бібліотек міста Житомира.

    Коберник Дар'я (36 група)

    ReplyDelete
  87. Cтаття «Техніка роботи зі спеціальною літературою» справді допомогла, оскільки у ній детально розписані методи опрацювання літературних джерел, як краще працювати з великою кількістю літератури.
    Цього семестру я обрала тему "Засоби передачі модальності у англійській та українській мовах"Найчастіше я користувалася такими пошуковими системами, як Google, Yandex.
    Мені сподобались запропоновані вище пошукові системи, якими користуватимусь при написанні курсової роботи.

    ReplyDelete
  88. Дана стаття є надзвичайно корисною для студентів, які працюють над науковою роботою. Адже дійсно більшість не задумується про саме методики опрацювання наукових джерел...і я є не виключення. Зазвичай, я намагаюся знайти якнайбільше джерел, які відносяться до теми аби ознайомитися з темою, потім відбираю найбільш корисні, а з них в свою чергу ту інформацію якої потребую. Я віддаю перевагу друкованим джерелам, адже коли ти тільки починаєш працювати над роботою, дуже важко розпізнати валідну інформацію серед інтернет-ресурсів. Але згодом, коли ти ознайомилася з темою або у випадку якщо ти добре розумієшся в цій темі можливо використовувати і інтернет- джерела. Це звісно набагато зручніше і швидше.
    На жаль, назвати конкретні сайти я не можу, адже це залежить від теми роботи і кожного разу це може бути інший сайт. Для пошуку я використовую Google, та із запропонованих сайтів обираю найбільш цікаві та валідні.

    ReplyDelete
  89. Стаття «Техніка роботи зі спеціальною літературою» містить змістовну і корисну інформацію. Вона є корисною та практичною у використанні як для початківців, так і для тих, хто вже не перший раз працює з науковими роботами.

    Темою курсової роботи я обрала " Хибні друзі перекладача". Я обрала таку тему, тому що у всі епохи перекладачі часто стикалися з проблемою не правильного перекладу, так як існує багато значень одного і того ж самого слова, що може переводитися в по різному дивлячись на під контекст речення.
    Інформаційно-пошукові системи, які я використовувала під час роботи над проектом були Google Scholar, Scirus. Електронні бібліотеки - Електронні бібліотеки України. Дисертації, автореферати- http://www.dissercat.com/
    Олішкевич Даша, 37 група

    ReplyDelete
  90. На щастя, я вже написала і захистила курсову роботу. Я користувалася, подібною методикою опрацювання наукових джерел: складала план, обирала літературу, в якій є записи щодо обраної мною теми, пробігала очима, відсіювала і обирала те, що мені потрібно. Читала літературу, роблячи виписки і розподіляючи інформацію по пунктах мого плану. Розширювала записи, наповнювала даними та додатковими відомостями, чистила та оформляла роботу.
    Темою проекту я обрала "Антропоніми у англомовній фразеологічній картині світу". В пошуках інформації я звикла використовувати пошукову систему Goggle, Yahoo та електронні бібліотеки. Вони мені подобаються легкістю у використанні, кількістю та змістом поданої інформації. Вони результативні та прості у використанні. До того ж я користувалась багатьма фразеологічними словниками. 37 група

    ReplyDelete
  91. Стаття «Техніка роботи зі спеціальною літературою» містить ефективну і корисну інформацію. Я вважаю що кожний повинен обов’язково ознайомитись кожен хто займається написанням курсових, дипломних та наукових робіт. Це є важливим аспектом.
    Також дасть можливість побудувати свій власну систему пошуку та використання джерел відповідної теми. Наукова організація і культура опрацювання та правильне використання джерел - є обов'язковим компонентом професійної підготовки і майстерності майбутніх фахівців. Прочитавши статтю я зрозуміла , що підбір матеріалів відіграє велике значення для дослідницької роботи та досить важливим аспектом є вміння систематизувати головне у поданому матеріалі.
    Герасименко Віолета 36 група

    ReplyDelete